Březen 2014

Sophie Jordan - Drakie

29. března 2014 v 18:00 knihy ke stazeniAnotace
Jacinda od malička žije s cejchem výjimečnosti a ví, že každý její krok je sledován. Touží ale po svobodě rozhodovat se sama za sebe. Když poruší nejposvátnější zásadu svého druhu, skoro za to zaplatí životem. Zachrání ji krásný cizinec, který byl poslán, aby lovil takové, jako je ona, potomky draků, kteří na sebe dokážou vzít lidskou podobu. Jacindina rodina je nucena uchýlit se do světa smrtelníků, kterému není lehké se přizpůsobit...

Kevin Hearne - Kronika železného druida

28. března 2014 v 18:18 knihy ke stazeniinfo k sérii - zde


Anotace k Prohnanný
Atticus O'Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira - ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač.
Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk.

Anne Rice

27. března 2014 v 18:56 knihy ke stazeni


Anotace
Toby O'Dare pracuje ako nájomný vrah. Jeho otec bol policajt, ale obchodoval s podsvetím a neskôr ho vo väzení zabili. Matka, alkoholička, neskôr v záchvate zúfalého šialenstva zabila jeho mladších súrodencov aj seba.

Toby ušiel do sveta a tam sa z neho pre jeho prefíkanosť a hlavne ľahostajnosť voči okolitému svetu stane nájomný vrah známy pod menom Lucky Fox. Pri plnení jednej zákazky sa mu zjaví anjel Malachiáš. Ten mu vysvetlí, že by mal skúsiť konať dobro, nie zlo. Vezme ho zo súčasnosti do iného času. Objavia sa v stredovekom Anglicku, kde práve prenasledujú Židov, a on dostane za úlohu zachrániť jednu rodinu. Vďaka svojim schopnostiam, aj citu, ktorý v ňom - napriek práci, akou sa živil - nezanikol, sa na tú úlohu dá. Čo všetko bude musieť vykonať? Podarí sa mu zachrániť ich pred pogromom? Iná doba, iné prostredie, iný prístup ľudí mu dosť zamiešajú karty. Ale Toby sa nevzdá.

Tipy pro psaní

24. března 2014 v 17:31 obecné rady k psaní

Lekce tvůrčího psaní > klik <


- Jde o online projekt, kde naleznete lekce tvůrčího psaní.
- Heslo zni: Chcete se zlepšit v psaní?
- Lekce mají 24 částí.
- Autorka je Markéta Dočekalová.

  • Markéta Dočekalová, autorka knih o tvůrčím psaní, provozuje internetou stránku www.scenare.cz. Markéta je televizní scenáristka (Party, Rande, Caruso Show, Svatba roku, Když se řekne profese aj.) a lektorka kurzů tvůrčího psaní. Její první učebnice vyšla u nakladatelství Grada, Tvůrčí psaní.

_______________________________________________________________________________________
Sama jsem pročetla všechny lekce a musím přiznat, že některá rozebraná témata mi pomohla. Ujasnila jsem si pár věcí ohledně psaní. Autorka mluví z vlastní zkušenosti, podává dobré příklady a vysvětluje jasným jazykem, takže jsem všemu snadno porozuměla. Doporučuji se tedy na stránky podívat. Jsou to rady zdarma, což je velké plus a dalo by se říct, že lekce jsou o podstatných věcech.
May ♥3.část

22. března 2014 v 19:30 | May |  Zrození pomstyProklíná ty muže, kteří způsobili smrt milované rodiny. Nenávidí je a touží po spravedlnosti, po odplatě.
Ginevra je tak polapená nenávistnými myšlenkami, že si neuvědomuje měnící se atmosféru v místnosti. Praskání ohně v krbu sílí, plameny šlehají vysoko, objevuje se podivný vítr a s ním i dým, z něhož vystupuje vysoká, štíhlá postava.
Ginevra vzhlédla od matky. Záhadná postava se nad ní tyčí a zírá. Ginevra zamrká opuchlými víčky, dostává tak ven překážející slzy.

2.část

22. března 2014 v 19:24 | May |  Zrození pomstyMamá tu není, říká si v duchu. A s nadějí.
Škrábe se na slabé nohy, záhy slyší hlasitou ránu přicházející z druhého patra. Ginevře nechybí málo, aby vyděšením upadla do mdlob. Avšak to si nemůže dovolit, myšlenka na matinku je pro Ginevru poslední, co jí drží při smyslech.
Ze schodů se line spěšný dusot několika páru bot. Ginevra se instinktivně schovává za knihovnu. Tlačí se bokem úplně k ní. Obě dlaně má křečovitě přiložené na ústech. Snaží se být zticha.

1.část

22. března 2014 v 19:22 | May |  Zrození pomstyStačí pouhá chvilka a vše může být jinak. Jde snad o dočasnou iluzi štěstí? Je předem dáno, kdy krásný sen skončí? Pokud někdo vyšší třímá ve své moci spletité nitky osudu, tak ano. A jakmile zatáhne za rozhodující nit, žal, bolest, hněv a hlavně msta jsou na místě.

Zrození pomsty (Anotace)

22. března 2014 v 19:20 | May |  Zrození pomsty
zdroj ob 1 / 2 / 3

Iluze krásného života je velice křehká. Své o tom ví mladá Ginevra, která na vlastní kůži pocítí, co se stane, když se iluze roztříští na tisíc kousíčků. Láska a rodinné pouto se vytratí během lusknutí prstů. Nic už nebude jako dřív. A pomsta se stává posledním důvodem, proč ještě existovat.

Žánr: historický, fantasy, horor

Příběh má tři části >> číst zde

_________________________________________________________________________

"Soundtrack" k příběhu: Playing with Fire by Croma Music

_________________________________________________________________________

Kendare Blake - Dívka z nočních mur

22. března 2014 v 18:00 knihy ke stazenikniha druhá - stáhnout

Anotace
Uběhly už celé měsíce od chvíle, kdy přízračná Anna Korlovová otevřela dveře do pekla ve svém sklepě a zmizela v něm, ale lovec duchů Cas Lowood to nemůže překonat.
Přátelé Casovi připomínají, že se Anna obětovala, aby on mohl žít - a netoulal se jen světem jako polomrtvý. Cas ví, že mají pravdu, ale v jeho očích se žádná živá dívka, kterou může potkat, nevyrovná mrtvé dívce, do níž se zamiloval.
Vidí teď Annu všude, někdy ve vidinách a někdy v nočních můrách. Ale je tu něco zneklidňujícího - nejsou to jenom sny. Zdá se, že Anna prožívá muka. Kdykoliv se objeví, je trýzněna stále novými a pokaždé hrůznějšími způsoby.
Cas neví, co se s ní stalo, když zmizela v pekle, ale ví, že ať už se jí děje cokoliv, nezaslouží si to. Anna nejednou zachránila Case a je na čase, aby jí oplatil laskavost.


Karen Chance - Unesena stínem

21. března 2014 v 18:55 knihy ke stazeni


druhý díl série: Cassandra Palmer(první díl ke stažení zde)Anotace
Jasnovidka Cassie Palmerová zdědila nové magické schopnosti - včetně možnosti cestování časem. Přináší to s sebou ale velkou odpovědnost, kterou by raději neměla. Najednou je z ní nejžádanější dívka ve městě, jak se ji celá řada upírů, duchů a mágů snaží přesvědčit, přinutit nebo svést, aby se přidala na jejich stranu - a s ní i její magie. Jeden z upírských mistrů se však předtím, než na ni vznese svůj nárok, ani nezeptá, co Cassie chce. Nechal vytvořit kouzlo, které ji k němu váže, ona ale neví, jestli to, co k němu cítí, je skutečné - nebo zda si to jen představuje...

Christina Lauren

21. března 2014 v 18:10 knihy ke stazeni


Božský bastard / zde / zde /
Božský cizinec / zde / zde /


Anotace - 1.díl
Chloe Millsová, zatraceně chytrá a pracovitá studentka obchodní administrativy, má jediný problém: svého šéfa, Bennetta Ryana. Je náročný, neomalený, bezohledný - a naprosto neodolatelný. Božský bastard.
Bennett se vrátil z Francie do Chicaga, aby zaujal významný post v obrovském rodinném podniku. Vůbec nečekal, že ta asistentka, která mu v zahraničí na dálku pomáhala, je nádherné, nevinně provokativní - naprosto nesnesitelné - stvoření, se kterým se teď bude muset vídat každý den. Navzdory drbům nikdy nebyl příznivce románků na pracovišti. Jenže Chloe pro něj představuje takové pokušení, že je ochotný pravidla ohnout - nebo je rovnou poslat k čertu -, pokud to znamená, že bude jeho. Kdykoli a kdekoli.
Když ovšem jejich vzájemná touha dostoupí zlomového bodu, budou se muset Bennett a Chloe rozhodnout, co všechno jsou ochotni obětovat, aby jeden druhého získali.

Kresley Cole - Zabít, nebo milovat

20. března 2014 v 18:08 knihy ke stazeni


2.díl ze série: V říši Lorů

Anotace
Valkýru Kaderin Odměřenou pronásleduje tragická událost: přišla o dvě sestry. Je odhodlaná, že se zlu postaví tváří v tvář a sestry pomstí. Shodou okolností dostane za úkol zabít upíra. Jenže nemůže. Osud si totiž pro ni připravil nelehký úkol: upíra Sebastiana. Právě on v ní poprvé od smrti sester probudí plamínek v srdci a navíc tvrdí, že Kaderin je jeho nevěsta. Udělá cokoli, aby jí to dokázal. Kaderin je z toho dost nešťastná, protože na tohle zrovna nemá náladu. Každý rok se totiž účastní soutěže a letos jde skutečně o hodně.
Sebastiana Wrotha nechal v upíra proměnit jeho bratr. Stalo se to už před stovkami let, přesto mu nikdy neodpustil. Nedočkavě se chystá na smrt… tedy do okamžiku, než pozná Kaderin. Nechápe, jak by taková dračice a kráska v jedné osobě mohla být jeho nevěstou. Ale co, na tom nesejde, hlavně aby pochopila, že byla stvořená pouze pro něj. Zatím s ním nechce jít dobrovolně a on si s ní neví rady. Ještěže je trpělivý a má pro strach uděláno. Ale stejně by neškodilo, kdyby mu byl osud nakloněný a trochu mu pomohl…

Kresley Cole - Hlad jako žádný jiný

19. března 2014 v 18:08 knihy ke stazeni


1.díl série: V říši Lorů

Anotace
Vlkodlak Lachlain MacRieve je už víc než sto let týraným vězněm upírů. Jednoho dne vycítí, že se objevila žena, která byla stvořena pouze pro něj. Využije chvilkové nepozornosti trýznitelů, vysvobodí se z okovů a vydává se na cestu do Paříže. Tam sice stopu ztrácí, ale nenechá se odradit a hledá svou vyvolenou ženu dál. S hrůznou zjišťuje, že je jí upírka Emmaline Troyová. Lachlain ovšem netuší, že Emma je napůl upírka, napůl valkýra. Unese ji k sobě domů, do Skotska. Při společném životě pak poznávají nejen jeden druhého, ale i každý sám sebe. Plachá a bázlivá Emma se proměňuje v silnou ženu, která ví, co chce. Lachlain je původně odhodlaný, že ji prostě přiměje k tomu, aby žila po jeho boku, ale ve hře zdaleka nejsou pouze jeho přání. Upíři navíc zjistí, kdo Emmaline je, a chtějí ji získat pro sebe…

Příjemní: V - W - X - Y - Z

19. března 2014 v 15:10 Knihy dle příjmení autora

Příjemní: S - T - U

19. března 2014 v 15:09 Knihy dle příjmení autoraTaylor, Laini -Dcera kostí a dýmu # 1
Příjemní: P - Q - R

19. března 2014 v 15:09 Knihy dle příjmení autoraPříjmení: M - N - O

19. března 2014 v 15:08 Knihy dle příjmení autoraPříjemní: I - J - K - L

19. března 2014 v 15:08 Knihy dle příjmení autora


Příjmení: F - G - H

19. března 2014 v 15:07 Knihy dle příjmení autoraPříjmení: C - D - E

19. března 2014 v 15:07 Knihy dle příjmení autora