3.část

22. března 2014 v 19:30 | May |  Zrození pomstyProklíná ty muže, kteří způsobili smrt milované rodiny. Nenávidí je a touží po spravedlnosti, po odplatě.
Ginevra je tak polapená nenávistnými myšlenkami, že si neuvědomuje měnící se atmosféru v místnosti. Praskání ohně v krbu sílí, plameny šlehají vysoko, objevuje se podivný vítr a s ním i dým, z něhož vystupuje vysoká, štíhlá postava.
Ginevra vzhlédla od matky. Záhadná postava se nad ní tyčí a zírá. Ginevra zamrká opuchlými víčky, dostává tak ven překážející slzy.


Pohled jí oplácí lebka s rudě žhnoucími světélky namísto běžných očí.
Za normálních okolností by Ginevra s křikem utekla, ale nic, co se dnes večer přihodilo, nebylo normální. Už jí je všechno jedno… i kdyby jí navštívil samotný ďábel.
Dívka ohleduplně pokládá zemřelou matku na zem a s obtížemi si stoupá. Ta bytost je skutečně vysoká.
Ginevra má hned za zády krb, zběsile šlehající plameny skoro cítí, jak jí olizují zátylek.

"Kdo jsi?" říká dívčin hlas.
Lebka se naklání mírně na stranu. Zvedá pravou ruku vzhůru a zastavuje ukazujíc na ni. Zpod rukávu vykukuje kostěný prst. "To tys mne přivedla, děvenko. Volala si." Je to hluboce posazený mužský hlas. Ústa se mu však nepohybují, bytost mluví v její hlavě.
"Já? - Jak?"
"Nazývají mne mnoha jmény… Satan, ďábel, Pán pekla… Přišel jsem na tvé volání po odplatě. Toužíš po ní tak silně, že jsem tvou prosbu musel vyslyšet."
Vzduchem víří černý popel a u země se drží mlhavý dým.
"Nabízím ti možnost pomstít se těm, kteří chladnokrevně zavraždili tvou rodinu. A také se dozvědět proč. - To vše pokud se staneš mým novým poslem pomsty."

Ginevra se rozhlíží po pokoji. Otec, bratři, matka, všichni jsou nenávratně pryč. Její rodina přestala existovat, ona jediná zbývala.
Musí zjistit pravdu a pomstít se - za každou cenu.
"Dobře." souhlasí rozhodně. Nemá nejmenší pochyb o své volbě.
"Dobře." zopakuje dunivý hlas v její hlavě.

Skrze podlahu vylétávají dva kovové řetězy, každý uvězní Ginevru za ruku. Obtáčí se pevně kolem zápěstí. Nemůže se pohnout.
Ďábel promlouvá: "Pro nový život je potřeba se znovuzrodit. Odpoutat se od podstaty lidské. Staneš se služebníkem pekla."

Ginevra křičí hrůzou, tělo jí zaplavuje horká bolest. Z okovů na zápěstí se do ní vlévá temně žhnoucí energie. Cítí, že se uvnitř mění - něco umírá a něco zas rodí. Prazvláštní energie sílí, proudí jí v žilách a tepnách. Je tak horká, přímo vařící. Srdce utlumuje rytmus, přestává bít. Oči jí jiskří a vlasy plápolají jako plameny. Zbarvují se do rudé.
Řetězy se z ničeho nic rozplývají a mizí. Bez opory dívka padá tvrdě na kolena. Se svěšenou hlavou hluboce oddychuje, ramena se zvedají nahoru a dolu. Postupně se uklidňuje. Po pár minutách vstává bez sebemenší námahy a hlavu pomalinku zvedá k lebce.

Její oči mají barvu ohně. Vyzařuje z nich nemilosrdný žár. Ginevra zemřela spolu s ostatními.

Zrodil se nový démon pomsty.


 

19 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbil se Vám příběh Zrození pomsty?

Ano, povedl se. 67% (75)
No, není nejlepší ani nejhorší. 19.6% (22)
Příběh mě nezaujal. 13.4% (15)

Komentáře

1 Diggy Diggy | 23. března 2014 v 12:24 | Reagovat

Super !!!

2 Cailean Cailean | E-mail | 1. listopadu 2014 v 19:23 | Reagovat

Musím uznat, že je to napsané parádně čtivě. Jen bych měl připomínku že spravedlnost a odplata jsou dle mě naprosto odlišné věci, ale je jasné že v tu chvíli a v Ginevřině situaci by člověk zrovna nepřemýšlel nad slovíčkařením :-).

3 ♥ May - Adminka ♥ May - Adminka | Web | 6. listopadu 2014 v 14:00 | Reagovat

[2]: Jsem ráda, že příběh se ti četl dobře a děkuji ti za tvůj komentář. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama