Ken Follett

11. května 2015 v 18:00 |  knihy ke stazeniobsahuje: (plus odkaz na info)

Anotace - Kladivo ráje
hriller britského autora zaznamenává průběh akce FBI, která má zachránit životy obyvatel Kalifornie, ohrožované skupinou ekoteroristů.
Již od roku 1969 žije v jednom odlehlém údolí na pronajatém pozemku komuna lidí, kteří se odvrátili od civilizace a konzumní společnosti. Vyznávají odlišné hodnoty, dobrovolně žijí v chudobě, jediné finanční prostředky jim poskytuje prodej vína, které si sami vyrábějí. Po téměř třiceti letech jim katastrální úřad sděluje, že nájemní smlouva končí, neboť pozemek musí ustoupit stavbě hydroelektrárny. S tímto rozhodnutím se však nechtějí smířit a jsou odhodláni použít i násilné prostředky, aby si zachovali svůj způsob života. Guvernérovi státu Kalifornie zašlou po Internetu výhrůžný dopis, ve kterém požadují okamžité zastavení výstavby všech elektráren, jinak jsou schopni uměle vyvolat zemětřesení pomocí odcizeného seismického vibrátoru. Případu se ujímá zkušená agentka FBI Judy Maddoxová, která se ve spolupráci s významným seismologem snaží skupinu odhalit a znemožnit jí uskutečnit hrozbu..


Kolo štěstěny
Široce koncipovaný román odehrávající se v 2, polovině 19 století ve viktoriánské Anglii sleduje osudy tří generací jedné londýnské bankéřské rodiny. Příběh začíná roku 1886 v exklusivní chlapecké škole. Zpočátku zdánlivě nevinná potyčka mezi kamarády skončí tragicky - jeden z nich se utopí. Jde o nehodu, nebo chladnokrevnou vraždu?
Od toho dne pronásleduje čtveřici spolužáků - bratrance Hugha a Edwarda Pilasterovy, Mickyho Mirandu a jeho krajana Tonia Silvu - hrozivý přízrak, který rozvíří jejich osudy v kolotoč vášní, nenávisti, intrik a zločinů. Za vším stojí bezohledný a ctižádostivý Micky, který se prostřednictvím přítele Edwarda vetře do přízně vysoce postavené rodiny Pilasterových, aby svému otci zajistil moc a peníze. Na své cestě do pekel se neštítí žádných prostředků a bez skrupulí odstraňuje všechny, kdo mu stojí v cestě.

Medzi Levmi
Ellis, Američan, je tajný agent CIA, Jean-Pierre, francúzsky lekár, je oduševnený komunista. Dvaja muži stojaci na opačnej strane studenej vojny majú niečo spoločné - lásku k mladej sebavedomej Angličanke Jane. Keď sa za dramatických okolností skončí vzťah Ellisa a Jane, Jean-Pierre využije situáciu, ožení sa s ňou a spolu odchádzajú do Afganistanu. Liečiť chorých však nie je jediným poslaním Jeana-Pierra. V prostredí drsnej krajiny a nezmyselnej vojny sa osudový trojuholník stretáva znovu. Všetci traja sa ocitnú v spleti osobných vášní, politických intríg, vzrušujúcich odhalení a trpkých sklamaní. Pod vplyvom nových skutočností sa musia rozhodnúť, akým smerom sa bude ich život uberať. Útek Ellisa a Jane cez drsné pohorie Nuristanu je plný napätia a dobrodružstva, ale aj lásky a nenávisti. Follettov román Medzi levmi je nielen napínavým trilerom, ale aj výborným psychologickým ponorom do duší ľudí v nebezpečnej, extrémnej situácii...
Muž s podivnou minulostí
V krásném slunném létě roku 1914, kdy půvabná Charlotta má být představena králi a královně na plese debutantek, málokdo z přítomných lidí tuší, jaká mračna se stahují nad starým kontinentem. Zatím se zdá, že nic nemůže narušit poklidný a spořádaný běh života vyšší společnosti...
Do Londýna přijíždí z Moskvy kníže Alex, aby tu jménem cara uzavřel smlouvu, která by v případném válečném konfliktu zaručovala oběma stranám vzájemnou účinnou pomoc. Nikdo z účastníků tajného jednání však neví, že je ještě jeden muž - tvrdý, nesmlouvavý anarchistický Felix, jehož posláním je knížete zabít, i kdyby měl za to zaplatit vlastním životem. Jeho odvážný plán, připravený téměř s matematickou přesností, prozatím ztroskotává na nečekaném zvratu-potkává ženu, kterou kdysi vášnivě miloval.

Na věky věků
Píše se rok 1327. Život v anglickém městečku Kingsbrigde je nerozlučně spjat s chodem dvou místních klášterů, mužského a ženského, které společně sdílejí péči o slavnou kingsbridgeskou katedrálu. Zatímco však jeptišky, které spravují místní špitál, získávají štědré dary od vděčných uzdravených pacientů, mniši přežívají v chudobě a zaslepené nevědomosti, sžíráni závistí a touhou zmocnit se majetku svých "konkurentek".
Blahobyt prostých kingsbridgeských obyvatel je jinak zcela závislý na obchodních úspěších či neúspěších vlnařského cechu. Někteří z nich - děti místního lapky Gwenda a Philemon, cechmistrova dcera Caris, stavitel Merthin či jeho bratr Ralph - však vezmou osud pevně do svých rukou a pokusí se postavit všem jeho rozmarům, ať s úmysly dobrými a prospěšnými či sobeckými a prospěchářskými. Životní cesty všech však postupně, podstatně a neodvratně zkříží největší tehdejší pohroma seslaná na lidský rod: morová epidemie nemoci známé jako la moria grande, velká smrt...

Ostrov búrok
Strhující román o špionovi, který se po slpnění úkolu dostane na ostrov, na kterém žije starý námořník, obskluhující maják a dvojice - muž mrzák z vojny a jeho žena se synem.
Ironii osudu je to právě tahle žena, skrz kterou se již nikdy nedostane domů a již nikdy nedostane další úkol.

Pilíře země
Románová historická freska, jejíž barvitý děj je soustředěn kolem stavby gotické katedrály v Anglii 12. století.
V Anglii 12. století, v době občanské války, ničivého hladomoru a náboženských nesvárů, vyrůstá v Kingsbridge nádherná katedrála. Na pozadí převratných událostí po smrti krále Jindřicha I., kdy po dvě desetiletí královna Maud a král Štěpán bojují o anglickou korunu, se proplétají osudy nejrůznějších postav - kingsbridgeského převora Philipa, zbožného a důmyslného mnicha, jenž usiluje o vybudování největší gotické katedrály, stavitele Toma, který se stává převorovým architektem, krásné a tajemné lady Alieny, již celý život pronásleduje skrývaná potupa, neohrožené Ellen žijící v lesích, která po nespravedlivé popravě svého milého prokleje všechny, kdo křivě přísahali, lstivého a proradného hraběte Williama, jenž se dopouští krveprolití a násilností, a kameníka Jacka, pro nějž představuje stavitelství největší životní vášeň.
Na pozadí převratných událostí po smrti krále Jindřicha I., jež rozpoutá tři desetiletí trvající boj o anglickou korunu mezi královnou Maud a králem Štěpánem, se proplétají osudy několika postav, duchovních, řemeslníků i šlechticů, chudých i bohatých, místních i cizinců. Aby nalezli sami sebe a své místo v životě, musí někteří z nich projít dlouhou cestu, ať přes půlku Evropy, po stopách svých předků či napříč vlastním svědomím...

Smrtící kód
Napínavý špionážní příběh. Na washingtonském nádraží se probouzí muž, který si nic nepamatuje, ani své jméno. Jen pomalu začíná Luke Lucas odhalovat záhadu své amnézie a poznávat příběh svého života, ze kterého vyplývá, že je spjat s raketou, stojící na rampě mysu Canaveral...

Trojitý gambit
Špionážní román, popisující zásah izraelské tajné služby proti sovětské lodi, která veze Palestincům uran na výrobu jaderných bomb. Hlavní hrdina je členem Mossadu, po boku má krásnou a odvážnou dívku a bojuje s neschopnou byrokracií i příslušníky jiných západních rozvědek. Obtížný úkol se mu nakonec podaří splnit...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Stahujete knihy z internetu?

ANO 91.2% (405)
NE, kupuji je 4.5% (20)
NE, půjčuji si je 4.3% (19)

Komentáře

1 Káťa Káťa | E-mail | Web | 13. května 2015 v 17:48 | Reagovat

Super, díky! :-) Už dva týdny sem každý den chodím a vyhlížím nové knížky :-D

2 ♥ May - Adminka ♥ May - Adminka | Web | 13. května 2015 v 21:52 | Reagovat

[1]: Za tu pauzu se omlouvám. Je pravda, že jsem dlouho nic nepřidala, proto jsem se na rychlo snažila něco najít. :) A tohle vypadalo dost slibně. ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama