Za trest / 64 /

3. dubna 2016 v 19:00 | May


"To že mě na jídlo dostal pomocí svý manipulace, jsem už říkala."
"O čem jste spolu mluvili?" Z Andyho vyzařoval čistý zájem.
"Hm," přemýšlela jsem, "vlastně spíš mluvil on. Víš, že v dětství byl tlouštík."
"Ne." vydechl ohromeně. "Krasavec s takovou postavou jako on? To si nedokážu ani představit."
"To jsme dva." souhlasila jsem, ale pak jsem mu ze srandy pohrozila, "Hele, varovala jsem tě, že nad tím idiotem nemáš slintat… Co by na to řekl Jeremy."
Andy se zatvářil trochu provinile. Kvapně se však otřepal a vrátil se k výslechu. "Takže Viktor s tebou mluvil o svém dětství… Nepřipadá ti zvláštní, že se ti s něčím takovým svěřuje?"
Moje odpověď zněla prostě: "Ne, protože mě to vůbec nezajímá."
Nadzvedl podezřívavě obočí a dumavě si mě prohlížel. Po chvilce, která mi připadala jako samotná věčnost, spustil: "Když Kate ještě byla s Viktorem, chodila se svěřovat mě. Za tebou by s ním nikdy nešla. Dobře věděla, že bys akorát vyletěla z kůže. Kate se mi svěřovala o každé společné schůzce a tak."
Přimhouřila jsem oči. "Tohle jste dělali za mými zády?" Neřekla jsem to nijak ublíženě, byla jsem dost nad věcí. Kate si mohla o Viktorovi mluvit, jak chtěla, hlavně když to nedělala v mojí přítomnost. To jsem vždycky měla tendence spustit sebedestrukční proces.

Andy taktně ignoroval moji poznámku. "A jsme u toho. - S Kate měl volný vztah, ale nikdy jí neřekl nic ze svého soukromého života, natož z minulosti."
"Vůbec nic?" podivila jsem se otevřeně. Ani to s jeho starší sestrou, ptala jsem se v duchu.
"No." potvrdil. "A s tebou… Pořád jste spolu jak na ostré nože. Někdy to působí, že se skutečně nenávidíte, ale…"
Husina mi proběhla po celém těle. "Jaký ale?" Potom jsem se musela začít nahlas smát. Ukázala jsem na Andyho skleničku. "Ty sis nalil něčeho silnějšího."
"Tigresa, podívej, jenom říkám, co si myslím." ujišťoval mě přátelsky. "Viktor je pro všechny záhada, je to hráč a často se mu nedá věřit." "Vystihl si ho skvěle." skočila jsem mu do řeči. Andy se nenechal zastavit. "Všiml jsem si, že v posledních týdnech se vídáte mnohem častěji a…"
"A stačí!" Tentokrát jsem ho zarazila ostřeji. "Vidím se s ním jen kvůli pitomejm náhodám - trest pomáhat s divadlem, zařídit rozhod s Kate -" Významně jsem na kamaráda ukázala. "- Pamatuješ? Tvůj geniální plán, že mám zjistit jeho slabiny. Není za tím vůbec nic. Viktor si s lidmi hraje z nudy, například jako se mnou včera. Musím teď skákat, jak on píská, jinak půjde za Cruelou a práskne mě."
Naklonil se blíž a pevným hlasem namítnul, "No. Neprásknul by tě."
Upadla mi čelist. Pár vteřin jsem jeho přesvědčení vstřebávala. Zase mi bylo do smíchu. "Ach, Andy, vážně jsi vtipálek."
"A ještě jedna věc." přidal rozhodně. Zírali jsme si odhodlaně z očí do očí. "Sem s ní." vybízela jsem ho se širokým úsměvem. Teď už by mě nic nezaskočilo.
"Bez jeho her by ses sama nudila, Tigresa."
Úsměv mi ztuhl na rtech.
Zazvonil domovní zvonek. "To bude Kate." Andy se v klidu zvedl a po kamenné cestičce se vydal k domu.

Nehnutě jsem hleděla před sebe. Přehrávala jsem si, co mi tady Andy řekl, jenže můj mozek odmítal jakékoli zpracování informací. Snažila jsem se najít pointu našeho rozhovoru. Jediný závěr, který jsem dokázala vyvodit, byl: Andy se zbláznil. Můj kamarád musel skutečně přijít o rozum. Řekl mi, že si Viktorovy hry užívám?! Z našeho tria to byla vždycky Kate, která mě uměla vytáčet, s Andym se mi to ještě nestalo. Uvnitř jsem cítila vztek, ale kupodivu se jednalo o plamínek ne vybuchující sopku, která by chrlila žhnoucí lávu. - Určitě se nedokážu doopravdy naštvat kvůli tomu šoku, co mi přivodil.

Kate přicupitala v dobré náladě k altánku, odložila kabelku stranou a zahučela do křesla. Vydechla spokojeně, "Tady je to prostě boží, že jo, Blair." Nereagovala jsem hned. "Blair." Kate se snažila upoutat mou pozornost mávnutím dlaní před obličejem. "Jo…" probrala jsem se. "úplně boží."
Kate nasadila smutný výraz plný empatie. "Chudinko, z bábi Evelyn musíš být mimo."
Uchechtla jsem se. "Ani nevíš jak moc."
"Neboj," pokračovala konejšivým hlasem. "za chvíli zase odjede."
Chystala jsem se Kate říct, o zázračné přeměně do pohádkové babičky, jenže její pusa byla opět rychlejší.
"A co se dělo včera, jak si odešla? Co po tobě Viktor chtěl?"
Při zaznění toho jména jsem střelila pohledem na Andyho, který se ležérně opíral o dřevěný sloup altánku, hned nato jsem se vrátila ke Kate. "Hm, nic šílenýho. Přežila jsem to." Takticky jsem přesměrovala téma. "Spíš nám pověz, co se potom dělo s tebou?"
Kate se pousmála. "No, nejdřív jsem se bála, že taky odejde, protože Nick vzal nohy na ramena hned po tobě… ale Tom zůstal. Byli jsme tam asi ještě dvě hodiny."
"Museli jste si padnout do noty." ozval se Andy a oplácel jí vřelý úsměv.
"To určitě padli." Kate si nevědomky namotávala pramínek hnědých vlasů kolem prstu.
Nemohla jsem odolat. "Doufám, že tentokrát to bude oboustranné." Oba mě zpražily pohledy naznačující, že jsem přepískla. Pravda, tohle bylo trochu necitelná narážka. "Sorry, ulítlo mi to."

"A? Kdy se znovu sejdete?" vyptával se dál Andy.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sharen Sharen | 3. dubna 2016 v 22:29 | Reagovat

Díky za další super díl ;-)

2 Staw Staw | 6. dubna 2016 v 19:33 | Reagovat

Super :D vďaka za ďalší diel

3 ♥ May - Adminka ♥ May - Adminka | E-mail | Web | 6. dubna 2016 v 20:33 | Reagovat

Děkuji za oba komentáře a za další podporu. :) ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama