Říjen 2015

Samantha Young

30. října 2015 v 18:00 knihy ke stazeni


India Place - zde cz / zde sk
Dublin Street - zde sk
London Road - zde sk
Jamaica Lane - zde sk


Anotace - India Place
Hannah videla Marca naposledy pred piatimi rokmi. Bol jediný muž, ktorého milovala, a jediný, s ktorým strávila noc. Po tej jedinej vášnivej noci Marco bez slova zmizol a opustil Škótsko aj Hannah. Tá musela znášať následky ich zblíženia sama, neschopná nadviazať nový vzťah.
Náhoda dvojicu opäť spojí a Marco zo všetkých síl bojuje o šancu na vysvetlenie svojho konania v osudnú noc. Je odhodlaný urobiť všetko pre to, aby lásku opäť získal, a tak prenasleduje Hannah na každom kroku a prosí o odpustenie.
Práve vtedy, keď si Marco myslí, že spoločná budúcnosť je na dosah ruky, nečakané odhalenie vynesie na svetlo sveta Hannahinu bolesť, ktorú pred ním starostlivo tajila. Trpké spomienky môžu dvojicu rozdeliť skôr, ako vôbec využijú šancu na nový začiatok.

Anotace - Dublin Street
Joss se snaží utéct před svou tragickou minulostí, a tak se přestěhuje z USA do Skotska. Protože se zatvrzele vyhýbá jakýmkoliv vztahům, nikdo nemůže ani tušit, jak velký žal v sobě dusí a s jakými démony musí denně bojovat. Pak ale potkává Bradena, úspěšného a pekelně přitažlivého muže, který vždy dostane, co chce. A Braden chce Joss. Když však zjistí, že tu představa vztahu děsí, navrhne jí dohodu, která by uspokojila jejich vzájemnou spalující přitažlivost. Tvrdohlavý Skot však chce brzy víc než jen sex a Joss zpanikaří. Představa, že by někdo pronikl do útrob její duše, je pro ní totiž naprosto nepřípustná.

Kronika prokletých zaklínačů 1-4

28. října 2015 v 18:00 knihy ke stazeni


Nádherné bytosti - zde / zde
Nádherné temnota - zde / zde
Nádherný zmatek - zde
Nádherné vykoupení - zde

infk sérii - zde

Anotace k prvnímu dílu
Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba - kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.

Soman Chainani - Škola dobra a zla

23. října 2015 v 18:00 | May |  knihy ke stazeni


(heslo: kniha)

Anotace
Sophie se celý svůj život nemohla dočkat toho, až ji unesou… Takhle začíná knížka Škola dobra a zla. Sophie pochází z města, ze kterého se pravidelně jednou za čtyři roky ztrácí dvě děti. Všeobecně se tvrdí, že je unáší tajemný profesor ze Školy dobra a zla a že na té škole pak studují. Vybírá vždycky jedno nejhezčí a nejhodnější děvče (nebo chlapce) a pak jeho naprostý protiklad. Jedno dítě je předurčeno stát se kladnou pohádkovou postavou a druhé zápornou. Několik let nato, co se děti ztratí, je obyvatelé města nacházejí v ilustracích knih, které se záhadně objevují v místním knihkupectví. Všem dětem tajemný profesor nahání strach a nepřejí si, aby je unesl. Jedinou výjimkou je Sophie - ta se už nemůže dočkat, až z města zmizí…

Jak číst rychleji?

22. října 2015 v 17:30 | May |  May

Jak číst rychleji?

Položit si tuto otázku mě přinutila kamarádka. Myslela jsem si, že mám celkem svižné tempo čtení, ale právě při porovnání se svou kamarádkou, jsem prozřela, že nejsem nijak závratně rychlá. Často o ní říkávám, že má snad v očích hyper-pohon.

Číst rychle, přitom si text pamatovat a porozumět mu je skutečná výzva. Na toto téma jsem prohledala svět internetu a přišla na několik dobrých tipů, i dozvěděla pár zajímavých faktů. Samozřejmě je to všechno o cviku, super čtenářem se člověk nestane přes noc. Můj největší problém je, když se tedy snažím číst rychleji, že nevnímám tolik obsah a celkem záhy zapomenu, o čem jsem vlastně četla - což je velmi neuspokojivý výsledek. Avšak dnešní svět je uspěchaný, času je pomálu a zkrátka nemůžu nad knihami atd. vysedávat tak dlouho, jak by mi vyhovovalo. Pro ty z Vás, kteří by se chtěli dozvědět více, přikládám několik odkazů.

Zajímavé zdroje na téma rychlejšího čtení:
Rozectise-ebook - Jedná se o třiceti stránkový projekt. Zaměřuje se hlavně na vysvětlení pojmů a jaké vlastně existují metody pro rychlejší čtení.

wikiHow - Velmi pěkně zpracovaný článek, který Vás provede růzými metodami a obsahuje praktické rady.

iva.k.utb - Další zajímavosti a rady. Lze odtud stáhnout i několik ukázkových materiálů.

blog.radek-karban - Přehledné, jasné rady v jedenácti bodech.

• Pro hlubší zájem - zde - kniha: Jak číst rychleji a lépe od: Wolfgang Zielke


Khaled Hosseini

16. října 2015 v 18:00 knihy ke stazeniAnotace
Khaled Hosseini, autor světově úspěšných románů Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí, vydává třetí román, v němž se opět vrací do rodného Afghánistánu, ale zavede nás i do Paříže či Kalifornie. Vypráví příběh sourozenců rozdělených v dětství. Abdullah vyrůstá v chudobě afghánského venkova a nepřestává toužit po ztracené sestře, zatímco Pari, která zapomněla, že kdy měla nějakého bratra, vychovává bohatá rodina v Kábulu a Paříži. Na pozadí téměř šedesáti let dramatické afghánské historie se odehrává příběh lásky, ztrát i obětí. Je lepší být odtržený od rodiny než trpět bídou? Co mohou či mají udělat bohatí pro chudé? Jak silná jsou rodinná pouta a jaké následky mají naše rozhodnutí? Na tyto otázky hledá Hosseini v mistrovském vyprávění odpověď. Sejdou se ještě někdy Abdullah a Pari? Otevřete knihu.

Za trest / 42 /

15. října 2015 v 20:02 | May


Brigitte Melzer

14. října 2015 v 18:00 knihy ke stazeniAnotace
Strážný anděl Akashiel opravdu neměl nejlepší den. Nešťastnou náhodou málem způsobil smrt dívky Ráchel, nad kterou měl bdít. Avšak ani pro Ráchel není od oné chvíle nic jako dřív. Pronásledují ji neznámé postavy, její kocour umí najednou mluvit a na zahradě se objeví bytost s černými křídly.
Aniž by to tušil, uvedl Akashiel do pohybu události, které mají rozhodnout věčný boj mezi dobrem a zlem - a Ráchel vězí přesně uprostřed. Ačkoliv zrovna netouží bavit se s andělem, který ji málem připravil o život, je Akashiel tím jediným, kdo jí ještě může pomoci. A to, že oba začnou pociťovat vzájemnou náklonnost, celou věc zkomplikuje ještě víc. Andělé si totiž s lidmi nemají co začínat

Za trest / 41 /

13. října 2015 v 20:02 | May


Andrej Olegovič Beljanin

13. října 2015 v 18:00 knihy ke stazeniAnotace
Jestliže si pod pojmem upír představujete bledého hubeňoura s vyčnívajícími zuby, od nichž odkapává krev, jste na omylu!
Upírů je totiž mnoho druhů. Energetický upír, mátový upír, upír-vamp... A přidáte-li k nim ducha, inteligentní auto, Velkého Šéfa v podobě kocoura, milicionáře-medvědodlaka, lovkyni upírů a vůbec celou organizaci Ohařů, to vše zasazené do poklidného města v současném Rusku, dostanete skvělý příběh vyprávěný upírem-intelektuálem nejen o jeho úsilí chránit svou přítelkyni. Neboť i upír může cítit cosi jako lásku.

Za trest / 40 /

12. října 2015 v 22:55 | May