Záhadný případ 14./1

9. července 2014 v 15:04 | May |  Záhadný případ 14


Lexi se podívala na hodiny a zjistila, že je pár minut po páté odpoledne. To značilo, že měla spoustu času, než se v noci vydá na místo dalšího požáru. Doufala, že tentokrát už k dalšímu nedojde a žhář bude polapen.

Lexi chtěla zjistit, kdo je ten poznamenaný muž. Z Loganovy knihy se dočetla, co ten démon Malum provádí svým obětem - Vysaje z nich veškeré šťastné pocity i vzpomínky a s cejchem na čele je ponechá krutému a zoufalému životu. Prý je už nemůže nic zachránit a všichni se po čase rozhodují pro sebevraždu, poněvadž svůj stav nevydrží dál snášet. - Ta představa Lexi otřásala. Toho muže jí bylo líto. Přála si mu pomoci, ale nebylo bohužel jak. Plánovala alespoň vypátrat, kdo je… nebo spíš kým býval.


Seděla u stolu, u notebooku, a do vyhledavače zadávala různá slovní hesla. Zkoušela najít jakékoliv vodítko. Proklikávala se odkazy. I když jí to připadala už věčnost a pořád nic, nevzdávala se. Nakonec se dostala do webové rubriky Západní univerzity, kde byl zveřejněný článek o bývalém zaměstnanci. Jednalo se o profesora na fakultě věd. Zaměřoval se hlavně na obor astronomie. Jakmile Lexi spatřila mužovu fotografii, stačilo si přimyslet více vrásek a beznadějný pohled a našla ho. Jmenuje se Richard Fox. Lexi kvapně zapnula tiskárnu. Vzala celý článek na bílém papíře od začátku.
Dozvěděla se, že byl úspěšný a uznávaný profesor. Na jeho přednáškách rozhodně nebyla nouze o studenty. Avšak před několika dny se doslova zbláznil. Mluvil nesmysly, zcela přišel o rozum a tím tedy i o práci. Po Richardu Foxovi se slehla zem. Opustil svou ženu a není známo, kde je.

Lexi si posmutněle povzdychla a připnula článek na nástěnku. Dostal se jí tak úplný pohled na věc. Lexi nyní chápala, proč se ten muž inspiroval souhvězdím draka. Byl vědec, astronom. Říkal jí, že se stal sirotkem poté, co oba rodiče uhořeli. Ta vzpomínka ho pronásleduje a nutí ho dělat ty požáry. Hypnotizovala velkou nástěnku - mapu se spojenými body, novinové výstřižky o požárech, ručně psané poznámky a článek o profesorovi astronomie… Sevřela dlaně v pěsti a přimhouřila oči. Pevně doufala, že démona Maluma se podaří zničit, a že se Hydeovi nic nestane.

Venku se pomalu smrákalo a Lexi pocítila hlad. Sešla po schodech, z druhého patra, a zamířila do kuchyně. Měla sice hlad ale žádnou chuť. Netušila, co si vzít k jídlu. Zvítězily těstoviny v kastrolu, které uviděla v lednici. Nechtěla vybíráním strávit celý večer, takže kastrol čapla a dala na plotnu.

Do kuchyně se mezitím přivandroval strýc Ian. Vzal velkou sklenici a nalil do ní minerálku.
"Lexi," oslovil ji náhle a rázným hlasem. Lexi trochu nadskočila, jak to bylo nečekané. "Lydie se necítí dobře. Trpí zase silnou migrénou, takže jí ničím neruš." Přímo Lexi nařizoval, aby nechodila za svou matkou. Ian měl ochranitelský pud pro jeho mladší sestru. Tohle vycítila Lexi z Ianova neoblomného pohledu.
"Jasně." přitakala suše. "Nemusíš se bát, že bych se za ní teď hned rozběhla a začala jí otravovat."
On neodcházel, namísto toho si neteř přeměřil podezřívavým výrazem. "Odpověz mi pravdu. Byla si včera celou noc doma? Anebo se potulovala venku?"
Lexi zaskočeně zamrkala víčky. Netušila, co na to říct. Polkla a klidným hlasem spustila, "O mě se přece nestaráš, tak nač ta zbytečná zvědavost. I kdyby ne, i kdyby jo, proč by ses měl zajímat. Stejně bys mě nejraději vůbec neviděl. - Tohle je ta pravda, kterou jsi chtěl slyšet, Iane?" Zakončila sarkastickou otázkou.
Ian založil mohutné paže na hrudi a zamyšleně se zahleděl na podlahu. Po pár vteřinách k ní vzhlédl s nevlídnou tváří. "Pravda." odvětil. "Naprostá pravda. Nezajímáš mě. Je mi jedno, co se ti stane. A ano, nejlepší by bylo, kdybys zmizela z tohohle domu navždy." Svraštil obočí a hrozivě ztišil hlas. "Ji vynech. Hlavně dej ruce od Lydie."
Lexi se udivením ocitla bez dechu. Ian se chystal odejít. Rychle mu proto zatarasila tělem cestu.
"Co? Co mělo znamenat to poslední?" ptala se zmateně. "Vynech? Z čeho? Ruce pryč? Proč? Je to moje máma." Rozhodila rukama a pak je založila na hrudi stejně jako prve Ian. "Vždycky jsem si myslela, že jsi divnej… Dneska ses ale překonal!"
"Já, divnej…" zašklebil se nelichotivě. "V tom případě jsi ještě nic neviděla." odvětil další narážkou, které Lexi vůbec nerozuměla. Pobídla ho, ať mluví na rovinu. Odbil ji chladně: "Ne, stále není ta vhodná chvíle." Vyšel z kuchyně i se sklenicí minerálky.

Nechápající Lexi se snažila rozdýchat ten matoucí a dech beroucí rozhovor se strýcem. Z jakého důvodu si hraje na tajemného? Ve vzduchu pak Lexi ucítila jakoby se něco pálit. Hned jí došlo, že těstoviny. Přiskočila k plotně a zhasla plamen. Mávala utěrkou, aby odehnala tmavou páru nad tím, co mělo být původně k jídlu. Naštvaně hodila utěrku na linku a pozorovala obsah kastrolu. Nezbývalo nic jiného než tu spálenou paseku vyhodit.


 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Eliz Eliz | Web | 11. července 2014 v 10:48 | Reagovat

Řekla bych, že je to velmi povedené, ale já na detektivky zrovna moc nejsem. I tak to bylo pěkné čtení :-)

2 Anna Anna | 11. července 2014 v 17:06 | Reagovat

hezké....
moooc se těším se na další část...
doufám že vyjde brzy ;-)  ;-)  :-)  :-)

3 ♥ May - Adminka ♥ May - Adminka | E-mail | Web | 12. července 2014 v 21:26 | Reagovat

[1]: Ona je to lehce detektivní povídka s fantasy žánrem. Nemám zrovna talent na opravdu zapeklité případy... jde o jednoduché zápletky, které se snažím poutavě napsat a dávat do příběhu akci. :)

[2]: Děkuji, Anno. Jsem ráda, že si to zalíbilo. :) ;)

4 diana diana | 21. července 2014 v 23:49 | Reagovat

Aj mne sa to pàči,a je to zaujìmavé. :-)  ;-)  ;-)  ;-)

5 ♥ May - Adminka ♥ May - Adminka | E-mail | Web | 21. července 2014 v 23:59 | Reagovat

[4]: Tvůj názor mě moc těší. :) ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama