Červenec 2014

Záhadný případ 15./2

30. července 2014 v 18:00 | May |  Záhadný případ 15


Lexi zmateně koukala na prázdnou židli vedle sebe. Rachel nepřišla do školy. Další zvláštní věc, jelikož její kamarádka dávala vždy dopředu vědět, že je nemocná, má návštěvu u doktora a tak podobně. Lexi si začala dělat větší starosti. Vůbec se jí tahle situace nezamlouvala. Velkou přestávku využila k telefonátu. Rachel hovor přijmula až na popáté, tou dobou Lexi byla hrůzou bez sebe a konečně si mohla trochu oddychnout.

Zajímavé: Jak vydat e-knihu i knížku zároveň

29. července 2014 v 15:30 | May |  Tipy a rady, jak vydat svou knihu

Dlouho jsem nehledala žádné nové informace ohledně vydávání knih, elektronických či knižních, což jsem napravila a narazila na stránky, kde se dočetla, že umožňují obojí zároveň. Tuto možnost nabízí na webových stránkách nakladatelství Lemurie. Jedná se o nabídku, díky které můžete vydat text jako e-knihu a k ní si nechat vytisknout limitovanou edici klasických knih. Zní to zajímavě.

V článku dále uvádějí, že Váš text projde jak jazykovou korekturou, tak grafickou úpravou a bude přístupná v šesti formátech: e-knihu bude možné zakoupit (ukázka) přímo v online obchodu nakladatelství Lemurie. Z každého prodeje pak autorovi připadne 65% ze zisku.

Kniha obdrží i vlastní ISBN, takže bude registrována a archivována Národní knihovnou. Dále zařídí, že kniha bude mít vlastní facebookový profil (ukázka), kde autor může podávat informace, propagovat své dílo a zlákat nové čtenáře. A pokud se povede a o e-knihu bude dostačující zájem, je tu možnost vydání tištěných publikací (od 800 kusů výše) a o distribuci se postará samotné nakladatelství Lemurie.

Tahle nabídka vypadá celkem zajímavě. Samozřejmě jde o službu na vlastní náklady, ale i tak je tu možnost výdělku, když se zadaří. Risk je někdy zisk. A někomu by klidně stačil ten pocit, že jeho kniha je dostupná čtenářům a vytištěnými verzemi může někoho obdarovat.

Vycházela jsem z článku, který naleznete ZDE. Koho to zaujalo, najdete tam podrobnější informace.


Záhadný případ 15./1

28. července 2014 v 20:09 | May |  Záhadný případ 15


Po ránu panovalo bláznivé počasí. Nejdřív slunce zasvítí, pak z mraků zaprší a tenhle koloběh se opakoval dokola. Lexi stála venku na prahu domu a čekala, co to bude tentokrát. Kapky začaly padat z oblohy, takže déšť. Vystřelovací deštník zelené barvy se mrštně otevřel a Lexi si ho dala nad hlavu. Vyhýbala se rostoucím loužím a stoupla si na autobusovou zastávku. Ráda chodila do školy pěšky, jenže v tomhle počasí se rychle rozmyslela.

Záhadný případ 15 - Anotace

27. července 2014 v 19:30 | May

Růžová posedlost

.....Aprílové počasí zachvátí město, ve kterém Lexi bydlí, což jí nikterak ze špatné nálady nepomáhá. Ráda by se zahrabala do hluboké díry a už nikdy nevylezla. Danny jí taky nepotěší, nejdřív jí škodolibě mate a poté poví dost zajímavou věc o Rachel. Její kamarádka se chová podivně, dokonce chybí ve škole.
.....To Lexi nenechává chladnou a snaží se vypátrat, co Rachel přelétlo přes nos. Do toho všeho čirou náhodou potkává Logana na ulici a vůbec netuší, jak se v jeho přítomnosti zachovat.
.....Jak dopadne první shledání s Loganem po incidentu s Malumem? Čím a proč je Rachel tak posedlá, že by kvůli tomu své nejlepší kamarádce Lexi dokázala i fyzicky ublížit?
Stephen Baxter - Xeelee

27. července 2014 v 17:00 knihy ke stazeni


Série: XeeleeAnotace: Vor
Představte si vesmír, kde je síla gravitace bilionkrát silnější než na Zemi. Kde lidé mají zřetelná gravitační pole. Kde hvězdy měří v průměru pouhý kilometr a vyhasínají rok po vzniku. Pět set let poté, co vesmírná loď nešťastnou náhodou pronikla do tohoto vesmíru, potomci bývalé posádky zoufale bojují o přežití. Společnost je rozdělena na dvě vzájemně závislé skupiny - horníky, kteří těží železo z jádra vyhaslé hvězdy, a obyvatele Voru, kteří využívají zchátralého vraku vesmírné lodi. Suroviny jsou směňovány za jídlo - tímto způsobem se udržuje vratká rovnováha. Ale jak dlouho tento stav vydrží? Chlapec Rees je mladým horníkem, jejž vlastní zvědavost přiměje k úniku z hvězdy pomocí obchodního plavidla na Vor. Šťastnou náhodou je přijat na místo vědeckého učedníka. Tam zjistí strašlivou věc - jejich svět umírá a nikdo neví, jak to zastavit.

3.část (zn)

26. července 2014 v 19:19 | May |  Zrození nadějeSlyší radostný dětský smích. Haru vnímá hřejivý pocit u srdce. Otevírá oči, aby zjistil, co se s ním děje. Stojí ve slunci prosvětlené zahradě. Kolem něj rostou rozkvetlé Sakury, stromy jsou plné růžových květů. Náhle zafouká příjemný vítr a stovka květů se rozlétá hojně vzduchem. Tančí jako peříčka.

2.část (zn)

26. července 2014 v 19:09 | May |  Zrození nadějeVšudypřítomně se vznáší děsivá mlha.
Ozývají se lidské nářky, vzlyky, volání o pomoc… Ještě před minutou byla ulice čistá a poklidná. Nyní je vše naopak. Na zemi se válí části zbořených domů, vzduchem se line nepříjemný černý kouř, jelikož některé trosky vzplanuly od zapálených kamen.
Ve městě nastávají boje o holé životy.

1.část (zn)

26. července 2014 v 19:05 | May |  Zrození nadějeDobro, má ho v sobě každý, liší se pouze množstvím. Učinit dobrý skutek, to zahřeje u srdce a vyčaruje úsměv. A nejde právě o to? - Navzájem si pomoci v naději, že zítřek bude lepší. Jenže se může přihodit, že ta pomoc je otázka života a smrti a musí se udělat těžké rozhodnutí. Utéct a zachránit si vlastní krk, anebo zůstat a bojovat? Až nadejde ten čas, člověk pozná, kolik v sobě má dobra a co je schopný pro druhé vykonat či dokonce obětovat.

Zrození naděje (Anotace)

25. července 2014 v 20:02 | May |  Zrození naděje
zdroj ob 1Chlapec jménem Haru nikdy neodmlouvá, neodmítá pomoct členům rodiny ani dokonce cizím lidem, pokud se nachází v nouzi. Má dobro v povaze od narození. Když se paní na ulici rozkutálí z koše ranní nákup, běží k ní, jenže den sotva začal a hocha čeká největší zkouška jeho dobré vůle. Stane před těžkou volbou: Sobecký život či možná smrt? - V sázce je všechno, proto naděje umírá jako poslední.

Žánr: Historický, Fantasy

Příběh má tři části >>> číst

_________________________________________________________________________

"Soundtrack" k příběhu_________________________________________________________________________

Terry Pratchett, Stephen Baxter

25. července 2014 v 17:00 knihy ke stazeni


Dlouhá Země

(obsahuje formát DOC a PDF)


Anotace
Obvykle, když neměl co na práci, naslouchal Tichu.
Tady bylo Ticho velmi slabé. Téměř se ztrácelo ve zvucích obyčejného světa. Chápali vůbec lidé v téhle naleštěné budově, jak jsou hluční? Řev klimatizace a počítačových větráků, slyšitelné, ale nesrozumitelné mumlání mnoha hlasů... tohle byla kancelář TransZemského Institutu, což byla paže Černé Společnosti. Anonymní kanceláři, která byla samý sádrokarton a chrom, dominovalo obrovské logo firmy, šachový kůň. Tohle nebyl Jošuův svět. Nic z toho nebylo z jeho světa. Kdybychom šli skutečně ke kořenům věci, on vlastně ani žádný svět neměl, měl je všechny.
Celou Dlouhou Zemi.

Série: Zrození

24. července 2014 v 18:00
Krátké příběhy lidí s různými osudy, přesto všechny spojuje jedna věc...
Zrodí se jako nové bytosti s určitým posláním.______________________________________________
Pozn.:


Známky ;)

24. července 2014 v 15:15 znamky

(Dlouho jsem nepřidala obrázky do známkové galerie, takže jich pár přináším.)
P.S. Umírám z té kočky :D

..................................................
....................................

....................................
..................................................

zdroje: 1/2/3/4/5/6/7/8/9

Záhadný případ 14./7

23. července 2014 v 19:15 | May |  Záhadný případ 14
Závěrečná část 14. případu


"Pravda." odtušil. "Když zapomene, bude to pro všechny lepší."
Lexi stála ve sprchovém koutě. Opírala se bokem o studené kachličky a shora na ní dopadal vodopád. Hleděla do prázdna a v hlavě jí neustále rezonovala Hydeova rozčilená slova. V ten moment si připadala jako ten nejslabší a nejbezcennější člověk v celém širém světě. Najednou Lexi napadla myšlenka, co kdyby. - Co kdyby tehdy ve škole, kdy poprvé zjistila o temné straně, jí Hyde přeci jen vzpomínky vymazal. Potom by se nic takového nemohlo stát. Nezapletla by se do nadpřirozených věcí, netrajdala by po nocích a nezkoušela zachraňovat posednuté lidi, vůbec by neměla potuchy o magických krystalech ani drahokamech a už vůbec by se nezamilovala do polodémona.
Jestli nyní Lexi plakala, sama nevěděla. Slzy snadno mohly splynout s vodou, která jí ztékala od mokrých vlasů po obličeji. Natáhla se a jediným pohybem vypnula sprchu.

Justin Cronin

22. července 2014 v 17:50 knihy ke stazeniAnotace
Šestiletá Amy Harper Bellafonteová, agent FBI Brad Wolgast a trestanec Anthony Lloyd Carter mají odlišné životní osudy, ale spojuje je jedna věc: tajná podzemní laboratoř v Coloradu, kde se uskutečňují vládou posvěcené lékařské experimenty. Vědci se zde pokoušejí vyvinout virus, který by posílil imunitní systém člověka a prodloužil mu život. Testují jej na odsouzencích na smrt a mezi nimi se Wolgastovým přičiněním brzy ocitne i Carter. Wolgast podle rozkazu také unese opuštěnou Amy. S jejím předáním do laboratoře váhá, ale pozdě - nakonec v ní skončí nedobrovolně oba. Pokusné objekty však jednoho dne uniknou z cel. Do světa se společně s nimi dostává i nebezpečný virus, který mění lidi v novodobou verzi nemilosrdných, vraždících upírů. Virus se nekontrolovatelně šíří, mutuje a svět ovládne chaos. Města pohlcují plameny, umírají miliony lidí. Zdá se však, že Amy má v sobě skryté schopnosti, které by mohly zkáze lidského rodu zabránit. Ale nákaza se nevyhýbá nikomu…


Záhadný případ 14./6

21. července 2014 v 20:00 | May |  Záhadný případ 14


Ve skladišti zavládlo vítězné ticho. Hyde pořád hypnotizoval místo, kde démon zemřel a poté si všimnul zeleného drahokamu, který ležel na zemi. Zeyanra se zatím spokojeně pousmála, otřela si špinavé rukávy a vydala se za Larronem a Lexi.
"Vidíš, brnkačka." sdělila směrem k Larronovi. Ten se pouze neupřímně usmál. Zeyanra přelétla pohledem k dívce. "Tak tys měla být další obětí. No, nás se bát nemusíš. Právě jsme ti zachránili tvůj mladý život." S přátelskou tváří dále pravila, "Na tenhle hrůzný zážitek si ani nevzpomeneš. Stačí jen…"
Lexi náhle dlaněmi zakryla oči a nejistě vyslovila Larronovo jméno. Najednou si nebyla ničím jistá. "Larrone, ne-nebude mi, doufám mazat paměť."

Záhadný případ 14./5

19. července 2014 v 17:30 | May |  Záhadný případ 14


Zeyanra se podívala na Larrona, "Co takhle malou hru. Když vyhraju, půjdeš s námi hledat Maluma."
Ušklíbl se, "Hrozně nerad trhám naše trio, ale rád žiju. A hodlám tak pokračovat. Démony nižší kategorie, prosím, sem s nima, ale Maluma přenechám vám zkušeným. - Nic na světě mě nedokáže přinutit jít tomu démonovi vstříc."
Hyde mezitím sáhl do kapsy u kabátu. Vytáhl mobil a podíval se na displej.
"Nic?" podivila se Zeyanra a vyklopila do sebe poslední zbytečky drinku. Potom upřela pohled na Hydea. "S ním je zbytečná námaha. Kolik je hodin, měli bychom vyrazit, Hyde… Hyde."

Darren Shan

18. července 2014 v 14:00 knihy ke stazeni


Soubor obsahuje:
(1) Madame Okta
(2) Upírův pomocník
(3) Krvavé chodby
(4) Upíří hora
(5) Zkouška smrti
(6) Upíří kníže
(7) Lovci soumraku
(8) Spojenci noci
(9) Zabijáci úsvitu
(10) Jezero duší
------------------------
série: Demonata:
(1) Demonata
(2) Démon a zloděj
(3) Massagre
(4) Bec


Anotace - (1) Madame Okta
První kniha série Příběhy Darrena Shana. Spolužáci Darren a Steve si navzdory varování svého učitele nenechají ujít neobvyklé představení v utajovaném Cirku Mostruoso, o kterém si přečetli na nalezeném letáku. Oba chlapci jsou představením uchváceni - Darren cvičenou pavoučicí, Steve jejím cvičitelem Hroozleym, který mu připomíná upíra z jedné knížky. Ve 33 kapitolách, do nichž Darren své vyprávění vtěsnal, stíhá jako v horečnatém snu jedna noční můra druhou a oba kamarádi se ocitnou v ohrožení života.

Anotace - (1) Demonata
Nová série úspěšného irského autora Darrena Shana, na kterou již nedočkavě čekají spousty fanoušků, je konečně tady!
Grubbs Grady je docela normální teenager - tedy dokud jednoho dne nezjistí, že na jeho rodině spočívá prastará kletba. A když se poprvé setká s Lordem Lítost a jeho ďábelskými nohsledy, zjistí tři zásadní věci:
- Svět je zvrácený...
- Magie existuje...
- Démoni jsou skuteční...
Doufá, že už nikdy znovu neprožije takovou strašlivou noc plnou smrti a temnoty. Ale plete se...


Záhadný případ 14./4

17. července 2014 v 0:04 | May |  Záhadný případ 14


Každou vteřinu se ohlížela za sebe. Málem to zapříčinilo její pád. Malum nikde. Utíkala a dostala se skrz další dveře. Zase se ocitla v nějaké hale, ale tahle nebyla prázdná. Všude ležely obrovské bedny z dřevotřísky. Viděla je shora, protože utíkala po nakládající plošině. Ty bedny byly naskládané jako dokonalé bludiště. Jelikož Lexi absolutně nevěděla, kde je východ, místo útěku ven se rozhodla schovat uvnitř. Seskákala kvapně železné schody a vběhla mezi bedny.
Při kličkování a pocitu šíleného strachu o život si neustále zakopávala o nohy a občas se musela dlaní přidržet beden. Jakmile v rychlé úvaze uznala, že už je dost daleko. Sesunula se k zemi.

Lauren Oliver - Chvíle před koncem

16. července 2014 v 18:10 knihy ke stazeni


Anotace
Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili?

Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední…

Záhadný případ 14./3

14. července 2014 v 17:00 | May |  Záhadný případ 14


"Copak tu pohledává mladá a usměvavá dívka plná života jako ty? Uprostřed noci?" Ozvalo se hlubokým hlasem. Zaručeně patřil muži.
Lexi si povzdechla. Pomyslela si, že zřejmě narazila na nočního bezdomovce nebo úchyla. Naštěstí měla v kapse zelený drahokam. Odlepila oči od hvězd a zadívala se před sebe. Ztuhla strachy.
Před ní stála bytost s tělem dospělého statného muže. Měl modrou pokožku s lesklými šupinkami, na holé hlavě se tyčily dva černé rohy. Na sobě plátěné kalhoty a otrhané tričko. Za ním se pohupoval hubený, modrý ocas. Nejvíc však Lexi ohromily jeho oči. Zlatavě žhnuly, neměly žádnou černou zorničku. Vypadaly jako dvě slunce.
Ve vzpomínkách se vrátila do Loganovy pracovny, do knihy, kde byl obrázek démona. Malum. Lexi se zády zapřela do zídky, jakoby zkoušela, jestli se náhodou neproboří skrz.