Záhadný případ 16./4

16. dubna 2015 v 19:00 | May |  Záhadný případ 16To že je v nemocnici si uvědomil rychle, spíš byl hodně překvapený z Lexi. Ne zrovna jemně jí šťouchl do hlavy. Lexi vyletěla, byla připravená k boji, hned nato pohlédla na postel. "Hyde!" zvolala nadšeně a chtěla ho obejmout, jenže Hyde jí jednou rukou poslal zpět zadkem na židli.


"Co tu děláš?" Jeho tón nezněl nijak přátelsky. Správně by se měla na něj zlobit, ale byla tak šťastná, že to zkrátka nešlo. Hyde pokračoval, "Neměla bys tu být. Jde po mě démon. Zavolej Larrona a okamžitě zmizte." Vstal z postele a hledal svoje oblečení.
Lexi začala opouštět radostná euforie. Našpulila uraženě rty a hodila po něm kalhoty se slovy: "Víc jsem toho ukrást nedokázala. A ještě jsem získala tvůj krystal." V ruce svírala látkový pytlík.
Hyde jí probodl temnýma očima a potom se kvapně schoval za pověšený závěs, kde se plánoval převléknout do kalhot.
"Prosté díky by stačilo." nedala se Lexi. Uvnitř se cítila dost ukřivděně. "Když ti přátelé pomůžou, sluší se aspoň poděkovat a ne… prostě zmizet."
"Lexi, říkám ti to naposledy - běž odtud!" Už byl skoro převlečený.
Ta si dupavým krokem stoupla rovnou před závěs, za kterým byl Hyde. "Ty jseš vážně příšernej, samolibej chla…!" Z ničeho nic na Lexiných ústech přistála mužská ruka a Hyde jí stáhl k sobě za závěs.

"Ticho…" šeptl varovným, hlubokým hlasem. "Cítím, že je blízko." Upřeně hleděl někam ke dveřím.
Lexi věděla, že by se už měla bát, jelikož ten strašlivý démon, který tak zřídil Hydea je blízko…, jenže to by nesměla být úplně nalepená na jeho vypracovanou hruď. Snažila se zůstat v klidu, avšak ten omamný pocit nedokázala setřást. Hyde příjemně hřál a krásně voněl. A byl nahoře nahý, totálně zabijácká kombinace. Navíc jí svou paží držel za bedra, takže i kdyby náhodou chtěla od něho ustoupit, nešlo by to.
"Podej mi krystal." Nic se nedělo, proto se na ní hlavou obrátil. Jakmile se střetl s jejím pohledem, ona s tím svým uhnula a zrudla až za ušima. Hyde jí stejně rychle pustil a vytvořil se mezi nimi větší prostor. "Lexi, ten krystal." připomněl jí vážněji.
"J-jasně." hvízdla nepřirozeně vysokým hlasem. Podala mu pytlík. Hyde si démonický krystal pověsil za kožený řemen kolem krku. "Dobře. Teď tu počkej, odlákám ho a pak běž rovnou domů." Zahleděl se jí hlouběji do očí a ujišťoval se: "Rozumíš."
Lexi ale nestačila nic říct, Hyde s sebou trhnul. Svaly se mu napjaly, jakoby se připravovaly na boj, a také že ano. Démon už byl za dveřmi.

Pro Lexi se to odehrálo strašně zrychleně. Démon a polodémon se střetly v bitvě na život a na smrt.
"Teď tě konečně zabiju, Hyde!" zavrčel démon a v ruce se mu zalesklo ostří Dračí dýky.
Hyde rychle využil jeho špatného postavení nohou, provedl úhybný manévr a pak se do démona zapřel nadlidskou silou a prohodil ho přes půlku místnosti rovnou z okna ven.
Tvář se patrně zkřivila bolestí, stále nebyl úplně vyléčený.
"Hyde!" strachovala se o něj Lexi a chtěla k němu běžet.
"Co jsem ti řekl! Běž domů!" Postavil se k obrovské díře, kde bývalo okno. "Hned, Lexi!" A skočil.

Lexi projel zvláštní pocit, Hyde použil takový tón hlasu, že jí skutečně donutil rozběhnout se na chodbu, prodírala se davem, jelikož všechen personál zaslechl tu ránu a chtěli určitě zjistit, co se děje. Všude panoval zmatek. Lexi pořád utíkala, po schodech se dostala až do přízemí. Avšak známý záblesk rudého světla a potom následován dalším, jí donutil zastavit. Hrozivé rány se ozývaly hlouběji z podzemí. Lexi dýchala přerývavě, oblečení se nasakovalo studeným potem. Vnímala, jak jí prostupuje silný strach, jenže ne o sebe. Kam jsem to běžela?

Hyde a démon se společně propadli do suterénu pod nemocnicí. Zvedli se ze betonové země a zaujmuli bojové pozice. Hyde věděl, že od vítezství ho dělí jenom Dračí dýka. Jeho krystal nevlastnil takovou démonickou moc, jako tenhle prastarý a mocný artefakt.
"Kde si vůbec k téhle dýce přišel?" vyzvídal takticky.
"Hm… řekněme, že jeden z Prvních, tě chce vidět mrtvýho. Stejně jako já."
Když uslyšel slovo První, skoro přestal dýchat. "Ne - První jsou jenom legenda." řekl Hyde. "Ti skončili před tisíci lety v podsvětí."
Démon se pobaveně zazubil. "A kdo tvrdil, že tam budou navždy?"
"A proč by chtěl vidět mrtvého zrovna mě?" zajímal se neoblomně dál.
Muž s tmavou pletí stáhl rty do tenké, neúprosné linky. "To je mi fuk… hlavní je, že já tě chci zabít kvůli svojí ženě." Zvlněná čepel dýky začala rudě žhnout. Démon s ní zaútočil a vyslal ohnivou vlnu přímo na Hydea.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama