Záhadný případ 15./3

2. srpna 2014 v 17:30 | May |  Záhadný případ 15


"Eh, co to bylo?" ozvala se zmateně Lexi.
Pořád se díval přes ulici, když odpovídal: "Řekněme, že Smith svůj zájem o mě neztratil, spíš tomu je naopak. A navíc jsem zjistil, že…" Zarazil se. Obrátil hlavu na Lexi, mlčel a v duchu si přál, aby tu druhou větu, co započal, neslyšela.
"Zjistil, že?" vybízela ho, zjevně marně, proto dodala sarkasmem, "Že jsem se právě přeřekl a načnul jsem něco, co jsem neměl." Široce se usmála a rýpla si, "Velká chyba, Logane, velká."
"Jsi nenapravitelná." utrousil podrážděně.


Lexi tleskla dlaněmi o sebe. "Zahrajem si naší starou hru, hm? Zbavíš se mě jenom, když mi řekneš, co jsi zjistil."
Logan protočil panenkami. Na tuhle dětinskou hru neměl čas ani náladu. Prošel kolem Lexi a šel dál po chodníku. Avšak tušil, že tak lehce jí neunikne. Lexi ho směle následovala a srovnala krok. "Třeba ti budu moct s tím poradit." nevzdávala se. "Znáš to rčení, víc hlav víc ví."
"V tomhle případě ne." odpálkoval ji chladně jako obvykle.
Lexi se držela jak klíště a náramně si to užívala. "Ale no ták - nemá cenu zapírat. Nejseš sice týmový hráč, ale musel sis už všimnout, že přes tenhle fakt vlastně tým máš." Spokojeně se uculila, "Mě a Dannyho."
Logan nic neříkal, tvářil se, jakoby jí vůbec neposlouchal.
"Fajn." prohodila Lexi lehkým tónem a pak hodila pomyslnou návnadu. "Tak se zeptám Dannyho. Ten mi o tom určitě řekne."
Logan zbystřil, zpomalil chůzi, nakonec zastavil úplně. Lexi ucítila sladké vítězství.
"Mám sto chutí předhodit tě nějaké příšeře, ty malá otravo." řekl vážně a vpaloval do Lexi mrazivý pohled.
"Mmm, nemusíš se obtěžovat, do teď to zvládám sama."
Loganovi zacukaly koutky. Potlačoval pobavení a snažil se zachovat nadále vážnou tvář a spustil, "Pamatuješ se, jak jsem ti vyprávěl o Rughůových náramcích?"
Kývla aktivně hlavou, "Jasně. Jsou tři. Jeden má komisař Smith. Díky náramku nejde nositeli mazat paměť ani ho nemůže posednout stínový démon. A sundat jde až po smrti, kdy náramek sám odpadne a pak ho může nosit někdo další."
Logan zamrkal víčky, udivily ho všechny detaily, které si vybavuje. Mírně si odkašlal a souhlasil, "Ano, schopnosti náramků jsi pochopila správně."
"A co je s nima?"
"Jde o počet. - Nataša, před svým odchodem, prozradila, že jich je v dnešní době daleko víc." Nedobrovolně připustil, "O čemž jsem neměl ani ponětí, jelikož jsem si myslel, že zbylí dva mám u sebe a tím to končí."
"Ha," ukázala na Logana prstem. "takže je máš ve sbírce. Já si to myslela."

Narážela na to, co se nedávno odehrálo v jeho pracovně. Tenkrát poprvé došlo na řeč o náramcích a Lexi prohodila, že by se jí jeden šiknul a zeptala se, jestli je náhodou nemá v té místnosti, kde Logan schovával všechny svoje poklady.

Logan přehlédl trpělivě její poznámku a pokračoval ve svém, "Náramků je tedy více a náhoda v tom rozhodně nehraje roli. Existuje jistá organizace lidí, kteří potají, ale zato aktivně, bojují proti démonickým stvořením. Říkají si Patroni a členové nosí Rughůovy náramky."
Doslova baštila každé Loganovo slovo. "Paráda." vypálila a hned Lexi něco napadlo. "Myslíš, že Smith je zasvěcený do té organizace, že je Patron?"
Logan zadumaně svraštil obočí k sobě, načež odvětil, "Mám podezření. Je velice pravděpodobné, že je členem."
Zvážněla a pronesla varovně, "Když je to tak, musíš se mít před ním obzvlášť na pozoru. Ty bys totiž byl zaručený jméno na jejich likvidačním seznamu."
Moment zabralo, než Logan zareagoval. Konečně důvěrným hlasem řekl: "O mě ani o Larrona neměj strach. Kdyby došlo k nějakému střetu, zvládneme to. Nedělej si starosti."

Na křižovatce se oba rozdělili. Lexi se cítila uklidněna, díky jeho posledním slovům. Věřila, že oba polodémoni jsou silní a dokáží se o sebe postarat. Zkoušela tedy nemít obavy, avšak malý kousíček strachu v ní panoval stejně.

Lexi vklouzla do činžovního domu a po schodech se dostala do druhého patra. V momentě, kdy chtěla zaťukat na dveře, zaslechla velkou ránu, zvuk tříštící se ho skla. Neváhala a začala zběsile zvonit. Hlavu měla plnou hrozných představ, co se mohlo uvnitř odehrávat.

Dveře se otevřely. Racheliny oči byly opuchlé a červené od pláče, černé linky a řasenku měla rozteklé. Ani Lexi nepozdravila a ostře pravila, "Přišla sis mě dobírat?!" Rachel poté nechala otevřeno a zalezla zpět do bytu.

Lexi nevěřícně pozorovala kamarádku, hned vykročila za ní. Nestačila se divit, když se dostala do kuchyně. Na zemi ležely střepy rozbitých talířů a skleniček. Ohlédla se po Rachel, ta stála u linky a naštvaně bouchla pěstí do desky.

Lexi si uvědomila, že je Rachel doma sama. Její rodiče a mladší bratr tu nebyli. A navíc vypadala nafintěná jako by mířila na nejluxusnější událost nějaké smetánky. Na sobě měla mini šaty rudé barvy, páskové botky na hodně vysokém podpatku a profesionálně udělaný účes.
"Co se ti stalo?"
"Co? Co asi?!" hystericky zakřičela. "Nechal mě!" Vzala do dlaně svůj nový mobil, který dostala k narozeninám. "Prostě mi napsal, že potkal lepší! Krásnou brunetku, a že já jí nesahám ani po kotníky!" Švihla mobilem o zeď. "To se ještě uvidí, kdo je tady ten odkopnutej! Christiane, budeš litovat, žes mě vyměnil za nějakou lacinou štětku!"
Lexi se ocitla bez dechu při sledování kamarádky, jež se doslova emočně hroutila a právě si zničila vytoužený telefon. A dost, pomyslela si Lexi. "Tak dost!" řekla nahlas. Stoupla si k ní a dala ruce na její ramena. "Rachel, vzpamatuj se. Co tě to popadlo, tohle nejsi ty. Jak si vlastně toho kluka potkala?"
Potáhla nosem a zahořkle vyprávěla. "Potkala jsem ho v tom baru, kam jsem tě zvala. Nejdřív mi připadal normální, nijak mě nepřitahoval, ale pak… byl nádhernej…" Zase se rozbrečela, "Já ho miluju. Chci s ním bejt. Za každou cenu."
Tady šel všechen rozum stranou. Tohle nebylo ani trochu normální láska neláska.

Lexi s ní zatřepala. Potřebovala z ní dostat důležitou odpověď. "Kde bych toho Christiana našla? Musím za ním zajít." Lexi je přesvědčená, že ten kluk má hodně hluboko prsty v tom, co se nyní Rachel děje. Jinou stopu nemá.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama