Za trest / 63 /

30. března 2016 v 19:00 | May


"Viděla si ji?"
"Jo."
"A chápeš to?"
"Ne."
"Myslíš, že to na nás hrajou?"
"Možná." připustila jsem. "V téhle domácnosti je možný už naprosto všechno." Jak bábi, tak matka jsou vystudované psycholožky…, někdy mi připadají spíš jako psychopatky.
"Kde je vlastně táta?" zeptala jsem se. Dole jsem ho nezahlédla a celkem mě zajímalo, kam se uklidil.
Amber odpověděla: "No, po večeři ho Evelyn pustila do garáže, aby dokoukal zápas."
"Co? - Ne, to je… Asi se blíží konec světa." hlesla jsem bezradná.

Stará prudérní Evelyn by mě nikdy neobjala, poučovala by mě o dochvilnosti, před Generálem by se mě nezastala, jelikož by táhli za stejný provaz a určitě by nepustila otčíma, aby mohl jít do garáže dokout na malé televizi zápas. Raději by mu dělala přednášku na téma, jak je v práci nedostatečně ambiciózní a proto ho stále vedení nepovýšilo.

"Konec klidně být může," odvětila Amber a uculila se. "ale teď před ní nemusím nosit ty nevkusný hadry." S vítězným šklebem za sebou zavřela béžové dveře.

Po osvěžující sprše jsem stála obalená v ručníku před zrcadlem ve své koupelně a snažila se odlíčit oči. Momentálně jsem vypadala jako rozteklá panda. Kupovat si kvalitní černou tužku a stíny mají za následek, že potom jdou dost blbě dolu. Náhle jsem zaslechla zaklepání a do pokoje vešla babi s podnosem. "Zapomněla jsem ti nabídnout koláč, který jsem upekla." říkala, když tác pokládala na pracovní stůl. Otočila se za mnou do otevřené koupelny. "Je ovocný. Bude ti chutnat. Dobrou noc, zlatíčko."
Jediná reakce, jaké jsem byla schopna, kývnutí hlavou. Jakmile jsem opět osaměla, prudce jsem vydechla a opřela se dlaní o umyvadlo. "Je to tak divný a nepřirozený, že si na novou verzi babi asi nezvyknu." zamumlala jsem nahlas a modlila jsem se, aby mi nepřeskočilo.

Před spaním jsem zkontrolovala mobil. Čekaly tam na mě dvě zprávy. První byla od Andyho, který mě zval zítra k sobě domů. Měli jsme teď dost materiálů, které jsme potřebovali společně probrat. A druhá přišla od Kate. Prve jsem jí psala a ptala se, jak dopadla schůzka v kavárně. Docela jsem se bála při otevírání zprávy. Uff, vydechla jsem si. Žádné obviňování ani ukončování přátelství, v textu se nacházel pravý opak. Po mém odchodu se následně vypařil i Nick a Kate zůstala s Tomem sama a příjemně si oba popovídali. Zítra k Andymu přijde taky, takže detaily řekne až u něj.

Vzpomínala jsem, že na dnešek jsem se probouzela s pomyšlením, že by mohl zapříčinit mojí předčasnou smrt. Černě jsem si malovala všechna plánovaná (dokonce i neplánovaná) setkání, avšak stalo se tolik neočekávaných změn, kdy se špatné věci obrátily v dobré. Kate nebyla na mě naštvaná, Nickovi konečně došlo, že jsem chladná mrcha a nebude si o mě dělat další iluze. Dokonce ten zážitek s Viktorem taky nebyl smrtící, ale přeci to nejlepší na konec, bábi Evelyn po přehodnocení vlastního života se dopracovala v důchodu k roli hodné babičky. Naprosto boží den! - Eh, zapomněla jsem ochutnat ten koláč… No nic, už jsem byla líná se zvedat z postele.

K Andymu jsem dorazila brzy odpoledne. Panovalo nádherné slunečné počasí, a proto mě Andy zavedl na jejich udržovanou zahradu za domem. Trávník měli dokonale zelený a posekaný. Další výčet okrasných keříků a stromků je zbytečný, stačí naznačit, že Andyho otec si velmi zakládá na své zahradě. Nebylo se taky čemu divit, živil se tím. Pracoval jako zahradní architekt. Člověk se tu cítil jako v ráji. Po vydlážděné cestičce jsme se dostali rovnou k zahradnímu altánku. Posadili jsme se do proutěných křesel. Neubránila jsem se spokojenému vydechnutí. Andy je navíc skvělý hostitel, připravil barvené, sladké koktejly s ledem a deštníčky. Jo, prostě ráj. Nechyběly ani zvuky moře, které se linuly z menších reproduktorů zabudovaných v dřevěné konstrukci.

"Odsud už nikdy neodejdu." vypravila jsem ze sebe. Zavřela jsem víčka. Představivost mě přenesla na tropický ostrov s bílou pláží… a se soukromým sexy barmanem (Andy je sexy, ale tamten ve fantazii rozhodně není gay).
"Kdyby sis ještě něco přála, Tigresa, stačí říct." řekl Andy přívětivě.
"Si piš." usmála jsem se pobaveně.

Ukázalo se, že Kate bude mít menší zpoždění (v jejím případě větší). Andymu jsem povyprávěla o mém včerejšku. Ke konci z Andyho vypadlo, "Řekni mi víc o čase strávený s Viktorem."
Lenivě jsem na něj otočila hlavu a oplácela mu nevěřícně pohled: "Největší bomba je proměna bábi Evelyn na milou babičku a ty chceš pitvat Viktora?"
Usmál se tak, že mu zářily všechny skvostně bílé zuby. "Jasně. Tvoje babi je terno, ale teď mám takový pocit, že bychom si měli promluvit o něm."
"Nechápu, kde se v tobě tenhle pocit bere." odvětila jsem mírně otrávená. Potom jsem ústy uchopila modré brčko a nasávala chladivě sladkou tekutinu.
Andy zvolil nebezpečnou taktiku: "Nebuď zbabělá, Tigresa, a rozveď to."
Tvrdit o mně, že jsem zbabělec, je výzva, které nedokážu odolat a on to moc dobře ví. Chtěla jsem se na něj naštvat, ale kombinace zdejší atmosféry a vynikajícího koktejlu mi v tom zabránila. "Fajn." Odložila jsem neochotně vysokou sklenici.

"To že mě na jídlo dostal pomocí svý manipulace, jsem už říkala."

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Staw Staw | 30. března 2016 v 20:57 | Reagovat

Super :D

2 ♥ May - Adminka ♥ May - Adminka | E-mail | Web | 30. března 2016 v 21:25 | Reagovat

[1]: Děkuji ;)

3 Sharen Sharen | 30. března 2016 v 22:25 | Reagovat

Děkuju za další nový díl ;-)

4 Leni Leni | 31. března 2016 v 21:38 | Reagovat

Další super část :-)

5 ♥ May - Adminka ♥ May - Adminka | E-mail | Web | 31. března 2016 v 22:03 | Reagovat

[4]: To mě moc těší. Děkuji. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama