Srpen 2015

Tracey Garvis Graves

27. srpna 2015 v 18:00 knihy ke stazeniAnotace
Na Maledivy se většinou jezdí na dovolenou. Třicetiletá učitelka Anna však bude na jednom z jejich ostrovů trávit léto neobvyklým způsobem. Má pomoci šestnáctiletému Týdžejovi dohnat školu, kterou zameškal kvůli boji se zákeřnou chorobou. Ani Týdžej si nepředstavoval, že bude trávit prázdniny s rodiči někde daleko od Chicaga a kamarádů. A ještě k tomu ležením v učebnicích. Jenže letadlo s Týdžejem a Annou za mladíkovou rodinou nikdy nedorazí. Po ztroskotání hydroplánu skončí na opuštěném ostrově, odkázáni jeden na druhého. Debutový román mladé americké autorky, který se okamžitě po vydání stal bestsellerem.

Virginia Cleo Andrews

25. srpna 2015 v 18:00 knihy ke stazeni

Nemilovaná / v originále Heaven


Anotace
Pentalogie: Nemilovaná, Temný stín, Zklamané srdce, Příslib naděje, Pavučina snů Heaven Leight- nejkrásnější dívka z Winneroow v horách Willies v západní Virginii, a taky nejstarší z pěti sourozenců neskutečně chudé rodiny Casteelových si prožívá nejhorší dětství jaké může mít....

První část pentalogie americké autorky vypráví příběh pěti sourozenců, které po nuzném dětství v horské chatrči přivádí osud do různých společenských prostředí. Hrdinkou první části je nejstarší z dětí, inteligentní dívka, která přejímá odpovědnost za své nevlastní sourozence a snaží se jim zpříjemnit dětství. Jejich lehkomyslný otec všsk všechny děti postoupí za úplatu různým pěstounům a rodina se rozpadá. Dívka se dostane k podivné manželské dvojici kde je vystavena fyzickému i psychickému týrání a teprve po dramatických zážitcích se dostane z jejich područí. Po drastických zkušenostech se rozhodne najít rodinu své vlastní zemřelé matky a později vyhledat a spojit ostatní sourozence.

Lauren Kate - Andělé 1-4

23. srpna 2015 v 18:00 knihy ke stazeni


Andělé díly 1-4
(heslo knizka)

Anotace - první díl Pád
Některým andělům je souzen Pád.
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

Michael Scott

21. srpna 2015 v 18:00 knihy ke stazeni

Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela 1-5

(heslo: knizka)

Anotace - Alchymista
Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu popočátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky

Jo Raven

19. srpna 2015 v 18:00 knihy ke stazeniAnotace
Téměř před třemi lety, automobilová havárie vzala Audrey jejího otce a poznamenala ji na celej ţivot. Dnes, jako osmnáctiletá, se poprvé vrací do svého rodiště po nehodě. Začít od začátku. Jít na vysokou a bavit se. Spřátelit se. Překonat svou minulost. Jenţe minulost neodejde. Asher je tady. Její první polibek, její první zlomené srdce. Hezčí a vzdálenější, neţ kdykoli jindy. Je to pořád kluk, který býval jejím nejlepším přítelem. To bylo předtím, neţ se změnil v někoho, koho sotva zná: Na kluka, který se dostává do rvaček a chová se k ní chladně. Asher není to, co potřebuje. Ve skutečnosti ho nenávidí a měla by se pokusit drţet se od něj co nejdál. Avšak její tělo nevypadá, ţe by se staralo o její city, a moţná, moţná jen tentokrát se její tělo rozhodlo správně. Jako kdyby měla na výběr. Asher ji přitahuje jako jasný plamen, a kdyţ nebude opatrná, můţe se spálit. A koneckonců, to nemusí být špatná věc...

Rick Riordan - Kronika Cartera Kanea

17. srpna 2015 v 18:00 knihy ke stazeni
Anotace - 1. díl
První díl nové trilogie Ricka Riordana (autora Percyho Jacksona)! Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat! Už šest let cestuje Carter Kane z místa na místo se svým otcem, věhlasným egyptologem. Pořádně nezná ani vlastní sestru Sadie, která žije s prarodiči v Londýně. Děti se smějí setkat jen dvakrát do roka a tentokrát pro ně otec ještě ke všemu vymyslí nudnou prohlídku Britského muzea. Jenže pozor - egyptští bohové se probouzejí! Začínají nejděsivější Vánoce, jaké kdy Carter a Sadie zažili… Od toho dne se život čtrnáctiletého Cartera a dvanáctileté Sadie obrátí naruby. Sourozenci Kaneovi zjistí děsivou pravdu o své rodině a poznají tajemné egyptské bohy mnohem líp než z otcových výkladů a exponátů v muzeích. Objevte zblízka starověký Egypt s jeho magií, dobrem i zlem a připojte se k dobrodružné výpravě sourozenců Kaneových!


Rick Riordan - Percy Jackson

16. srpna 2015 v 18:00 knihy ke stazeni


Díly 1-5

Anotace
Bohové z Olympu se bouří! Dvanáctiletého kluka Percyho Jacksona čeká vyhazov ze školy a další trampoty na sebe nenechávají dlouho čekat. Najednou kolem něj začínají ožívat bytosti ze starých řeckých bájí. Z učitelky matematiky je rázem krvelačná příšera, z Percyho kamaráda se vyklube satyr a jeho otec je jedním z olympských bohů. Většina z nich má na Percyho spadeno, podezírají ho z krádeže blesku - mocné zbraně nejvyššího boha Dia. Percy a jeho přátelé mají jen 10 dní na to, aby blesk našli a vrátili, uklidnili náladu na Olympu a zabránili osudné válce bohů. K úspěchu výpravy ale nestačí jenom chytit pravého zloděje…

Zimní malba / fáze 2

8. srpna 2015 v 18:18 | May |  Voda, štětec a barvy...


Vítězoslavně mohu provolat: Ano! Malba je hotová! - Sakra, to byly nervy. Flegmatik u kreslení a malování opravdu nejsem, pořád se bojím, že to nějak pokazím. A dneska tomu nebylo jinak... ještě ke všemu v těch vedrech. Barvy schnuly strašně rychle. :D Navíc nejsem zvyklá na malování na plátno. Žádným tahem jsem si nebyla příliš jistá. Od původních náčrtů jsem hory položila do jiné kompozice. S finální verzí jsem velmi spokojená... na to, že jsem na plátno sáhla štětcem podruhé (špachtlí poprvé) v životě. ;)

Níže se můžete podívat na průběh malování a výsledek mých nervů a potu. :)


Kristin Cast / Phyllis C. Cast

8. srpna 2015 v 18:00 knihy ke stazeni


Série Škola noci 1-9

(heslo knizka)

Anotace - Označená (1)
Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma.
Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost.
Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů.

Anotace - Zrazená (2)
Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva… Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.

Zimní malba

6. srpna 2015 v 19:02 | May |  Voda, štětec a barvy...

Čerstvě napatlaná malba. Jedná se o nástin malby pouze na čtvrtce. O víkendu mě čeká tuhle zimní parádu namalovat už na ostro na plátno. Doufám, že to dopadne podobně, jako se mi podařilo níže. :D Příště si vyhraju více s oblohou, tahle byla taková narychlo, jelikož jsem zkoušela více metod. Největší legrace byla tvorba hor, štětec při malování - jasně, ale špachtle, pro mě dost netradiční technika při malování.

V takových vedrech, co tu všude panují, je příjemné podívat se na krajinu se studeným sněhem. ;) Malba bude dárek pro mojí mamku, která bude mít tento měsíc narozeniny.


Datum: srpen 2015


Cecelia Ahern

3. srpna 2015 v 18:00 knihy ke stazeni

PS: Miluji tě - zde - info
S láskou, Rosie - zde - info

Anotace - PS: Miluji tě
Holly a Gerry patří k těm šťastným manželským párům, jimž by každý mohl závidět. Náhle, v jeho třiceti letech, odhalí lékaři u Gerryho rakovinu v konečném stadiu. Holly si vůbec nedokáže život bez Gerryho představit a vlastně si ani nic takového představovat nechce. Jenže Gerry s ní má jiné plány. Pár měsíců po jeho smrti dostane Holly balíček dopisů, které pro ni její manžel sepsal a v nichž ji žádá o splnění nečekaných úkolů. S pomocí těchto dopisů, svých potrhlých kamarádek a milující rodiny, která ji někdy dohání k šílenství, Holly postupně objevuje nový život; život dokonce rozmanitější než ten, který ji osud donutil nechat za sebou.
Kniha, mezinárodní bestseller, získala ocenění Passionate Pen Honour za nejromantičtější knihu roku 2004/2005.

Anotace - S láskou, Rosie
Nejlepší přátelé Rosie a Alex se musí vinou osudu rozloučit na neurčito, aniž by si dokázali navzájem přiznat pravdu o svých citech. Jejich přátelství pokračuje dlouhé roky pouze prostřednictvím e-mailů, dopisů a dlouhých telefonních hovorů, které si vyměňují přes oceán. Žijí své vlastní životy a hledají štěstí a "poklad na konci duhy". Přijdou na to, že ho mají na dosah ruky už dávno a dostane jejich láska druhou šanci?
Kniha S láskou Rosie je zajímavě poskládaná z listů, e-mailů i chatů a určite vás udrží v napětí až do poslední stránky. Na motivy knihy je stejně jako na motivy autorčiného úspěšného debutu P. S. Miluju Tě natočený stejnojmenný film.