Záhadný případ 13./6

6. března 2014 v 16:30 | May |  Záhadný případ 13


Logan vešel a ztuhnul překvapením. "Lexi?" Zamračil se. "Hledáš něco?"
Jemně se uculila a podala vysvětlení "Sháním se po tvým hojícím přípravku. Teď by mi fakt bodnul."
Logan povolil svraštěné čelo. Zrakem po ní přejel a zůstal hledět dolů. S nevelkým zájem se zeptal, "Noha? Co jsi dělala?"
"Zakopla."
Chladnýma očima k ní vzhlédl. "Plýtvat vzácnou bylinou mastní na zranění, které sis přivodila svou nešikovností?… Ne." Založil ruce na hrudi. Působil díky tomu ještě odměřenější. "Určitě si zas někde prováděla blbosti. - Příště zvedej chodidla výš nad zem." Při posledních větě hlavou naznačil, aby se dala na odchod.
Prudce vydechla. Zavřela vitrínu a odskákala na jedné noze do pracovny. Prý nešikovná, někde dělala blbosti… rotovalo jí naštvaně hlavou. I přes svou zlobu se chystala Loganovi oznámit, co se v noci stalo, o požáru, a o šíleném muži se značkou na čele, kterou mu mohl udělat klidně démon. Avšak Logan si něco dal do kapsy a mířil ke dveřím. Otočil se na Lexi a nevzrušeně řekl, "Nataša na mě čeká v autě. Pracujeme teď na něčem důležitém. Máme málo času." Letmo se zadíval na její nohu. "Dej si na to doma obklad. - Pojď."


Výborně, Lexi právě zjistila, že kombinace slov - nešikovná, blbosti a Nataša - jí dokáží nadmíru vykolejit. Ignorovala, že čekal, až odejde. Schválně na truc si dřepla na pohovku a zírala se složenýma rukama před sebe. "Důležitého? Copak to jen bude?" Vyslovila s lehkostí a pak si všimla, že na něčem sedí. Zpod ní vykukovala otevřená kniha. Lexi ji vzala a ohromeně se dívala na namalovaný obraz bytosti, která měla postavu jako člověk, ale kůže byla tmavě modrá, na určitých místech pokryta šupinami, na holé hlavě se tyčily dva rohy, dokonce ocas… Víc Lexi nestihla, poněvadž Logan jí knihu vytrhl.
"Nezdravě zvědavá a umíněná… Tak dobře." vyřkl neochotně. "Řeknu ti jen tohle. Pátráme po velice nebezpečném a silném démonovi. Jeho jméno je Malum." Odmlčel se a probodl jí pohledem. "Spokojená? Víc nepotřebuješ vědět. Hlavně se o nic nepokoušej, Lexi."
Nepřátelský pohled mu bez problému vracela. "Jestli si myslíš, Logane," opáčila stejně ostře. "že bych na vlastní pěst šla po démonovi s takovou děsivou vizáží… Tak pochybuju, že já jsem z nás dvou tady ta hloupá." V ten samý okamžik od sebe odvrátili hlavy. Lexi pořád seděla na pohovce a za Loganem se hlasitě zabouchly dveře.

Lexi tiskla rty k sobě do tenké linky. Cítila v sobě vztek a zároveň bolest, která ale nepřicházela od zranění nohy. Lexi sáhla po knize. Při odchodu ji totiž Logan hodil na pohovku. Znova si prohlížela obraz démona.
Modrá příšera s ďáblovými rohy, citovala nahlas muže zapalující ohně.
Lexi si dala jednu a dvě dohromady. Ten blázen je určitě oběť Maluma.
Oni ať se postarají o démona, já zas o žháře.

Díky dokresleným bodům na mapě přesně věděla, kde udeří. Další požár rozhodně už nechtěla dopustit. Z kabelky vytáhla takzvaný, mobil na jedno použití, a zavolala na policejní stanici. Jako anonym je informovala o sedmém cíli. Jenže z rozhovoru Lexi vytušila, že podobných telefonátů mají habaděj a všemi se zabývat nedokážou. Po ukončení hovoru se opřela a zaklonila hlavu tak, že zrak upírala na lustr.

V podstatě nebylo nad čím dál přemýšlet. Večer se bude muset vydat na tu adresu. Sice je stále šance, že policie přeci jen někoho vyšle, jenže sázet se na to opravdu nedalo. Lexi vstala a odskákala do vedlejší místnosti. Rozhlížela se po malé truhle, ve které Logan schovává zelený drahokam. Pokud Lexi má šílenou oběť, démona živící se lidským štěstím, zastavit, holýma rukama by to nesvedla. Potřebovala něco účinnějšího a mocnějšího. Když si drahokam půjčí na jednu noc, Logan na to snad nepřijde.
Našla zdobenou dřevěnou truhličku. Otevřela ji a drahokam dala do kapsy. Potom si všimla, že hned vedle stála další podobná truhla. Po zvednutí víka zjistila, že v ní leží krystal, který používá Hyde. Lexi si ho chtěla prohlédnout. V dlani krystal svírala jen několik vteřin, protože zvláštně zavibroval a zablýskal, leknutím krystal hodila nazpět a zavřela víko. Zmateně zamrkala a pak se pomalu dala na cestu domů.

Lexi se na dnešní noc chystá dopadnout bláznivého žháře a Logan s Natašou démona Maluma. Oba plány jsou v plném proudu a výsledek na sebe nenechá dlouho čekat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama