Září 2015

Za trest / 39 /

30. září 2015 v 19:30 | May


Stopy hrůzy

29. září 2015 v 18:00 knihy ke stazeni


Krátké hororové příběhy


Anotace na jeden z prvních příběhů:
Alice zůstala stát a náhle jí přepadl strach, ačkoliv znala dobře ty nepravidelné kroky. Tak chodil pouze jediný člověk: slepý Caspar Richberger. Levou nohu tahal za sebou. V domě se obvykle vzdával své hole, mezi jednotlivými kroky pak nebylo slyšet její těžké údery o zem. Alice slyšela kroky v domě tak často, že podle nich mohla rozeznat všechny obyvatele. Tentokrát bylo v tom šramotu něco rušivého. Duněl ponurým přítmím chodby jako gong. Nikdo nerozsvěcoval. Venku pršelo. Končil chladný, šedivý letní den. Na krajinu padal soumrak. Rychle se setmělo a toto pološero vyvolávalo v Alici neklid.

Za trest / 38 /

23. září 2015 v 19:30 | May


Za trest / 37 /

20. září 2015 v 21:21 | May


Za trest / 36 /

18. září 2015 v 21:25 | May


Ráno znamenal konec anarchie v naší domácnosti, protože perfekcionista a hlavní velitel se vrátil. Máma přijela včera pozdě večer. Podařilo se mi jí vyhnout, takže první setkání po pár dnech se plánuje při dnešní snídani. Jak mě se do té jídelny nechce. Nejraději bych dneska do školy prchla oknem.

Cassandra Clare - Dvě kompletní série

11. září 2015 v 18:00 knihy ke stazeni

Dvě série v jednom balíčku:

Nástroje smrti

Pekelné nástroje


Chybí jen poslední díl - Nástroje smrti: Město nebeského ohně


L. Marie Adeline

10. září 2015 v 18:00 knihy ke stazeni
Anotace - První díl
Žádné soudy. Žádná omezení. Žádný stud.
Ano, takhle to chodí ve spolku T.A.J.N.O.S.T.I., kde si ženy mohou splnit tajné fantazie a vybudovat ženské sebevědomí. Není to klub pro každého - jeho členky si samy vybírají další kandidátky, mezi těmi, které trpí nedostatkem láskyplné pozornosti a absencí sexu.
Hlavní hrdinka tohoto žhavého románu, Cassie Robichaudová, je pětatřicetiletá vdova, již manžel ve všech ohledech zanedbával. Vstupem do spolku T.A.J.N.O.S.T.I. se Cassie obrátí život naruby - spolu s poznáním, jak nádherný může být sex jí do života vstupuje i láska.
A tak Cassie může začít s Krokem prvním: Podrobení…

4.část (zp)

8. září 2015 v 18:20 | May |  Zrození přání


V místnosti se již nenacházeli sami. Přišel někdo další. Někdo daleko vyšší a tajemnější. Postava stojí za Alegrou a shlíží na ní dvěma rudě žhnoucími světélky.
Alegra si všímá změny atmosféry a u nohou plujícího dýmu. Dým je tak hustý, že zcela zakryl podlahu a jí připadalo, že se vznáší nad zemí.
"To je ta dáma, o níž si hovořil?"
"Ano, v celé své kráse." odpoví hrdě cizinec.

3.část (zp)

8. září 2015 v 18:15 | May |  Zrození přání


Sálem doznívá poslední nota. Ozývá se jásavý potlesk, jenž Alegru navrátí ze vzpomínek. Lidé se stáčejí na paní domu a aplaus patří také jí samotné. Alegra se usměje a mírně se ukloní. Všem děkuje, že dnes večer přišli a doufá, že jen tak nezapomenou.

2.část (zp)

8. září 2015 v 18:10 | May |  Zrození přání


Azurové nebe nepředstavuje žádnou překážku, polední sluneční paprsky proto intenzivně dopadají na malou rybářskou vesničku v západním Toskánsku. Mladičká dívenka si hraje s dalšími dětmi z vesnice. Alegra je plná energie, hýří radostí a její havraní vlasy nespoutaně vlají ve vzduchu.

1.část (zp)

8. září 2015 v 18:05 | May |  Zrození přání


Podvečer roku 1865, hosté přicházejí. Londýnská elita odkládá své svršky a připojují se v tanečním sále k bujarému večírku. Jde o tak impozantní a neodolatelnou záležitost, že nikdo z nich neodmítl zaslanou pozvánku. Dámy se nesou v nádherných toaletách a zdobí je blyštivé šperky. Pánové kráčejí sebevědomím krokem a upravují si elegantně vytvarované knírky. O hudbu se stará nejlepší pianistka a houslista v Londýně, podávají se nejdražší vína a nejlahodnější jídla. Dnešek se mnoha lidem pozitivně vryje do paměti. Ano, všechno je perfektní.

Zrození přání - Anotace

8. září 2015 v 18:00 Zrození přáníPokud si někdo chce split přání, z příběhů ví, že postačí chytit zlatou rybku nebo najít lesklou lampu, a co když existuje ještě jiný způsob, kdy za vyslyšení přání se musí dát něco na oplátku. Stálo by to za to? - Alegra od dětství sní ve velkém a hodlá si jít bojovně za úspěchem, jenže jí potká tragická událost. Ani potom se nevzdá, nic pro ni není nemožné, stačí si jen doopravdy přát.

žánr: historický, fantasy

Příběh má čtyři části >> číst zde
_________________________________________________________________________

"Soundtrack" k příběhu"


_________________________________________________________________________

Jason Dark - Na stopě hrůzy

7. září 2015 v 18:00 knihy ke stazeni


(obsahuje mnoho příběhů...)

Anotace k prvnímu příběhu:
Sympatický vrchní inspektor Scotland Yardu John Sinclair - muž se všemi klady i zápory - svádí často nerovný boj se zlem a nadpřirozenými silami.


Temnota ležela nad krajem jako hrozivý stín. Je tu a tam se bledý měsíc prodral těžkými mraky. Pak se jeho skomíravé světlo rozlilo po malém hřbitůvku a staré, zvětralé náhrobní kameny dostaly zvláštní stříbřitý lesk. Chuchvalce mlhy zahalovaly potemnělá zákoutí hřbitova.
Za hřbitovem ležela mokřina. Vítr sem zavál pach zatuchliny a rozkladu. Hrobovým tichem najednou zaznělo hlasité zahoukání sýčka.
Muž, který onen zvuk náhodou zaslechl, sebou škubl. "To volá pták smrti. Hodina hrůzy nadešla!" zašeptal zděšeně a dal se do běhu.
Utíkal rovnou k malé vesnické hospůdce, rozrazil dveře a těžce oddychuje se zastavil ve stylovém výčepu.
V místnosti už bylo jen pár hostů a všem běhal po zádech mráz, když jim muž vyprávěl o houkání sýčka.
"Brzy vstanou mrtvý z hrobů," řekl hostinský hrubým hlasem a i on cítil, jak mu naskočila husí kůže.
Ostatní hosté jen sklesle přikývli. Cítili, že už teď mají mezi sebou jednoho neviditelného hosta.
Hrůzu…

Kristina Springer - Espressologie

6. září 2015 v 18:00 knihy ke stazeni


Espressologie


Anotace
Sedmnáctiletá studentka Jane si přivydělává v malé kavárně jako baristka a časem vytvoří teorii, podle níž se charakter lidí pozná dle jejich oblíbené kávy. Tak si vyzkouší dát dohromady zamlklé černé presso s jiskřivou mocha. I jí samotné to přijde jako trochu bláznivý nápad, ale jen do doby, než dá dohromady několik párů, kterým to pak úžasně klape. V tu chvíli se z ní stává espressologická hvězda, k níž si chodí pro radu a rande lidé z celého města. Ale dokáže Jane najít životní lásku i pro sebe nebo bude jediná, komu se štěstí vyhne.

Sophie Kinsella - balíček knih

5. září 2015 v 18:00 knihy ke stazeni


soubor obsahuje 11 knih


ukázka obsahu:

Malba: Západ slunce

4. září 2015 v 19:30 Voda, štětec a barvy...

Západ slunce má krásný přechod barev, proto jsem se ho pokusila namalovat. Jedná se o další dárek k narozeninám, tentokrát pro moji sestřenku. Jde teď na stejnou uměleckou střední školu, kde jsem byla i já. Dát jí takový dárek mi přišlo docela příhodné. Plátno má rozměry 20x20, použité barvy jsou opět tempery, černé siluety jsou malované tuší... podobnou techniku na plátno jsem zkoušela poprvé, takže to bylo takové experimentování, naštěstí to nedopadlo špatně, výsledek je celkem obstojný. ;)
Jo, pokud někdo bere malování jako relax, odreagování se... já se spíš stresuju a chytám nervy. Kdyby tohle byla moje živnost, moje psychická stránka by to dlouho nevydržela. :D


Michelle Celmer

3. září 2015 v 18:00 knihy ke stazeni

Nebezpečné hrátky
Anotace
Ivy napsala bestseller plný rad pro ženy, které procházejí rozvodem. Využila vlastní zkušenosti a otevřeně popsala své nevydařené manželství. Pak se náhodou ocitla na celý týden v Mexiku v jednom domě se svým bývalým manželem Dillonem, který se pustil do nebezpečné hry, aby se pomstil…


Odvržená milenka
Anotace
Zpočátku se jednalo jen o náhodné setkání dvou osamělých lidí v baru, které skončilo po vzájemné dohodě nezávazným sexem. Z tohoto spojení však vznikl život a Tess, která se vždy uměla o sebe postarat, najednou potřebovala Benovu podporu. Samotářský milionář Ben Adams však už ve svém životě s láskou, rodinou a dítětem nepočítal... Tess bude muset mít s Benem hodně trpělivosti. Podaří se jí osvobodit ho ze spárů minulosti?


Tajemství ložnice
Anotace
V jedné chvíli se Tině zdálo, že se ocitla na samém dně. Byla sama, bez peněz. A pak nabral její život zcela nečekané obrátky. Našla práci a bydlení u úchvatného muže, který si přál, aby mu byla nablízku a sdílela s ním jeho tajemství… Tina věděla, že Tyler Douglas je zosobněním jejích snů, ale zároveň byl pro prostou dívku, jako byla ona, nedosažitelný.


Meredith Duran - Vévoda dvojí krve

1. září 2015 v 19:04 knihy ke stazeni


zde pdf
zde epub


Anotace
Julian Sinclair, Angličan s jednou čtvrtinou indické krve, který se má stát vévodou z Auburnu, poznává těsně před počátkem velkého indického povstání v Dillí Emmu Martinovou, snoubenku svého bratrance Marka Lindleyho.Emma, jež přijela z Anglie na svatbu s Markem, jako jediná přežila ztroskotání lodi. Prudérní anglická společnost v Indii na ni kvůli tomu hledí s podezřením a její snoubenec jí dává jasně najevo, že potřebuje hlavně její peníze, na ní už mu tolik nezáleží. Emma se počíná sbližovat s Julianem, v té chvíli však v Dillí vypuká povstání. A zatímco Marcus ji bezostyšně opustí, z dillíského pekla ji zachraňuje Julian…

Pološílená Emma se dostává do Anglie, kde se ubytuje u sestřenice, a své příšerné zážitky z Indie přenáší na plátna obrazů plných násilí a krve, aby si tak uchránila duševní zdraví. Na každý z těchto obrazů napíše v urdštině řádku z dopisů, které získala u vojáka, jehož v sebeobraně zabila, a považuje to za součást svého pokání. Netuší, že se v těch dopisech objevují údaje o velezradě. To však zrádce nemůže za žádnou cenu dopustit…