Květen 2014

Wendy Higgins

31. května 2014 v 16:54 knihy ke stazeni


Anotace
Anna, šestnáctiletá středoškolačka z maloměsta v americké Georgii, má podobné starosti jako většina dívek jejího věku: příliš drobnou postavu, příliš starostlivou adoptivní matkou nebo to, že jako vzorná studentka a horlivá abstinentka není mezi spolužáky moc oblíbená. Má ale i starosti, se kterými se nikomu nesvěřuje. Například vnímá aury lidí, není nikdy nemocná, vidí a slyší na neobvykle velké vzdálenosti...
Teprve když se na rockovém koncertě v klubu seznámí s atraktivním mladým bubeníkem Kaidanem, začíná krůček za krůčkem objevovat pravdu o sobě a o svém původu, ale i o světě skrytém před zraky obyčejných smrtelníků. O existenci rasy nefilů - potomků lidí a padlých andělů, do níž Anna i Kaidan patří. Bytostí s nadpřirozenými schopnostmi, které mají pod hrozbou trestu smrti od svých démonických otců nařízeno šířit mezi lidmi sedm smrtelných hříchů. Jak vzorně vychovanou a úzkostlivě slušnou Annu promění sblížení s otcem? A dokáže láska ke Kaidanovi něco změnit na jeho nezvratné příslušnosti ke straně Zla?

Paul Hoffman - Cale 1, 2

26. května 2014 v 18:00 knihy ke stazeni


Série: Cale
Žánr: Sci-fi, fantasy
Jazyk: CZAnotace 1
Cale je jedním z tisíců chlapců, kterých se zmocnili fanatičtí a krutí vykupitelé a v naprosté izolaci je připravují na válku proti rouhačským antagonistům.

S neobyčejně zmužilým, ale zároveň velmi uzavřeným čtrnáctiletým hochem má podle všeho zvláštní plány jeden z nejvlivnějších vykupitelů - lord vojevůdce Bosco. Jednoho večera Cale náhodou spatří lorda dohlížitele Picarba, jak pitvá ještě živou dívku, a šokován jeho bestiálním počínáním jej zabije a zachrání jinou dívku jménem Riba.

Anotace 2
ruhý díl bestsellerové série Levá ruka Boží: Po zradě a nuceném návratu do svatyně vykupitelů se Thomas Cale od lorda vojevůdce dozví, že lidstvo musí být zničeno: je to jediná možnost, jak napravit největší Boží omyl. Cale se se svou rolí levé ruky Boží, anděla smrti, zdánlivě smiřuje. Má na dosah absolutní moc - hrůzyplný náboženský zápal a vojenská síla vykupitelů jsou pro něj zbraní, již ovládá stejně mistrovsky, jako kdysi zacházel s nožem. Apokalypsa je patrně v jeho rukou - Calova duše je však mnohem nepochopitelnější a nevyzpytatelnější, než lze tušit.

Danielle Trussoni

25. května 2014 v 13:56 knihy ke stazeni


série: Angeologie: 1. díl

Anotace
Andělé a lidé kdysi zplodili potomky - a bylo to zlé plémě, které zatratil sám Bůh. Jenže oni stále žijí mezi námi… Evangeline byla malou dívenkou, když ji její otec přivedl do kláštera sv. Růženy. Zde žije tichým životem řádové sestry, dokud nedostane dopis s podivnou žádostí. Kdosi pátrá po šedesát let staré korespondenci mezi matkou představenou a slavnou mecenáškou Abigail Rockefellerovou. Ukáže se, že za druhé světové války podporovala skupinu angelologů spojených s klášterem pátrajících po mocných a zákeřných potomcích padlých andělů. Evangeline odhaluje po tisíciletí zuřící boj mezi andělskou rasou Nefilim a angelology, mezi které patřili i její rodiče. Neobvykle vysocí, krásní a zločinní Nefilim se od počátku civilizace pohybovali v zákulisí historie a usilovali o opětovné získání své bývalé moci. Percival Grigori je jedním z nich, pomalu však umírá na záhadnou nemoc. Je klíčem k jeho uzdravení lyra mytického Orfea, po které pátrají celé generace angelologů? Dokáže ho Evangeline zastavit, než svou strašnou sílu obrátí proti lidstvu? A zatím hluboko v jeskyni v nepřístupných bulharských horách dlí praotcové zlovolných andělů. Jejich smrtonosná záře proniká klecemi, v nichž jsou uvězněni tisíce let, a jejich hněv se stupňuje…

Firework I

16. května 2014 v 20:30 | May Green |  Fotky, foto, fotečky...Aby to nevypadalo, že nefotím nic jiného kromě nebe, mám tu pro Vás na ukázku další momentky pořízené mou maličkostí... a starou spolehlivou Nokií. :)

Když jsem byla malá, chtěla jsem být tou, co organizuje a pouští ohňostroje. Avšak pyrotechnika vážně nikdy nebyl můj obor, takže jsem musela od dětského snu opustit. Vždycky budu pouhý divák barevných světel, ale o to víc si užiju překvapení, které přijde.

Datum: léto 2011
Byla nebyla jedna au pair 2

12. května 2014 v 13:55 Byla nebyla jedna au pair

Ahoj," pozdravila jsem úsměvavě svojí novou rodinu která už čekala na nádraží, ale bez dětí, ty byli ještě ve školce. Podala jsem jim ruce a dostala dokonce i pusu od Karla.
Karl, Němec, věčně pracující muž co už musel procestovat svět. Byla s nim sranda a hodně mě učil správně mluvit, což pro mě bylo super. Ale jeho oblíkací vkus mě občas dost zarážel. Bekovku? Ta se v tomhle století a k sportovnímu tričku opravdu nenosí...
"Jaká byla cesta," ptali se, když mi pomáhali z autobusu dostat moje kufry.
"Náročná, jela jsem 14 hodin a jsem hrozně unavená." koktala jsem nervozitou.
"Těšíš se na dobrodružství?" zeptala se Bianka už v autě.
Bianka, Brazilka, velmi úsměvavá a milá paní. Je mi trapný jí říkat paní, když na svůj věk vypadá velice dobře. Její výslovnost němčiny mě občas zaráží a ze začátku mi to dělalo velké problémy. Když má krámy je na zabití. Ale milovala jsem její povídání o Brazílii.

Sky III

10. května 2014 v 20:30 | May Green |  Fotky, foto, fotečky...  • První dvě fotky jsou pořízeny opět stařičkým telefonem. Sice nejde o ostré fotografie, ale barvy nebe zachycuje i přesto pěkně.
  • Poslední dvě fotografie už jsou pořízeny 8pixelovým Olypmusem. Bydlím hned naproti kostelu... proto ta věžička uprostřed. :)

Datum: jaro 2010


Datum: léto 2011

Francis Scott Fitzgerald

9. května 2014 v 17:30 knihy ke stazeniAnotace - Velký Gatsby
Vypravěčem románu je Nick Carraway, který přijíždí do Spojených států. Zde se chce věnovat obchodu s cennými papíry. Jeho sousedem je bohatý Jay Gatsby, který Nicka požádá, aby mu zprostředkoval setkání s jeho sestřenicí Daisy. Gatsby Daisy miluje, ale ona je vdaná za Toma Buchanana. Manželství není šťastné. Buchanan má milenku Myrtle, která tragickou náhodou skončí pod koly Gatsbyho auta, které řídila Daisy. Myrtin manžel Wilson pokládá za viníka Gatsbyho...

Anotace - Poslední magnát
Vrcholné dílo z dob největšího flámu v dějinách USA, který Francis Scott Fitzgerald označil za "jazzový věk" a sám do něj vydatně přispěl mnoha soukromými improvizacemi a pocity "ztracené generace", přináší milostný příběh z lepší společnosti. Selfmademan Jay Gatz řečený Velký Gatsby i krasavice Daisy Buchananová však v éře prohibice do těchto sfér pronikli každý po svém a podobně se vyrovnávají i s novým životním stylem a břemenem americké "nevinnosti". Nesoulad v jejich představách je leitmotivem románu, jenž přezkoumává romantický ideál mámivého "zeleného světla" - oné "budoucnosti, jež před námi rok od roku ustupuje" - a posléze ho nemilosrdně obětuje na oltář mýtu o věčné lásce. Fitzgeraldovo působivé zpracování meziválečné podoby amerického snu je v této edici doplněno nedokončeným románem Poslední magnát, ve kterém se téma hledání, úpadku a pádu rozvíjí v atraktivních kulisách hollywoodských filmových ateliérů.

Alexanrd Buškov

8. května 2014 v 18:00 knihy ke stazeni


Rytířka Natal

Žánr: Sci-fi a fantasy - Romány
Rok vydání: 1995, počet stran: 142


(k přečtení formátu epub na počítači program zde)


Anotace
V postkatastro­fickém světě plném násilí je rytířská zbroj a pevné dívčí odhodlání často tou poslední nadějí…

Veronica Roth

5. května 2014 v 17:30 knihy ke stazeni


Povstalecká trilogieAnotace k prvnímu dílu
Nacházíme se v dystopickém Chicagu, kde je společnost rozdělena do pěti frakcí. Každá frakce se zaměřuje na jednu ctnost - Candor na upřímnost, Abnegation na obětavost, Dauntless na statečnost, Amity na mírumilovnost a Euridite na moudrost. Každý rok v předem určený den si všichni šestnáctiletí musí vybrat, které ze zmíněných ctností zasvětí zbytek svého života. Pro Beatrice tato volba znamená rozhodnutí mezi životem s rodinou a tím, čím je doopravdy. A to, co si vybere, nakonec překvapí i ji samotnou.
Během výcviku, který probíhá ve velmi konkurenčním duchu, si Beatrice zvolí nové jméno (Tris) a snaží se v novém prostředí najít místo, kam patří. A také si nějak utřídit své pocity vůči jednomu na jednu stranu fascinujícímu, ale na druhou stranu velmi nebezpečnému chlapci. Do toho všeho ji tíží jedno velmi zásadní tajemství, které (jak se později ukáže) může zachránit život všem, které miluje... ale také ji zničit.

Rob Thurman - Cal a Niko

3. května 2014 v 17:30 knihy ke stazeni


soubor obsahuje sérii Cal a Niko Leandrosovi
1. V temnotě
2. Měsíční svit
3. Běsnění
4. Přání smrti
5. Mršina
6. Blackout

Anotace: V temnotě
Vítejte v New Yorku. Pod Brooklynským mostem žije trol, v podkrovním bytě na hlavní třídě bydlí nádherná upírka a v New Jersey prodává ojetiny satyr - a to je jen špička ledovce. Většina lidí si samozřejmě nadpřirozené hemžení kolem sebe neuvědomuje, ale Kal Leandros je člověk jen napůl. Temný rodokmen jeho otce překypuje děsivými nočními můrami - a on i celá jeho rasa z jiného světa po Kalovi nemilosrdně jdou. Proč? Kal se raději nezdržuje na jednom místě tak dlouho, aby to zjistil. Jemu a jeho nevlastnímu bratru Nikovi se čtyři roky dařilo být o krok napřed, ale teď je pronásledovatelé opět našli. A Kal se brzy dozví, proč po něm touží, proč jej vždycky chtěli dostat…


Sky II

2. května 2014 v 20:10 | May |  Fotky, foto, fotečky...Po delší době přináším další ukázky z mého foto-archívu. Jak už jsem zmiňovala v předcházejícím článku, jsem blázen do "nebe". Občas jen s otevřenou pusou sleduji, co příroda dokáže vyčarovat za krásy. Můj stařičký mobil zachytil některé z těchto momentů. Pokaždé šlo o silné nutkání, a dokud bych to nevyfotila, neměla bych klid, takže výsledky jsou hned pod tímhle nijak zajímavým textem... :)

Datum: léto 2010
Na některých fotkách mi nebe připadá jako bych se dívala na namalované plátno... Zvlášť na té poslední fotce.
Isaac Asimov - Já robot

1. května 2014 v 17:30 knihy ke stazeni


Anotace
Povídková sbírka Já,robot patří do zlatého fondu science fiction. V této dnes již klasické sbírce o robotech nacházíme jedny z nejlepších povídek, jaké kdy byly na toto téma napsány.