Červen 2014

Jak napsat krátký příběh?

27. června 2014 v 20:53 rady

Přehledně vypsané rady, které by mohly pomoci. Už jednou jsem tu psala, že mám problém s krátkými příběhy (děsně se pokaždé rozepíšu a z původně krátkého textu se pouštím do novely - moje prokletí.), takže jsem hledala nějaké stéblo, kterého bych se mohla chytit, a pomohlo mi pochopit, kde dělám neustále chyby. Našla jsem velice povedený "návod", od kterého se lze snadno odpíchnout a získat cenné informace. Samozřejmě, každý si z toho může vzít jen některou část, neexistují žádná pevná pravidla, pouze rady. :)


Přehrávač deště a jiné...

25. června 2014 v 19:43 | May Green |  May


Vlastní složení zvuku


Přináším Vám odkaz na povedenou stránku, kde si můžete pustit libovolné zvuky (déšť, krb, přírodu...) jak ke čtení, tak psaní. Lze si tam navolit až čtyři různé zvuky zároveň ze širokého výběru, nastavit si u všeho zvlášť hlasitost a dokonce nepravidelné opakování. Díky tomu jde vytvořit pomalu až dokonalý relaxační mix. Záleží na každém z Vás, co upřednostňuje, jaká kompozice je ta nej.

Já mám nejraději prostou bouřku s deštěm, nebo přílivové vlny oceánu... Opravdu ten web nabízí hodně možností. Hledala jsem spousty podobných spouštěčů zvuků a tenhle mi připadá ze všech nejpropracovanější a s nejlepší nabídkou. U jiných přehrávačů byl výběr dost omezen.

Chodím na tu stránku a pouštím si to ke čtení, psaní, nedávno jsem to zkoušela i k učení, a ke spaní taky (ale na to mám aplikaci v mobilu) :)

obrázek je odkaz


Drobná novinka

23. června 2014 v 0:16 | May Green |  May

Zdravím...

Píši, abych upozornila na malou (drobnou) novinku na našem blogu, avšak než se k tomu vyjádřím, ráda bych poděkovala těm lidičkám, kteří sem pravidelně chodí (anebo tohle knižní místo teprve objevili). Každopádně ten čas letí neuvěřitelnou rychlostí, ani se mi nechce věřit, že na blogu.cz "oxidujeme" už přes pět let. Takže všem návštěvníkům patří mé a Diggy vřelé díky.

Z počátku se jednalo o čistě autorský blog (povídky, příběhy, články, recenze, rady...), ale časem se obsah dosti rozšířil, řekla bych, že došlo na přirozenou evoluci. :D Přidaly se obrázky, motta a hlavně odkazy na knihy, které se dají stáhnout zdarma. Dokud to internet umožňuje, nevidím důvod, proč toho nevyužít. Musím ale přiznat, že zásoby se nějak ztenčují a hledání je čím dál obtížnější.

A nyní se dostávám k drobné novince. Pod ikonou našeho blogu se objevil nový sloupec s bannery. Samozřejmě poukazují na autorské příběhy, jež jsou z naší hlavy. Jsme amatérské spisovatelky a jsme na to hrdé! :D

Proč jsem bannery udělala? Nutně jsem se potřebovala kreativně vyblbnout, a tady je výsledek. ;)Julie Kenner

22. června 2014 v 17:30 knihy ke stazeni


(nutná registrace)


Anotace
Pro fanoušky Padesáti odstínů šedi a Obnažené přichází erotická, emocemi nabitá romance mezi mocným mužem, který nikdy neslyšel "ne", a silnou ženou, která říká "ano", jen když se to hodí jí samotné.

Byl jediným mužem, jemuž jsem nedokázala uniknout. A jediným, jemuž jsem nedokázala odolat.
Damien Stark by mohl mít každou ženu. Byl sexy, sebevědomý a panovačný. Co si zamanul, to měl. A to, co chtěl, jsem byla já.
Naše vzájemná přitažlivost se nedala přehlédnout. Překračovala všechny hranice, ale stejně jako jsem toužila mu patřit, tak jsem se zároveň děsila nátlaku jeho požadavků. Podlehnout Damienovi znamenalo, že bych se musela podělit o nejtemnější pravdu o své minulosti - a riskovat tím rozchod.
Ale i Damien měl své démony. A jak se naše vášeň proměňovala v posedlost, tím víc hrozilo, že ho jeho tajemství zničí - a nás oba také.

Ursula K. Le Guin

20. června 2014 v 18:10 knihy ke stazeni


Soubor obsahuje ságu Zeměmoří + další díla


Anotace - Čaroděj Zeměmoří (1.díl)
Zeměmoří - fascinující svět stvořený Velmistryní žánru SF&F Ursulou K. Le Guin. Knihy cyklu o Zeměmoří jsou často porovnávány s Tolkienovou Středozemí nebo Lewisovou Narnií. Čaroděj Zeměmoří je prvním románem cyklu.
Někteří lidé se rodí obdařeni magickým talentem. Ten je však třeba cvičit a naučit se věci pojmenovávat jejich pravými jmény, což je skutečným a jediným klíčem k čarodějné moci. Mladý čaroděj Ged se musí postavit tajemnému Stínu, svému temnému Já, které v mladické nerozvážnosti vyvolal z říše mrtvých.


Katie McGarry

18. června 2014 v 19:05 knihy ke stazeni


Překroč svůj stín


Anotace
Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.

Garth Nix - Staré království

16. června 2014 v 20:41 knihy ke stazeni
Anotace
Sabriel vyrostla daleko od Starého království, tajuplného světa, kde vládnou magické síly a kde mrtví nezůstávají mrtvými. Jednoho dne záhadně zmizí její otec a Sabriel se musí vydat na cestu plnou nástrah, aby jej zachránila. Jejími jedinými zbraněmi jsou meč a sedm kouzelných zvonků, jejími průvodci na nebezpečné pouti se stávají kocour a záhadný mladík. Nemůže si být jistá nikým a ničím, protože ve Starém království nic není takové, jak se na první pohled zdá…

Petra Klabouchová

11. června 2014 v 13:15 knihy ke stazeniAnotace
Hrabě Drákula odjíždí na tři týdny za oceán přednášet americkým upírům na univerzitu do Wamp Yorku. Nový spolužák, upír Paulus, využije nepřítomnosti hraběte Drákuly, začaruje Vladyho a lstí přinutí ostatní kamarády, aby s ním podnikli zakázaný výlet do minulosti. Cestou v čase nedobrovolně zažívají různá dobrodružství - potopení Titaniku, objevení Ameriky, bitvu u Stalingradu a řadu dalších. Bohužel se jim také podaří změnit část historie a hrozí jejich zmizení ze současnosti!

Veronica Roth - Aliance (3)

2. června 2014 v 19:28 knihy ke stazeni

Anotace k Aliance
Na frakcích založená společnost, v níž Tris Prior kdysi věřila, je v troskách - zničená násilím a mocenskými boji, zjizvená ztrátou a zradou. Když tedy dostane možnost prozkoumat venkovní svět, neváhá, je připravená. Třeba právě za plotem ona i Tobias naleznou společný lehčí život, svobodný od zbytečně komplikovaných lží, zamotaných vztahů a bolestných vzpomínek.

Ale Trisina nová realita je mnohem alarmující než ta, co nechala za sebou. Staré objevy jsou rychle zbaveny své důležitosti. Výbušné nové pravdy mění srdce těch, které miluje. A Tris tak znovu musí bojovat, aby dokázala pochopit složitost lidské povahy - i své vlastní - zatímco čelí rozhodování o odvaze, oddanosti, obětavosti a lásce.

Vyprávění ze dvou pohledů přivede sérii k silnému závěru a odhalí tajemství dystopického světa, jenž uchvátil miliony čtenářů.