Za trest / 4 /

Za trest / 4 /

10. března 2012 v 15:15 | May
...

.....Při vymýšlení těch nejohavnějších věcí k nám dorazil učitel Adams. Přesněji za Viktorem. Stál přímo nad ním a bokem se opřel o opěradlo. Přestože to byl učitel patřící spíše do té mladší generace, takový ten výraz, který si říkal o respekt, uměl skvěle. Dopomáhal mu k tomu i fakt, že je vysokého vzrůstu. Kdo by tedy z takového Dlouhána (moje nej přezdívka pro jeho monumentální osůbku), neměl respekt.
"Konečně je po mém. Víš, proč jsi tady… Každý musí nést zodpovědnost za své skutky."
.....Právě jsem se vytrhla ze svých myšlenek a pozorně odposlouchávala.
"Mluvil jsem s paní ředitelkou a můžeš mi poděkovat, protože díky mě jsi tady. Za trest."
.....Páni, nemůžu uvěřit svým očím… eh teda uším. Řekl to slovíčko? Nepřeslechla jsem se jen? Vážně to slovíčko trest? Hej tak to mě podrž.
"Takže jakožto náš nový pomocník od tebe očekávám tu onu požadovanou zodpovědnost a chopíš se svého úkolu a budeš ho svědomitě vykonávat."
Viktor si jen odkašlal a pohrdavě spustil: "Jo, jsem tu, kvůli vám, kvůli mému zabavenému autu, kvůli mému zablokovanému účtu… Spokojený?"
"To časem zjistíme." prohodil do vzduchu a vrátil se zpět na podium.
.....Pořád tomu nemůžu uvěřit. Ten den skutečně nastal. Den kdy Viktorovi přestalo všechno bez povšimnutí procházet. Spusťte ohňostroj, otevřete šampus, jde se slavit!
Pomalinku jsem se na něj otočila a ukňučeným hláskem odříkala: "Ale ale, pán průšvihář, který je tu za trest od své matinky."
Den sice začal jako všeho chuťová pohroma, ale stejně, tenhle grandiózně grandiózní závěr stál za to.
 
 

Reklama