Listopad 2014

J. R. Ward - Padlí andělé

20. listopadu 2014 v 18:00 knihy ke stazeni1. Chamtivost - zde
2. Chtíč - zde
3. Závist - zde
4. Hněv - zde

díly 5-6 zde


Anotace - Chamtivost
Sedm smrtelných hříchů. Sedm duší, které musí být zachráněny. Věčný souboj mezi dobrem zlem, mezi spasitelem bez víry a démonem, který chladnokrevně míří za svým cílem a nemá co ztratit.
Jim Heron, příslušník tajných armádních jednotek, jehož profesí je zabíjet na rozkaz svých nadřízených, na vykoupení nevěří a hřích považuje za relativní. Jeho neotřesitelný názor se však změní v okamžiku, kdy se stane padlým andělem a dostane za úkol spasit duši sedmi osob, stravovanou jedním ze sedmi hlavních hříchů. A při svém poslání nesmí selhat.
Vincent diPietro zaprodal svou duši hromadění majetku a peněz už ve svých sedmnácti letech a ze svých nároků nehodlá slevit až do chvíle, kdy se seznámí s jedním ze svých zaměstnanců, drsným, upřímným a samorostlým motorkářem, který se prohlásí za jeho spasitele. Vinův život je pevně spjatý s okouzlující kráskou, kterou se rozhodl požádat o ruku, avšak v kritickém okamžiku se seznamuje s ženou, díky níž zpochybní nejen svůj vytčený cíl, ale i svou volbu a touhu svého srdce a spolu se svým zachráncem se rozhodne zapojit do souboje o osvobození své vlastní duše.


Mark Lawrence

18. listopadu 2014 v 18:00 knihy ke stazeni


Trnový princ


Série: Roztříštěná říše

první díl: zde
Anotace
Mějte se na pozoru před Trnovým princem... Když mu bylo devět, sledoval, jak mu přímo před očima zavraždili matku a bratra. Když mu bylo třináct, byl vůdcem bandy krvelačných banditů. Do patnácti má v plánu být králem... Nastal čas, aby se princ Honorous Jorg Ankrath vrátil na hrad, který kdysi opustil, a přihlásil se o dědictví, které mu po právu náleží. Svět se pro něj změnil v den, kdy visel na trnech ostnovníkového keře a sledoval, jak muži hraběte Renara vraždí jeho matku a mladšího bratra. Od té chvíle prahne Jorg po pomstě. Život a smrt pro něj představují jen obyčejnou hru - hru, ve které nemá co ztratit, ale ve které může vyhrát úplně všechno. Jenže v otcově hradě na něj nečeká nic, než zrada. Zrada a temná magie. Je možné, aby osamělý chlapec, byť nade vší představu divoký a zvrhlý, porazil nepřátele, jejichž moc přesahuje i ty nejbujnější představy?

Paolo Bacigalupi

16. listopadu 2014 v 22:54 knihy ke stazeni


Dívka na klíčekAnotace
Jsme v mrazivé blízké budoucnosti, kdy svět ovládají kalorické korporace, ropný věk pominul a vedlejší dopady bioinženýrských chorob řádí po celém glóbu. Co se bude dít, když se kalorie stanou měnou? Když se bioterorismus stane nástrojem velkých korporací a když jeho následky naženou lidstvo do éry posthumánní evoluce?
Anderson Lake pracuje pro společnost AgriGen v Thajsku jako kalorik. Navenek je ředitelem továrny, ale nenápadně pročesává bangkocká tržiště, hledá potraviny, o kterých se myslelo, že už vyhynuly, a doufá, že se zmocní bohatství ztracených kalorií minulosti. Potom ale potká Emiko...
Emiko je dívka na klíček, zvláštní a překrásné stvoření. Není to lidská bytost, patří mezi Novolidi; je uměle vytvořená, vypěstovaná v líhni. Naprogramovali ji tak, aby uspokojovala dekadentní rozmary jistého obchodníka z Kjóta, ale teď skončila na ulicích Bangkoku.

Nadějný autor Paolo Bacigalupi napsal jeden z nejlépe hodnocených science fiction románů poslední doby. Dívka na klíček získala hned pětici významných žánrových ocenění včetně Huga a Nebuly. Je to svižný dystopický thriller, ale i vize ponuré blízké budoucnosti, ostrá jako žiletka.

Marissa Meyer - Měsíční kronika 2

14. listopadu 2014 v 18:00 knihy ke stazeni
Anotace
Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.
Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...

Abigail Gibbs - Temná hrdinka 1

12. listopadu 2014 v 18:00 knihy ke stazeniSérie: Temná hrdinka

Večeře s vampýrem


Anotace
Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska...
Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze - ale za jakou cenu?
Amy Plum - Okouzlená Nocí

10. listopadu 2014 v 19:49 knihy ke stazeni


série: Revenants


Anotace
Šestnáctiletá Kate Mercierová žije poklidným, zcela normálním životem, dokud jí při nehodě nezemřou oba rodiče. Přestěhuje se i se starší sestrou do Paříže a před bolestí ze ztráty rodičů utíká do světa knih a pařížského umění. Pak ale potká Vincenta. Vzápětí však zjistí, že Vincent není obyčejný smrtelník, ale revenant - zvláštní bytost, jejímž údělem je bojovat proti zlým silám a nasazovat vlastní život pro záchranu lidstva. Kate se ocitá na osudové křižovatce - má se své lásky vzdát, nebo ji následovat?

V.P. - 2.část

8. listopadu 2014 v 12:00 | May |  příběh: Vodácká pohroma


Večeři jsme se Standou taky nestihli. Měli zavřeno. A já totální hlad.
"Vždyť jsme kupovali rohlíky a klobásy." ozval se Standa.
Vražedně jsem na něj pohlédla, "Myslíš ty rohlíky na kaši a klobásy, které se vykoupaly ve špinavý řece. Ne díky." odsekla jsem.

V.P. - 1.část

7. listopadu 2014 v 18:34 | May |  příběh: Vodácká pohroma


Nic nenasvědčovalo tomu, že zažiju jeden z nejhorších dnů svýho života. Vyjeli jsme s partou kamarádů na vodu. Seděla jsem vpředu a můj přítel Standa za mnou. Počasí se vydařilo a tak se řeka brázdila v pobaveném rozpoložení. Každou chvilkou se ozvalo cvaknutí otevírající plechovky piva. Já jsem si pro osvěžení lokla jen párkrát, jelikož jsem nebyla žádnej profík, který by kánoi ovládal levou zadní. Chtěla jsem si zachovat jasnou hlavu.

Info: Vodácká pohroma

7. listopadu 2014 v 18:20 | May |  příběh: Vodácká pohromaUrčitě jste někdy prožili den a poté o něm řekli, že byl jeden z nejhorších... Podobný případ měla moje kamarádka. Když mi vyprávěla, čím si musela o prázdninách projít. Nemohla jsem uvěřit a ještě jsem se u toho válela po stole smíchy. Byla by škoda se o tenhle zážitek nepodělit, takže jsem se rozhodla pojmout to kratší povídkou.

Děj je tedy založen na skutečné události, liší se pouze drobnostmi.

A o čem je? Vodácká výprava, která se pro jednu dívku překotila v pěknou pohromu.