Úžasný dokument

3. srpna 2014 v 17:50 |  May


Kromě filmů a seriálů sleduji i dokumentární videa. Jsem hodně zvídavý člověk, tudíž se zajímám o široké spektrum témat. Nebráním se ničemu, žádnému názoru, myšlence ani teorii - ať už oficiální nebo konspirační. Snažím se ke všemu přistupovat s otevřenou myslí a připouštět různé možnosti.

Země = Domov ♥


Dnes jsem zhlédla dokument o naší planetě a doslova mě dostal do kolen. Takhle brilantně zpracovaný jsem ještě asi neviděla. Dech beroucí záběry krásné Země, úplné umělecké dílo. A téma dokumentu je, jak se lidstvo každodenně chová k přírodě a k vyčerpatelným zdrojům…, nehledě na důsledky, jenž se za poslední desetiletí hlásí o slovo. Slyšet šokující realitu negativní ale i pozitivní, vidět ty úžasné záběry a poslouchat u toho božskou hudbu… neuvěřitelné. Dokonce mi to několikrát vhánělo slzy do očí.


Moje hodnocení by hravě překonalo hranici sta procent, a tedy dokument mohu jen doporučit.

...dole anketa
INFO: 2009 - Oficiální text distributora:"Když Yann Arthus-Bertrand, mezinárodně uznávaný fotograf a autor knihy The Earth From Above, potkal producenta Luca Bessona, dohodli se ti dva na vytvoření dokumentárního projektu o planetě Zemi. Cesta po 50 zemích světa je ódou na krásy a jemnou harmonii naší planety. S optimistickým přístupem a aktuálními tématy se snímek zaměřuje na vzrůstající povědomí veřejnosti o současných sociálních problémech a problémech životního prostředí. Exkluzivně "ze shora" se vydáme na cestu kolem světa do těch nejúžasnějších, ale také nejponičenějších krajin - nádherná, dech-beroucí a silné emoce vyvolávající cesta z hlubin australského korálového pobřeží na vrchol hor Kilimandžáro, z amazonských pralesů do pouště Gobi, z bavlníkových plantáží v Texasu do průmyslové Šanghaje a ještě dál. Domov (Home) nám skýtá konkrétní pohled na problémy, kterým musí naše planeta čelit: globální oteplování, kácení deštných pralesů, ztráta biodiverzity a ubývání přírodních zdrojů, ale na druhou stranu i pozitivní vývoj, jako je vzrůstající demokracie, růst našich příjmů a životního standardu, rozvoj vzdělání. "

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Sledujete dokumenty?

Ano 87.3% (55)
Ne 12.7% (8)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama