Záhadný případ 16./2

12. dubna 2015 v 19:00 | May |  Záhadný případ 16Když se Lexi dozvěděla, že je Logan vážně zraněný, pohltila jí nepopsatelná hrůza. Měla o něj opravdový strach a v hlavě se jí odehrávaly různé strašidelné představy, co se mu mohlo stát, že už mohl být touhle dobou dokonce i mrtvý.
Danny s Lexi společně skončili v nemocnici. Lexi Logana potřebovala vidět, musela se ujistit, jak na tom je. Lexi nervózně pochodovala po nemocniční hale, poněvadž Danny šel zjistit, kde by Logana mohli najít. Po půl hodině, která Lexi připadala spíš jako mučivý týden, přišel s informacemi.


"Máme tu trochu komplikovanou situaci." začal s vysvětlováním. "Vzhledem k tomu, že je Logan na půl démon a že se dnes večer jako zázrakem tady v nemocnici úplně uzdraví, mu do karet hraje, že ho našli bez možnosti identifikace…"
Lexi si teď aktivně vzala slovo. "Jasně, to je dobře, ale ty si ho nějak identifikovat musel, když jsi zjišťoval, kde tady leží, ne?"
"Mm, představil jsem se jako jeho kamarád z práce."
"Aha." Pořád ale nevěděla to hlavní. "A jaký si mu dal jméno?"
Chvilku nastala pauza. "John Smith."
"Větší klišé sis vymyslet nemohl?"
"Zpanikařil jsem." V daný moment ho skutečně nic jiného nenapadlo. "Neumím improvizovat jako ty."
Lexi se pobavila a mávla nad tím rukou, že tak zlé to nebylo. Poté se zeptala: "Můžem ho jít navštívit?"
Danny se poškrabal na temeni hlavy. "No, leží na jednotce intenzivní péče a pustí k němu pouze rodinné příslušníky."

Lexi pomalu ale jistě propadala zoufalství. Snažila se proto kvapně vzchopit a vymyslet plán. To by přeci nebyla ona, kdyby na něco nepřišla. Danny se bouřlivě zasmál, když mu nakonec Lexi oznámila, jakým způsobem se k Loganovi dostane. "Budeš si hrát na jeho snoubenku?"
"Jasně."
"To je taky pěkný klišé." Dobíral si jí Danny a nemohl se přestat smát.
Praštila ho přes rameno, aby se uklidnil. Lidé kolem nich už jim věnovali moc velkou pozornost. Lexi Dannymu řekla, že se jde domů převléct. Požádala ho, aby tu počkal, kdyby se náhodou něco stalo.

Pro dospělejší role měla Lexi ve skříni vyhrazenou speciální část. Když se správně oblékla, učesala a nasadila elegantní typ brýlí, přidalo jí to na serióznějším věku. Už nevypadala jako děvče školou povinné. Za klapotu vyšších bot a s kabelkou v ruce se vrátila do nemocnice.

Danny se na ní podíval, "Hm, dobrý." přiznal. "A co se bude dít dál?"
"Jednoduše se přiřítim za sestřičkou, budu hrát hysterickou snoubenku, takže se mě skoro nebude na nic vyptávat a rovnou mě pustí za Loganem… Johnem." Náhle se Lexi plácla po čele, "Sakra, zapomněla jsem na důležitej detail." Zvedla před sebe prsty levé ruky. "Prsten." Začala se kolem sebe rozhlížet, jakoby hledala vodítko, které by jí pomohlo situaci vyřešit. Pak si vzpomněla, že když šla kolem dětského oddělení, na chodbě stál automat na hračky s průhlednými plastovými skořápkami. "Hned jsem zpátky." houkla na Dannyho a v duchu doufala, že má dostatek drobných. Za pár minut byla zpět i s prstýnkem.
"Ještě že máš tak hubený prsty." řekl Danny.
Lexi mu na to neodpověděla. Místo toho oznámila, že nastal čas a vyrazila rychlejším krokem k přepážce, kde u počítače seděla sestra.

Lexi se chytila pultu a mluvila tak rychle a udýchaně, že sama sestřička si stoupla a snažila se mladou ženu uklidnit. Netrvalo dlouho a Lexi se dostala na jednotku intenzivní péče. Vešla do pokoje číslo 235. Nejdřív jí ohromily velké přístroje s obrazovkami, jež obklopovaly postel. Visely z nich všemožné hadičky a místností se ozývalo děsivé pípání. Ta atmosféra jí pronikala hluboko do hrudi. Poté se pomalu zaměřila na ležící tělo.

Logan měl nasazenou dýchací masku, za ní se ukrývala ošklivě potlučená tvář. Kůže se mu barvila do zelených a fialových tónů. Obě paže byly ovázané, levá ruka od lokte k prstům byla dokonce zasádrovaná. Lexi při pohledu na Logana pohlcovaly různé pocity - šílený strach, totální bezmoc… Zhluboka vydechla, potom se nejistě dotkla neovázaných volných prstů pravé ruky. Nedokázala uvěřit svým očím. Nikdy by jí nenapadlo, že spatří Logana a napůl démon Hydea, na pokraji samotné smrti. Vždycky věřila, že je silný a dokáže se uchránit.

Ještě než předtím vkročila do pokoje, vyslechla si doktorku. Vyjmenovala jí všechna zranění, která John utrpěl. A ten výčet Lexi připadal neuvěřitelně dlouhý. Snad každý orgán v těle byl nějakým způsobem poškozen, nemluvě o všech možných zlomeninách.

Lexi sem nepřišla plakat, jenže slzám nemohla zabránit. Po tváři jí už stékaly potůčky, které se snažila utřít dlouhým rukávem saka. Posadila se na židli vedle postele a vzala do ruky mobil. Psala zprávu Dannymu, aby věděl o Loganově stavu. Jediné, co Lexi trochu uklidňovalo, bylo, že až zajde slunce a nastane noc, kompletně se jeho zranění vyléčí. Nemohla se dočkat. Avšak Danny jí poslal odpověď, která jí vyvedla z omylu. Přes blůzu automaticky sevřela Hydeův prsten, který schovaný visel na stříbrném řetízku.


Ten démon, který dokázal takhle Hydovi ublížit, tam někde venku vyčkával na pomstu. Určitě dnes v noci přijde věc dokončit. Při té myšlence se Lexi stáhlo hrdlo strachem a měla sucho v ústech. Navíc jí Danny řekl, že Hyde teď neměl u sebe krystal. Všechny jeho věci jsou v nemocnici pod zámkem. Lexi se k nim musela za každou cenu dostat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama