Záhadný případ 15./5

9. srpna 2014 v 18:00 | May |  Záhadný případ 15


"Si Christian?" optala se bez zbytečného zdržování.
Světlovlásek se podivil a zvedl koutky úst. "My se známe?"
Na to neodpovídala. "A co ti říká jméno Rachel?"
Zpozorněl. "Seš její kámoška? Snad tě neposlala za sebe, abys mi domluvila."
Lexi se zlověstně uchechtla. "Jsem tu sama za sebe, abych ti domluvila - Christiane." Jeho jméno vyslovila výhružně. Probodávala ho očima. "Cos jí provedl? Koukej ji dát do pořádku, jinak budeš pěkně litovat."


On se pobaveně usmál a tvářil se nad věcí. "Nebuď tak dramatická. Za pár dní to poblouznění přestane a bude v poho."
Lexi na něj civěla. Toužila se mu vrhnout kolem krku a uškrtit ho. Najednou zaregistrovala, že měl na krku kožený provázek, sjela očima níž, visel na něm malý růžový krystal a při troše fantazie připomínal srdce. První co Lexi trklo, typ kluka jako on rozhodně nebude nosit něco, co vypadá jako šperk pro holky ve stylu Barbie, ledaže by… "Chceš něco vědět." procedila skrz zuby. "Tohle není na hraní!" Natáhla ruku, sevřela černou kůži a škubla. K její smůle materiál byl silnější než ona. Christian se zachoval pohotově a krystal si vydobyl z jejích prstů. S úžasem na ni hleděl, záhy se ozval:
"Jak bys mohla vědět, že…?" Větu nechal volnou.
Nasupeně vydechla. "Ten krystal, kvůli němu je Rachel taková. Omámil si ji." Lexi přesně netušila, jak ta věc pracuje, ale byla si naprosto jistá, že růžový krystal oplývá nějakou mocí.

Christian zamrkal víčky a hlasitě polkl. Spěšně zkontroloval stav západu slunce. Na autobusovém nádraží se zrovna rozsvítilo všechno osvětlení. Na mladíkovi hrál vítězný až arogantní úsměv. "Máš pravdu. Není to obyčejný krystal, funguje jenom za tmy, což je trochu škoda, ale i tak je to super věcička." Měl samolibý tón. "Dědíme ho v rodině a říká se mu, kámen lásky. - Sbalim díky němu každou, kterou si umanu. Padnou mi hned k nohám a udělaly by pro mě cokoli. Je to boží."
"To teda není!" ohradila se nabroušeně. "Máš vůbec potuchy, co to s nima udělá, když je odkopneš? - Psychopatky!"
Odfrknul si: "Jaká bejvalka není psychopatka. Neber to tak vážně, vždyť jsem řek, že je do pár dnů ta posedlost přejde."
Nenechala se odradit. "Jestli mi krystal nevydáš dobrovolně, půjde dolu násilím."
Christian se vesele křenil a prohlédl si Lexi důkladněji. Pořád v ruce svíral růžový kámen a mnul ho.
"Já bych ti taky mohl hrozit, buď to půjde po dobrém, nebo po zlém."
"Máš smůlu. Mě nepřesvědčíš, abych přes…ta…la" Lexin hlas se postupně vytrácel.

Její nos zaznamenal nějakou vůni. Sílila a začala jí pohlcovat a vkrádat pod kůži. Směsice vůní jí připomínala čerstvé jahody a sladké třešně. Byly tak opojné a nádherné, že Lexi donutily, aby se nadechla z plných plic. Nedokázala se toho ovoce nabažit. Na tváři jí vykouzlily spokojený úsměv a zahalila jí růžová mlha, která byla hustá jako vata. Když se jí opět vrátil zrak, spatřila před sebou Christiana.

Ten promluvil medově sladkým hlasem: "Pojedeš se mnou, krásko?"
"S tebou kamkoli, můj Christiane." vzdychla zamilovaně.

Autobus už skoro vyjel z města a Lexi byla jeho pasažérem. Seděla u okénka, ale dívat se ven by jí ve snu nenapadalo, nespouštěla totiž oči z mladíka s jizvou. Byl pro ni bůh krásy. Neexistoval nikdo, koho by milovala více.

Autobus prudce zabrzdil, až se ozvaly kvílející zvuky. Cestující se vylekaně rozhlíželi kolem sebe a měli tázavé výrazy. Řidič byl donucen otevřít dveře a dovnitř vtrhla postava s černými vlasy a červeným melírem, rozepnutá kožená bunda přihlížejícím odhalovala ornamentované tetování táhnoucí se po krku.

Vetřelec procházel kolem sedadel a zastavil se u Christiana. Zazubil se a bez okolků ho čapl a násilně odtáhl ven. Lexi nemohla jen koukat, jak unášejí její jedinou lásku a vyběhla za nimi.

Byli opodál, stáli kus stranou od autobusu, přímo u svodidel, které je oddělovaly od prudkého srázu. Ve skutečnosti tam byly tři osoby.
"Podívej se na něj, Hyde. Takový chcípáček chtěl ukrást Lexi." Larronovi to připadalo jako povedený vtip. Potom do klučiny vpíjel démonický pohled, "Vybral sis špatné kamarádky, kámo. Ta první mi kvůli tobě odmítla rande. - Jsem dost vytočenej." Larron ho do teď držel těsně u sebe za košili. Odhodil ho a on přistál na štěrku a prachu ze silnice.
Christian hlasitě polkl. Hlas se mu třásl. "Co ste, sakra, zač? Chlápci z rockový kapely?"
"Je to prostý hlupák." odvětil nevzrušeně Hyde. "Je zbytečné se s ním párat. Uděláme krátký proces."
"Co-co že uděláte??" vyjekl jako holka. "To nemůžete… nesmíte… za-zavolám na vás policajty!"
Larron se s radostí chopil slova: "Ti než přijedou. - Ani vlastní máma tě nepozná."
Hyde nezůstal pozadu, "Pošleme ho na kusy poštou, aby měla rodina co pohřbít." Ledově se pousmál a dodal, "Od nás to bude velkorysé gesto."
"Hele, vy dva cvoci!" zakřičela Lexi, která sebrala odvahu. "Hyde, Larrone, nechte mýho kluka na pokoji!" Hned nato přidala neochvějně, "Nic vám neudělal!"
"Neboj, Lexi," ozval se Larron. "Až se probereš, budeš mu chtít udělat to samý."
Christian se mezitím snažil nenápadně odplazit dál od těch temně vyhlížejících maníků.
"Nám neutečeš." sdělil tvrdším tónem Hyde tomu plazícímu červu. "Jediný způsob, jak se zachránit je dát nám růžový krystal, co se ti provokativně blýská na krku."

Mladík sklopil zrak, potom mrknul na ty dva před sebou. Rozmýšlel se, co by měl učinit. Sebral poslední střepy své hrdosti a kuráže. "Koťě," zavolal na Lexi stojící opodál. "Stoupni si za svodidla, a pokud mi nějak ublíží, skočíš."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Anna Anna | 9. srpna 2014 v 18:41 | Reagovat

To si děláš srandu...
Ten Christian je ale haj*lik..
Počkej, ten kámen dědí v rodině? Chudák jeho matka :D
A jinak - zase to utneš v takové zajímavé části :) Těším se na další, tohle bylo velmi povedené :)

2 ♥ May - Adminka ♥ May - Adminka | Web | 9. srpna 2014 v 21:02 | Reagovat

[1]: Christian je pořádně sobecký darebák. A ta poznámka o jeho matce je trefná. :D
Utnout se to musí v tom nejlepším... pěkně čtenáře napínat, aby se těšili na pokračování a neprošvihli ho. :D :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama