Záhadný případ 15./2

30. července 2014 v 18:00 | May |  Záhadný případ 15


Lexi zmateně koukala na prázdnou židli vedle sebe. Rachel nepřišla do školy. Další zvláštní věc, jelikož její kamarádka dávala vždy dopředu vědět, že je nemocná, má návštěvu u doktora a tak podobně. Lexi si začala dělat větší starosti. Vůbec se jí tahle situace nezamlouvala. Velkou přestávku využila k telefonátu. Rachel hovor přijmula až na popáté, tou dobou Lexi byla hrůzou bez sebe a konečně si mohla trochu oddychnout.


"To je dost, že mi to zvedáš!" postěžovala si Lexi a mířila k věci, "Stalo se ti něco? Kde si?"
"Promiň, kámoško." promluvila protáhle. "Chtěla jsem ti tu úžasnou novinu hned zavolat, ale myšlenky mi pořád utíkají jenom k němu. On je boží." Začala se rozplývat jako sladké cukrátko. "Krásnej, dokonalej, a pozval mě na rande."
Lexi se pro sebe usmála. "Páni, bála jsem se zbytečně. Já jsem věděla, že Dannyho neodmítneš."
"Danny?" podivil se hlas v mobilu. "O něm nemluvim, včera jsem potkala prince mých snů."
Lexi znejistila a neblahý pocit se vrátil. Byla zaskočená a chtěla po kamarádce vysvětlení. "Vždyť Danny je tvůj vysněný princ… tak strašně dlouho sis šla za svým, až to konečně klaplo a ty ho vyměníš za někoho, koho znáš sotva den? Zbláznila ses?"
"Jo. Zbláznila do Christiana." Jeho jméno zapředla jako kočka.
Christian? Jméno pro hezouna jak stvořené, pomyslela si Lexi naštvaně. "Kde teď si?"
Rachel někomu říkala, že chce tu rudou barvu se třpytkami. Potom se jakoby nic ozvala: "Na manikúře. Dneska musím vypadat bez chybičky."

Tohle byla třešnička na dortu. Nic takového Rachel nikdy neudělala, je dost zodpovědná studentka. Jak mohla kvůli takové blbosti nepřijít do školy?

"Blbosti?!" Ohradila se nasupeně. "Víš, Lexi, já se na rozdíl od tebe před chlapy neschovávám. Když se mi někdo líbí, jdu za ním, ty radějc zalezeš a tváříš se, že nic… pak se divíš, že o tebe Logan nejeví zájem. Vůbec se mu nedivim. Ta blondýna se k němu hodí stokrát víc. - Fakt mě teda nemáš právo soudit, Dixonová!" A zavěsila.

Lexi oněměna stála na chodbě, dokonce ignorovala zvonění na další hodinu. Svěsila ruku s telefonem podél těla a nestačila se divit. Podívala se zpět na displej, zamrkala a v hlavě se snažila pochopit situaci. Bezvýsledně. Co to bylo, otázala se nahlas a zaraženě. Její údiv po pár minutách přerostl ve vztek.

Cestou z odpolední výuky Lexi nad rozhovorem s Rachel uvažovala s klidnější myslí. Rozhodně to bylo poprvé, co se její kamarádka podobným způsobem naštvala. Křičela na Lexi kvůli klukovi. Neuvěřitelný. Navíc, ta nařčení se Lexi dotkla na citlivém místě. Automaticky se ohlédla na kolem projíždějící auto na silnici a pak její zrak spočinul na Loganovi, který zrovna kráčel po chodníku opačným směrem. Oba dva se zarazili asi čtyři metry od sebe.

Lexi se okamžitě rozplynuly myšlenky na Rachel. Soustředila se pouze na Logana před sebou a na to, že absolutně netušila, jak by měla v nastalé situaci reagovat. Pozdravit ho a jít dál? Pozdravit a zeptat se, jak se má? Být zticha, prostě mávnout rukou a hned zmizet bez nějakých řečí? Každopádně, už teď je to pořádný trapas, naříkala si pro sebe. Nadechla se a rozhodla chovat spontánně. Ať její instinkt jedná za ni.

"A-ahoj, Logane." Přistoupila blíž. "Jak se ti daří? Pracuješ zrovna na něčem?" Lexi náhle znejistěla, vždyť její přirozeností je zvědavost. Možná že chovat se spontánně nebyl tak geniální nápad. Rychle proto nasadila přátelský úsměv a snažila se působit na venek co nejvíc ležérně.
"Daří se mi normálně." odpovídal neutrálním hlasem. "A na druhou otázku řeknu, hleď si svého." Letmo si Lexi prohlídl, "Pořád jsi školou povinna, máš kamarádky, se kterými se určitě ve volném čase scházíš na kafe nebo chodíš nakupovat. - Dám ti radu, drž se toho, mladá jsi jen jednou."
Lexi se tentokrát zasmála doopravdy. Vzpomněla si totiž, že jí podobnou přednášku už jednou říkal, mluvil o škole, módě a randění a aby se přestala plést do nadpřirozených věcí.
"Dobře." přitakala. "Možná že si z toho něco vezmu k srdci." Myslela si ale své.
Na Loganovi šlo poznat, že chtěl něco namítnout, ale vzdal se. Znal Lexi dost na to, aby věděl, že mluvení do její duše je jako něco vysvětlovat zdi. "Jsi ztracený případ." konstatoval Logan jízlivě.
Mladá dívka založila ruce a dala nos nahoru, "A jsem na to patřičně hrdá, víš." Vyzařovala sebevědomým. Pobaveně se sama nad sebou vzápětí pousmála.
"Zvědavost, umíněnost a pozitivní postoj máš na rozdávání." shrnul Logan mírně zamyšlený. Znovu si ji přeměřil a zeptal se přímo: "Pracuješ teď na nějakém případu?"
Lexi se zatvářila zaskočeně. Takovou otázku rozhodně nečekala. "Ne - vlastně…" Vzpomněla si na podivnou Rachel. "asi jo. Dalo by se tvrdit, že zrovna něco vyšetřuju."
Logan hned nasadil všetečný výraz. Zajímal se.
"Ehm, tobě to bude připadat jako banalita." říkala s rozvahou. "S Rachel se něco děje. Nebyla ve škole a chová se potrhle kvůli klukovi, kterého poznala včera."
Logan povolil zaujetí, zřejmě čekal něco závažnějšího, třeba dalšího žháře. "Máš pravdu, zní mi to banálně." pravil. "Nechápu, co je na tom divného. Když je člověk zamilovaný, chová se bláznivě."
"Ale…" hledala správný protiargument. "znám jí od dětství, tahle posedlost není normální. Kolem její zamilovanosti je moc nejasností."
"Lexi," povzdychl si nad ní bezradně. "Nesnaž se hledat problém, kde není. A jestli i tak trváš na svém, běž si s Rachel promluvit."
Kvapně opáčila: "To mám taky v plánu, zrovna jsem na cestě k ní domů."

Logan se rozhlédl po rušné ulici. Něco opodál upoutalo jeho pozornost. Přimhouřil oči.
Lexi nechápala, proto se podívala oním směrem. Na druhé straně silnice, na chodníku, postával vrchní komisař Smith. Zarytě svůj pohled Loganovi oplácel. Vypadalo to, jakoby právě oba muži vedli myšlenkovou rozpravu, která se vyostřovala. Po chvilce se Smith obrátil a sebejistou chůzí vrchního komisaře odešel.

"Eh, co to bylo?" ozvala se zmateně Lexi.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama