Srpen 2014

David Nicholls - Jeden den

30. srpna 2014 v 18:00 knihy ke stazeni


zde - pdf

Anotace
\"Přátelství je někdy míň než láska\"

Představte si, že někdy během střední školy potkáte člověka, který vám tak přiroste k srdci, že už ho nikdy nedostanete z hlavy. Chodit spolu ale nezačnete. Přesně to je případ Dextera a Emmy, kteří jsou přátelé už dvacet let - od osmaosmdesátého se setkávají vždy po roce. Je samozřejmě jen otázka času - i když nepřiměřeně dlouhého - než se z takového vztahu vyklube něco víc, než jen návštěva muzea a výroční večeře.

Gayle Forman

28. srpna 2014 v 20:37 knihy ke stazeniAnotace
Šestnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství, poznáváme její rodinu i jejího kluka Adama, se kterým sdílela lásku k hudbě. Pohnutý příběh citlivě mapuje duši dospívající dívky, která je nakonec postavena před těžké rozhodnutí - odejít, anebo zůstat.

Manga kamarádky

27. srpna 2014 v 18:00 | May |  Co ruka nakreslila...


Už po druhé co mě Diggy požádala, zdali bych jí a její kamarádku nenakreslila v manga stylu. S odpovědí jsem chvíli váhala, dlouho jsem totiž nic takového nekreslila a znatelně jsem vyšla ze cviku. Co bych ale pro Diggy neudělala :D. Chtěla to jen tužkou - žádné vybarvování pastelkami ani přes počítač - šlo to tedy celkem rychle (cca dvě hodinky).

Formát: A4
Technika: Tužka
Datum: 14. června 2013
Kdy jaká kniha vyšla / vyjde?

24. srpna 2014 v 19:00 radyNakladatelství tisknou knihy jak divý, takže se snadno ztrácí přehled, co už je na pultech, či se teprve na ně chystá. Na jedné z mých oblíbených stránek (Knižní doupě) je několik seznamů knih - dle roku, které již vyšly anebo teprve na ně má dojít. Před šikovnou autorkou seznamů smekám a jsem za ně opravdu vděčná. ;)

----------------
----------------
----------------
----------------
----------------
----------------


Morgan Rhodes / Michelle Rowen

23. srpna 2014 v 18:00

Morgan Rhodes / Michelle Rowen
....
.....Narozena: ???
..
.....Žánr: Young Adult, Fantasy, Paranormal
....
.....Oficiální web: zde (com) / zde (com)


Zajímavosti
- Bydlí v Ontariu, v Kanadě.
- Spolu s psaním se zajímá o fotografování, cestování,
..reality TV show, a je velmi vybíravá a nenasytá čtenářka.
- Pod jiným pseudonymem (Michelle Rowen), je národní autorka bestsellerů
..mnoha paranormálních románů.
- Soumrak království je její první fantasy román.

Knihy
Pod jménem Morgan Rhodes:
Série: Soumrak království
1) Soumrak království (2013 - Egmont) / Falling Kingdoms (2012)
2) Jaro rebelů (2014 - Egmont) / Rebel Spring (2013)
3) Gathering Darkness - Razorbill, December 2014
4) Falling Kingdoms - Razorbill, 2015

PDF ukázka druhého dílu Jaro rebelů (15 stran) - zdeMořský koník

22. srpna 2014 v 17:30 | May |  Voda, štětec a barvy...


Technika: Čtvrtka pomalovaná akvarelovými barvičkami, na tu se následně za mokra položila zkrabacená folie. Ta vytvořila onu zajímavou strukturu, ve které se nachází koník. Ten je vystřižený a následně na čtvrtku nalepený. :)

Rok: 2011


Dokumenty

20. srpna 2014 v 18:00 May

"Čím více se ptáme, tím méně víme."


Věta navrchu je ukázkový paradox. Kdybychom nebyli zvědavý, nekladli otázky, nepřišlo by nám, že víme tak málo. Co vůbec víme? Ve většině případů jde o pouhé domněnky a teorie, nikoliv pravdu. Postupem času se totiž objeví "nová pravda", která nahradí tu zastaralou. Stačí se podívat do učebnic dějin na základních či středních školách. Občas jsou tam napsané krásné pohádky na dobrou noc. Smyšlené příběhy, jak co tehdy bylo, každý člověk si totiž může nálezy z předaleké historie vyložit po svém. A tady je další citát: "Opakovaná lež se stává pravdou." neboli veřejně uznávanou. Ze zajetých kolejí se vyjíždí obtížně. Když se tedy objeví nový názor, mnoho lidí nad myšlenkou mávne rukou a dál spokojeně žijí ve vlastním přesvědčení.


Skici ze střední

18. srpna 2014 v 18:00 | May |  Co ruka nakreslila...


Jelikož jsem chodila na uměleckou školu, dost jsme se při hodinách nakreslili. :D
Jako ukázku jsem zvolila dvě věci:

1. Jehlan - Před sebou jsem měla papírový jehlan, na kterém jsem trénovala perspektivu a stíny.
2. Peněženka - Šlo o volnou hodinu, kdy jsme měli nakreslit, co zrovna bylo po ruce. Sáhla jsem po své peněžence. :)

Technika: Skicování tužkou
Rok: 2010

Bernd Perplies

16. srpna 2014 v 17:00 knihy ke stazeni


Věk magie - Čas zkázy

Anotace
Rovnováha magie byla narušena. Svět nyní stojí nepatrný krok před záhubou... Mladý novinář Jonathan byl proti své vůli vtažen do konflliktu dvou frakcí mocných kouzelníků a musí bojovat za svou záchranu. Události jsou natolik znepokojující, že svou pozornost k Londýnu obrací i svatá inkvizice v Římě. Prazdroj magie v troskách Atlandidy musí být uzavřen. Podaří se závod s časem vyhrát a odvrátit tak jistý konec lidstva? Druhý díl napínavé trilogie.


Top 1000 Příjmení

15. srpna 2014 v 16:00 obecné rady k psaníJedna věc je křesní jméno, ta druhá příjmení.
Na téhle stránce naleznete seznam (žebříček) Top 1000.
U každého je napsané, z jaké země příjemní pochází a po kliknutí
na detail Vás odkaz přesměruje na další informace.

obrázek je odkaz


Záhadný případ 15./6

13. srpna 2014 v 18:00 | May |  Záhadný případ 15

závěrečná část

"Koťě," zavolal na Lexi stojící opodál. "Stoupni si za svodidla, a pokud mi nějak ublíží, skočíš."
Oba démoni užasle sledovali Lexi, nijak neprotestovala a hned překročila svodidla. Stála nad strmým srázem. Pád z takové výšky jí mohl zabít.
"Teď je řada na mě s výhružkama." Christian se vyčerpaně pousmál, "Ta holka klidně skočí, to mi věřte. Udělá pro mě cokoli." Otočil hlavu. "Že jo, puso."
"Bez zaváhání, lásko." A předklonila se na důkaz, že to myslí smrtelně vážně.

Vydání knihy u nakladatelství Albatros / Cooboo ...

11. srpna 2014 v 17:00 | May |  Tipy a rady, jak vydat svou knihu

Albatros MEDIA a.s / Cooboo

"Co udělat proto, abych dostal/a příležitost vydat svou knihu?"V dnešní době je mnoho způsobů, jak svoje dílko předat světu. Nejlehčí způsob je rozhodně internet, kde si vytvoříte vlastní blog, kam následně budete publikovat Vaše psaní - Takových autorských stránek je opravdu na netu požehnaně, což se mě osobně líbí, jenže někomu to třeba nestačí, anebo tento volně internetový způsob není nic pro něj. Každý jsme na tom odlišně.

Pro začátek by bylo například ku prospěchu obeslat literární soutěže a zjistit, jak vlastně na tom s psaním jste. Utvořit si obrázek, nasbírat zkušenosti, zapracovat na přehmatech. Zkrátka, pokud se vážně rozhodnete zaslat nějakému nakladatelství svůj dokončený rukopis, musíte si být více jak na dvě stě procent jistý, že máte nějakou naději, abyste je zaujali.

Prosadit se znamená hodně úsilí, nic samo o sobě nespadne člověku do klína a u knih tohle pravidlo rozhodně platí. Nejlépe na tom budou tací lidé, kteří už mají něco z literárního světa za sebou (účastnění soutěží, umístění v nich, základnu čtenářů, návštěvnost webu, kde se určitým způsobem představujete a propagujete), čím více budete moci nakladatelství nabídnout, umluvit je k tomu, že právě vy za to stojíte, budete mít větší šance, že na konci bitvy vyjdete coby vítěz. Hlavní je nenechat se odradit a jít si tvrdošíjně za svým, jestliže sobě i svému literárnímu umu věříte.

nameberry.com

10. srpna 2014 v 15:50 obecné rady k psaníDalší povedené webové stránky, kde se lze jednoduše
inspirovat, pokud hledáte jména pro postavy.
Efektivní průzkumník, kam můžete zadat svá kritéria,
např.: Počáteční písmeno, původ, význam...
Databáze, dle mého názoru, obsahuje opravdu
mnoho jmen,ze kterých si můžete vybírat.
K jménům se uvádí i výslovnost, význam a původ,
dále může být vypsána historie nebo nějaké zajímavosti,
třeba jak vzniklo, v jakých letech bylo populární,
na jakém místě se nachází v žebříčku a s kým slavným souvisí.

Obrázek je odkaz


Záhadný případ 15./5

9. srpna 2014 v 18:00 | May |  Záhadný případ 15


"Si Christian?" optala se bez zbytečného zdržování.
Světlovlásek se podivil a zvedl koutky úst. "My se známe?"
Na to neodpovídala. "A co ti říká jméno Rachel?"
Zpozorněl. "Seš její kámoška? Snad tě neposlala za sebe, abys mi domluvila."
Lexi se zlověstně uchechtla. "Jsem tu sama za sebe, abych ti domluvila - Christiane." Jeho jméno vyslovila výhružně. Probodávala ho očima. "Cos jí provedl? Koukej ji dát do pořádku, jinak budeš pěkně litovat."

C.C. Gibbs - Všechny jeho touhy

8. srpna 2014 v 17:00 knihy ke stazeni


(edisk.cz - nutná registrace)


Anotace
Katherina Hartová nemůže uvěřit svému štěstí: přijali ji do Knight Enterprises, jedné z nejslavnějších firem na světě! Po prvním setkání s Dominikem Knightem, ředitelem společnosti, kterého provází velmi skandální pověst, ale lehce znejistí - a vůbec to není kvůli práci.
Dominikovi je dvaatřicet let, vlastním úsilím se stal miliardářem, má nezkrotné ambice a stejně nezkrotnou povahu. Kromě toho je neskutečně přitažlivý, a když chce, umí být i neodolatelně šarmantní.
Kate ten muž připadá jako učiněný predátor. Ano, jiskří to mezi nimi přímo viditelně, ale ona bude opatrná. Vždycky ho přece může opustit, kdyby si začal klást nepřiměřené požadavky!
Kate ovšem neví, že rozhodovat o podobě jejich vztahu jí vůbec nepřísluší. Dominic Knight v ní totiž nalezl nový objekt svého zájmu - a je zvyklý pokaždé získat vše, čeho se mu zachce.

Záhadný případ 15./4

6. srpna 2014 v 18:00 | May |  Záhadný případ 15


Přestala brečet. "Ty-ty ho chceš vidět?" šeptla udiveně. "Chceš jít za ním?" Na čele se jí objevily vrásky a rudla vzteky. "Chceš mýho Christiana pro sebe?!" Strčila do Lexi, aby jí dostala od sebe. "Na to hned zapomeň! On je můj, jenom můj! Nikomu ho nedám ani tý brune-" Rachel se zatvářila, že jí něco došlo. "Určitě si ho už potkala? Ty si ta bruneta, že jo?!" Sklouzla k paranoi. "Přišla ses mi vysmívat… podívat se na zoufalku, která odstrouhala… oba se mi teď smějete za zády." Blekotala a očima těkala po kuchyni, až jí zrak zakotvil na lince. "Já nikomu pro smích nebudu!" Vytáhla velký nůž ze dřezu a lesklou špičku namířila na Lexi, ta měla vytřeštěné oči a ústa dokořán. "Christiana ti nedám! Slyšíš! Nikdy!" A švihla kuchyňským nožem.

Jennifer Probst - Manželský omyl

5. srpna 2014 v 16:00 knihy ke stazeni
Anotace
Některé věci se zřejmě nikdy nezmění. Například to, že Carina Conteová je v očích rodiny stále ještě malou holkou. Ačkoliv nedávno dokončila vysokou školu a nastoupila do nové společnosti svého staršího bratra Michaela. Shodou okolností se přesně v té době ujímá pozice ředitele společnosti Max Grey, Michaelův nejlepší kamarád a mimochodem také muž, do kterého byla Carina v dětství bláznivě zamilovaná. Max sice ví, že Carina je z mnoha důvodů "zakázané ovoce", jenomže oba to k sobě přitahuje více, než by bylo v této situaci zdrávo. Když je po společně strávené noci přistihne Carinina matka, je jasné, že se podle staré italské tradice musejí vzít. Max je zoufalý, Carina rozzuřená, oba ale smýšlejí stejně - tohle se nemělo stát, tohle byl omyl…

Úžasný dokument

3. srpna 2014 v 17:50 May


Kromě filmů a seriálů sleduji i dokumentární videa. Jsem hodně zvídavý člověk, tudíž se zajímám o široké spektrum témat. Nebráním se ničemu, žádnému názoru, myšlence ani teorii - ať už oficiální nebo konspirační. Snažím se ke všemu přistupovat s otevřenou myslí a připouštět různé možnosti.

Země = Domov ♥


Dnes jsem zhlédla dokument o naší planetě a doslova mě dostal do kolen. Takhle brilantně zpracovaný jsem ještě asi neviděla. Dech beroucí záběry krásné Země, úplné umělecké dílo. A téma dokumentu je, jak se lidstvo každodenně chová k přírodě a k vyčerpatelným zdrojům…, nehledě na důsledky, jenž se za poslední desetiletí hlásí o slovo. Slyšet šokující realitu negativní ale i pozitivní, vidět ty úžasné záběry a poslouchat u toho božskou hudbu… neuvěřitelné. Dokonce mi to několikrát vhánělo slzy do očí.


Moje hodnocení by hravě překonalo hranici sta procent, a tedy dokument mohu jen doporučit.

...dole anketa
INFO: 2009 - Oficiální text distributora:

Záhadný případ 15./3

2. srpna 2014 v 17:30 | May |  Záhadný případ 15


"Eh, co to bylo?" ozvala se zmateně Lexi.
Pořád se díval přes ulici, když odpovídal: "Řekněme, že Smith svůj zájem o mě neztratil, spíš tomu je naopak. A navíc jsem zjistil, že…" Zarazil se. Obrátil hlavu na Lexi, mlčel a v duchu si přál, aby tu druhou větu, co započal, neslyšela.
"Zjistil, že?" vybízela ho, zjevně marně, proto dodala sarkasmem, "Že jsem se právě přeřekl a načnul jsem něco, co jsem neměl." Široce se usmála a rýpla si, "Velká chyba, Logane, velká."
"Jsi nenapravitelná." utrousil podrážděně.

Byla nebyla jedna au pair 3

1. srpna 2014 v 17:56 | Diggy |  Byla nebyla jedna au pair

"Dobrý ráno."
"Dobrý ráno," už podle tónu jsem poznala, že něco není v pořádku.
"Kdy se rozbilo to světlo?" spustila ihned Bianca.
"Jaký světlo?" ptala jsem se ještě v rozespalém stavu, absolutně jsem totiž nechápala, co po mě chce.
"No ve tvé koupelně, kdy se rozbilo?"
Polilo mě horko. To světlo, na které se hned zkraje ptala, bylo rozbité už nejmíň tejden. Jenom jsem prostě nenašla vhodnou chvíli, kdy to říct. Nevěděla jsem, jestli mám říct pravdu nebo zalhat. Měla jsem totiž podezření, že mě jenom madam zkouší.