Duben 2014

Článek o podobě knih za pár let...

30. dubna 2014 v 17:54 | May Green |  May

Knihy budoucnosti


Nedávno jsem si položila otázku: Jak budou knihy vypadat za pár desítek let? Moderní svět je posedlý digitalizováním a ovládáním pouhým dotykem prstu. Není tedy divu, když jsem při svém výzkumu, jak budou knihy budoucna vypadat, narazila na samou techniku, jenž nemá nic společného s klasickým papírem ani černým inkoustem. Je to správný směr? Vzhledem ke spotřebě dřeva v celosvětovém měřítku dle mého názoru ano. Avšak tiskárny tak nadšené nebudou.

Na trh se dobývají eshopy s elektronickými knihami za celkem příznivé ceny. Stačí pár kliknutí a knihu máte u sebe. Pro zajímavost, Kanada je momentálně největším e-čtecím národem, za nimi následují země jako Velká Británie, Austrálie, Čína, anebo U.S.A. Podle obchodního výzkumu se procenta prodejnosti nadále zvyšují a eknihy získávají na oblíbenosti. Tohle všechno vede k tomu, že se rozvíjí nová moderní zařízení pro čtení. Kdyby totiž naopak prodej eknih klesal a lidé o ně neprojevovali takový zájem, čtečky by upadly v zapomnění a tištěné knihy se těšily vítězství.

Robin Schone

29. dubna 2014 v 17:30 knihy ke stazeni


Učitel lásky


Anotace
Elizabeth Petreová, manželka britského ministra financí a dcera předsedy vlády, vychovala dva syny, přesto ve svých třiatřiceti letech pouze jednou okusila, jak chutná opravdový polibek. Trápí ji, že nikdy nepoznala milenecké laskání a je svému nevěrnému muži lhostejná, a proto se odhodlá k odvážnému činu. Navštíví lorda Ramiela Safyrea, levobočka arabského šejka a anglické hraběnky - muže, jenž proslul svými milostnými zkušenostmi a nemá nouzi o ženy, ovšem ve vysokých kruzích je pro svůj původ považován za bílou vránu. Elizabeth ho požádá, aby ji naučil probudit v manželovi vášeň. Ve chvíli, kdy Ramiel na její návrh přikývne, ani jeden z nich netuší, co bude následovat…

Byla nebyla jedna au pair 1

27. dubna 2014 v 22:21 | Diggy |  Byla nebyla jedna au pair

"Nebreč furt, ještě neodjíždíš, až za pár hodin, sršel vtipem otec.
"Já nebrečím, že odjíždím, prostě na mě teď všechen ten stres, co jsem při vyřizování absolvovala, dopadl.
"Vždyť tam nejedeš na furt, jenom na půl roku," dodal sarkasticky.

Byla nebyla jedna au pair

27. dubna 2014 v 18:36 byla nebyla jedna au pair anotace


Anotace: Jednoduchý příběh o tom, jaké je to žít v naprosto cizí zemi u cizích lidí, kteří se stanou vaší dočasnou rodinou. Občas to neni jen o hlídání dětí a radosti, občas je to utrpení a slzách, které musíte za každou cenu zvládnout.


J.K. Rowlingová - Prázdné místo

27. dubna 2014 v 17:30 knihy ke stazeni


Anotace
Když Barry Fairbrother ve svých čtyřiceti letech náhle zemře, městečko Pagford je v šoku. Pagford je na první pohled ztělesněním anglické idyly, s dlážděným náměstíčkem a prastarým opatstvím, ale za hezkými fasádami domů probíhá válka. Bohatí válčí s chudými, mladí se svými rodiči, manželky s manžely, učitelé s žáky... Pagford zkrátka není takový, jak vypadá. A prázdné místo, které zbylo v městské radě po Barrym Fairbrotherovi, zaviní největší válku ze všech.

Nicholas Sparks

26. dubna 2014 v 18:00 knihy ke stazeni


Soubor obsahuje:
  • Milý Johne
  • Nezapomenutelná cesta
  • Talisman
  • Zápisník jedné lásky
Anotace - Talisman
Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?

Rossella Calabró

25. dubna 2014 v 17:30 knihy ke stazeni


soubor obsahuje:
1. Padesát odstínů Adama
2. Padesát odstínů Evy

Anotace: Adam
Druhá strana nejlechtivější trilogie desetiletí. Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Zato Adam představuje našeho manžela, milence, přítele.. Tato humorná parafráze však nepostrádá láskyplný nadhled. Mr. Grey je krásný, bohatý, citlivý, tajemný a sexy. Je hlavním hrdinou knižní události desrtieltí: trilogie Padesát odstínů - šedi, temnoty a svobody. Je tu jen jeden malý problém: Mr. Grey neexistuje. A co Adam? Adam ten existuje. Když Mr. Grey zdvořile konverzuje se svou milovanou, Adam předříká celou abecedu krkáním. Když se Mr. Grey chopí velení, Adam uchopí televizní ovládač. Když Mr. Grey preluduje srdcervoucí tóny na klavíru, našinec Adam se láskyplně dloube v nose na gauči. Adam je prostě náš manžel-přítel-milenec, ten, kterého máme běžně před očima, když přestaneme snít o literárním Mr. Greyovi. Není tak šaramantní, ale o to víc zábavný alespoň z padesáti důvodů, uvedených v této veselé knížce. Protože, i když se Adam šourá v pantoflích po bytě a na sobě má vytahané tričko zamaštěné od vepřoknedla a jako četbu rozhodně zvolí poslední číslo Motorevue, má v sobě něco, co Mr. Greyovi chybí: dokáže v nás probudit lásku a pobavit nás. Takže poté, co jsme jedním dechem přečetly celou trilogii E. L. Jamesové, jsme si položily otázku, kdo že je ten mužský exemplář, který hlasitě chrápe po našem boku. Tato kniha nám to pomůže odhalit a hlavně nás pobavit, protože nakonec smích je všeobecně tou nejerotičtější pomůckou. Kniha se stala bestsellerem v Itálii a nyní vychází téměř ve všech evropských zemích.

Alexandra Potter

24. dubna 2014 v 18:00 knihy ke stazeni


Anotace
Samostatná rusovlasá Londýňanka Heather se stále vyrovnává s nevěrou bývalého přítele, po němž jí zůstaly jen hořké vzpomínky a nesplacený byt. Jednoho dne v dešti potká cikánku, která jí vnutí vřes pro štěstí, který prý splní všechna přání. A svět se jako mávnutím kouzelného proutku skutečně začíná měnit a život se rozjasňuje. Splněná přání začínají nabírat na obrátkách, Heather je zaskočená tím, co se děje. Ale když do rodinného života zasáhne nečekaná a vážná nemoc otce, usoudí, že je nejvyšší čas na vřes zapomenout a ujasnit si priority. Váhá, jestli jí přání skutečně plnil vřes, nebo to byly shody okolností a náhody. Těžko říct… Vtipná, čtivá kniha pro moderní samostatné ženy, které dokážou brát život s nadhledem a humorem.

Anne Rice

22. dubna 2014 v 17:30 knihy ke stazeni



Anotace
Příběh upíra - Armanda - věčně mladého upíra s tváří Botticeliho anděla. Armand, nyní prochází napříč staletími do Kyjevské Rusi (jeho dětství) - zničeného města pod nadvládou Mongolů - a do starověké Konstantinopole, kde ho tatarští nájezdníci prodají do otroctví. A v nádherném paláci renesančních Benátek ho nalézáme citově a intelektuálně vázaného na velkého upíra Maria, který se mezi lidmi vydává za záhadného, samotářského malíře a obdaří Armanda darem upírské krve. Jak se román žene k vyvrcholení, pohybuje se mezi přepychovými a elegantními scénami, mezi bojem, požáty a uctívání ďábla v Paříži 19. století stejně jako v dnešním New Orleansu, vidíme jeho věčně zranitelného a romantického hrdinu, nuceného volit mezi svou soumračnou nesmrtelností a spásou nesmrtelné duše.

Christine Feehan - Sestry Drakeovi

22. dubna 2014 v 17:00 knihy ke stazeni



Soubor obsahuje:
1. Kouzlo ve větru
2. Zimní soumrak
3. Oceány vášně
4. Nebezpečné proudy

Anotace k prvnímu dílu
Místo aby v ospalém městečku na pobřeží nalezl vytoužený klid, jde Damonu Wilderovi znovu o život. Jako bývalý bezpečnostní expert zná důležitá tajemství, a kdosi je chce znát také. Mezi něj a nebezpečné vrahy se však postaví krásná žena… Sarah se vrátila domů! Něco je ve vzduchu - celé městečko mluví jen o ní a jejím návratu. Zdá se, že dokonce i sám vítr opakuje její jméno. Damon navštíví kouzelný dům na útesech, aby se osobně seznámil se Sarah, nejstarší ze sedmi výjimečných, tajemných a čarovných sester Drakových. Každá z nich oplývá zvláštními schopnostmi. Dokáží ho ochránit před nelítostnými zabijáky? Obstojí nadpřirozené síly proti modernímu zlu? Než to Damon zjistí, najde v Sarah kouzlo největší - kouzlo pravé, hluboké lásky a touhy…

Anotace k druhému dílu
V dalším samostatné příběhu o sestrách Drakeových autorka opět mistrně spojuje napětí, tajemno a romantické city v harmonický celek.
Kamila Drakeová se vrací domů, právě když celé městečko žije přípravami na tradiční vánoční festival. Kamila podlehne vzrušené atmosféře a rozhodne se otevřít si obchůdek s knihami v krásné staré budově. S úpravami jí pomáhá místní stavitel Matt Granite, bývalý voják a zvěd, kterého záhadná a smyslná žena nesmírně přitahuje. Není to však šťastná volba - v podzemí domu se skrývá stovky let staré zlo. Otřesy půdy poškodí základy domu i pohřební kryptu ležící pod nimi a uvolní tajemné síly. I když je Matt odhodlán chránit Kamilu od rána do večera, ta dobře ví, že bez pomoci svých sester obdařených nadpřirozenými schopnostmi nemůže zvítězit.

Arthur Golden - Gejša

21. dubna 2014 v 17:30 knihy ke stazeni


Anotace
Příběh malé Čijo, která se má stát slavnou gejšou Sajuri, začíná v chudé japonské rybářské vesnici, kde Čijo do smrti své matky vyrůstala, a to ve velké chudobě. Když ji jako devítiletou prodají do Gionu, kjótské čtvrti gejš, dívenka rázem přijde o rodiče i starší sestru. Díky svému půvabu a nezvyklým šedomodrým očím se nestane obyčejnou prostitutkou, ale nastupuje nelehkou cestu k postavení profesionální gejši. Pro osamělé děvčátko z venkova je předválečné Kjóto s nádhernými čajovnami a divadly, úzkými postranními uličkami, zdobnými chrámy a příbytky umělců světem plným nástrah a nebezpečí. Zatímco se učí umění gejš - tanci a zpěvu, nošení kimona, složité úpravě líčení a účesu či svůdnému nalévání saké -, podstupuje zároveň nelítostný souboj se žárlivou starší gejšou Hacumomo, která ji zuřivě nenávidí. Čijo zvolna proniká do urputného soupeření o přízeň mužů a peníze, které z ní plynou - a tento boj se nezastaví před žádnou podlostí či intrikami. Když však Čijo překoná všechny překážky a stane se z ní gejša Sajuri, zradí ji vlastní srdce. Navzdory tomu, že v životě gejši není místo pro opravdový milostný cit, je Sajuri rozhodnutá vzdát se všeho, aby získala jediného muže, po němž kdy v životě zatoužila....

Tisíc důvodů

21. dubna 2014 v 14:34 | Diggy |  Tisíc důvodů
Vždycky jsem "obdivovala" lidi, kteří si dokážou vzít život. To, že se dobrovolně sprovodili ze světa aniž by je neposouvala vpřed hranice žití tím, že ještě všechno nezažili, pro mě byla nevyřešitelná záhada. Další stránka osobnosti takových lidí byla ale také sobeckost. Nechali tady po sobě mnoho pozůstalých, kteří po nich truchlí a ani v podstatě neví proč si dotyčný svůj čas na zemi dobrovolně zkrátil. Člověk vždy vše drží v sobě. Takže o pravých důvodech jeho činu můžeme vždy jen polemizovat. Ale na druhou stranu jsou to hrdinové. Člověk musí být neuvěřitelně silný, když se dokáže toho nejcennějšího co máme vzdát. Nikdy jsme nad sebevraždou ani nad nějakou nehodou nepřemýšlela, ale poslední dobou si myšlenka, udělat si něco, se mnou pohrává jak, když si malé dítě hraje se svojí oblíbenou hračkou. A všechno mělo jednoduchý důvod. Rodina. Pro někoho to nejcennější na světě. Ano určitě je to tak, pro mě to taky bylo, ale stejně mě bytí u nich přivádělo k šílenství a kdybych si zašla k psychologovi určitě i k nějaké psychické poruše, co bych měla napsané a potvrzené na papíře.

Stephen King - Dračí oči

20. dubna 2014 v 18:00 knihy ke stazeni



Anotace
Bylo nebylo byl jednou jeden zlý čaroděj...
...a dračí srdce a princové... ďábelský mág a temná věž... starobylý hrad a strašné tajemství.
Stephen King vás tímto dílem, plným magického zla, odvahy a šlechetnosti, uchvátí do ledového sevření a odvede do nejděsivějšího a nejnesnesitelnějšího království špatnosti... a ponechá na vás, co je pravda a co fantazie... neříkejte, že nejste zvědaví!
Tajemné chodby, dračí oči, ďábelské síly, nejtemnější hlubiny strachu - to se na vás Stephen King znovu chystá! Čtenáři Temné věže neponechají bez povšimnutí fakt, že se jedná o další knihu dokreslující svět Rolanda z Gileadu.

Stephen King - Pod kupolí

19. dubna 2014 v 18:00 knihy ke stazeni


Anotace
Malé městečko odřízne od okolního světa neproniknutelná bariéra neznámého původu a obyvatelé jsou náhle ponecháni sami sobě. Ovzduší je postupně znečišťováno, zásoby se tenčí, energetické zdroje docházejí, pokusy o proražení bariéry jsou marné. Vláda státu je bez ohledu na veškeré své zdroje bezmocná a může pouze zvenčí přihlížet.
Místní radní s diktátorskými sklony si uvědomí příležitost konečně vyniknout a prokázat svému městečku dobro, samozřejmě podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Začne je řídit pevnou rukou - v této mimořádné situaci přece nemůže nic lepšího udělat, lidé silné vedení jistě ocení! Další reálie příběhu - syn radního s nádorem na mozku, ilegální výrobna drog a jediná slyšitelná radiostanice, vtloukající lidem do hlavy jen boží lásku - to jsou přísady, které působí jako katalyzátor už beztak výbušné situace. Můžeme sledovat postupný rozklad lidského společenství, kde přestávají platit pravidla civilizace. Výsledkem je mistrná studie lidské bezmoci, arogance a násilí.

Stephen King - Carrie

18. dubna 2014 v 20:38 knihy ke stazeni


rok vydání 1974
Anotace
Příběh dospívající dívky s telekinetickými schopnostmi. Carrie Whiteová se snaží dostat zpod vlivu fanatické matky, její spolužačky si ji krutě dobírají, a ona rozpoutá svou děsivou sílu nad malým novoanglickými městečkem Chamberlainem...

Sophie Kinsella (Madeleine Wickham)

14. dubna 2014 v 18:00 knihy ke stazeni


Anotace
Nedokonalý život je nyní perfektní Po autohavárii, při níž utrpěla úraz hlavy s následnou amnézií, se Lexi Smartová probouzí v nemocnici v přesvědčení, že je rok 2004 a že právě zmeškala pohřeb svého otce. Ve skutečnosti je o tři roky víc a překvapivě vypadá spíš jako modelka, má úžasného manžela, skvělou práci a bydlí v senzačním bytě. Vypadá to jako splněný sen. Původní nadšení z nového a báječného života vystřídá brzy smutek z toho, že současně přišla o všechny kamarádky a stala se člověkem, kterého sama nepoznává. Snaží se zjistit, jak k tomu vlastně došlo.


Tess Gerritsen

12. dubna 2014 v 17:53 knihy ke stazeni


Zip obsahuje:
Elixír mládí
Gravitace
Jane Rizzoli a Maura Isles 1: Chirurg
Jane Rizzoli a Maura Isles 2: Učedník
Jane Rizzoli a Maura Isles 3: Hříšnice
Jane Rizzoli a Maura Isles 4: Dvojce
Jane Rizzoli a Maura Isles 5: Neznámá
Jane Rizzoli a Maura Isles 6: Mefisto
Jane Rizzoli a Maura Isles 7: Suvenýr
Jane Rizzoli a Maura Isles 8: Zavěje
Krvavá lázeň
Obchod s orgány
Zahrada kostí
Telefon po půlnoci
_________


Anotace - Elixír mládí
Život mladé lékařky Toby Harperové plyne celkem poklidně, i když je poněkud neobvyklý. Většinu nocí totiž tráví na pohotovosti malé nemocnice na okraji Bostonu, zatímco ve dne pečuje o svou matku, která je postižená duševní nemocí. Vše se zvrtne v okamžiku, kdy na pohotovosti zmizí za nevysvětlitelných okolností muž, kterého tam dovezla policie.

Anotace - Gravitace
Thriller z prostředí kosmických výzkumů řeší problém výskytu nové, zákeřné choroby způsobené neznámým organismem.
Hlavními hrdiny románu jsou astronauti, především mladá lékařka Emma Watsonová, která je vyslána NASA jako náhradnice na Mezinárodní kosmickou stanici ISS. V té době se už ale na stanici začínají dít nevysvětlitelné změny na pokusných zvířatech a později na záhadnou nemoc umírá jeden ze členů posádky. Emma se snaží najít přičiny a postupně vycházejí najevo nové šokující skutečnosti. Astronauti na kosmické stanici umírají a ohroženo je i celé lidstvo. Podaří se Emmě a odborníkům na Zemi přijít na účinný prostředek proti zhoubnému organismu?

Kiersten White - Paranormálové 3 - Jednou provždy

11. dubna 2014 v 17:00 knihy ke stazeni




Anotace
Evina nadprirodzená minulosť sa neustále vracia a máta ju. Nová riaditeľka Medzinárodnej agentúry na kontrolovanie nadprirodzených bytostí ju chce nahovoriť na novú spoluprácu so strediskom. Temná kráľovná týra ľudí vo svojej jedovatej ríši. A nadprirodzení neustále tvrdia, že Evie je jediná bytosť, ktorá ich dokáže zachrániť pred ich záhadným, nebezpečným osudom.
Celému nadprirodzenému svetu beží čas. A osud toho sveta má v rukách výhradne Evie...


Meg Cabot - Příliš velké sousto

8. dubna 2014 v 22:35 knihy ke stazeni


Série: Nenasytná



Anotace
Mína Harperová si tentokrát ukousla skutečně příliš velké sousto. Její schopnosti předpovídat lidem, kdy a jakým způsobem zemřou, si povšimla Palatinská garda - vatikánský oddíl specializovaný na hon démonů - a zaměstnala ji ve své nové pobočce. Míniným přítelem byl až donedávna Lucien Antonescu, syn nechvalně známého Draculy. Nyní se snaží svého nového obdivovatele, lovce upírů Alarika Wulfa, přesvědčit, že upíry lze spasit, ale není to jednoduché, zejména když vyvstane strašlivá nová hrozba v podobě, která se vznáší nejen nad Palatinskou gardou, ale i nad Míninou rodinou a přáteli. Mína postupně odhaluje pravdu a přitom je podrobována zkouškám její oddanost přátelům a obnažovány její nejniternější pocity. Objevují se i nečekané nástrahy, kterým se téměř nedá odolat...

Blatty William

7. dubna 2014 v 18:00 knihy ke stazeni


Anotace
Povinná četba milovníků hororu. Exorcista nebo též Vymítač ďábla patří bezesporu mezi největší hororové klasiky všech dob. William P. Blatty sepsal tento román v roce 1971 a zakrátko byl příběh pod stejným názvem uveden i na filmová plátna a záhy si získal řadu odpůrců i příznivců. Těm prvním především vadilo, že do hlavní role na svou dobu skutečně drastického snímku byla obsazena dětská herečka Linda Blaireová. I přesto se film s Maxem von Sydowem v roli Otce Merrina stal trhákem a v dalších letech se dočkal ještě dvou pokračování, přičemž třetí díl režíroval sám William P. Blatty. V roce 2000 se pak konala obnovená premiéra filmu, který byl obohacen o doposud neuvedené záběry. Děj celého příběhu je zřejmě všeobecně znám. Malé děvčátko Regan onemocní.