Záhadný případ 13./3

11. února 2014 v 20:01 | May |  Záhadný případ 13


Lexi seděla na měkkém koberci v pokoji Rachel. Ona zas naproti ní a dohromady dumaly nad rozloženou mapou a pěti spojenými body. Lexi zkoušela doma na to přijít sama, ale po více jak hodinovém tvrdohlavém civění na nic, se sebrala a šla za Rachel, která tou dobou už byla z práce a napsala jí zprávu, že jestli chce, může přijít na návštěvu. Momentálně probíhala taktika, víc hlav víc ví.

Rachel rozhodila rukama v beznadějném gestu a začala chrlit něco ve smyslu, že to žádný systém nemá, není tam žádná spojitost, ten žhář je totální blázen, který zkrátka po nocích chodí s loučí v ruce a zapaluje domy. Tečka.
Lexi jí při dramatické řeči vnímala pouze okrajově. Zavřela oči a zhluboka se nadechla a pak vydechla. Lexi zkoušela další taktiku: Snažila si maximálně okysličovat mozek.


Mezitím do pokoje přišel mladší bratr Rachel. Společně mu říkaly malý génius. Na to, že mu bylo teprve třináct, byl až abnormálně chytrý. Lexi hbitě otevřela víčka a podívala se na klučinu, který byl tak podobný své sestře. "Wille, pojď se na něco mrknout." pobídla ho.
"Výborný. Zapleť do toho ještě mýho bráchu." špitla prakticky pro sebe a zadívala se na strop.
Když si Will stoupl nad mapu, Lexi se zeptala, "Vidíš v tom něco? Má to systém?"
Chlapec se zahleděl pod sebe a natáčel různě hlavu, aby body a čáru, která je protínala, viděl i z jiného úhlu. "Jo." řekl prostým hlasem. "Draka."
Lexi s Rachel se podívaly na mapu, potom po sobě a ve stejný moment pronesly, "Draka?"
Willovi se protočily panenky a povzdechl si. "Nemyslím skutečnýho draka, vy naivky. Teď mám za koníčka kosmologii, astrofyziku a okrajově astrologii. Mluvím tady o souhvězdí." Přešel místnost, vzal fixu, různá pravítka, kružítko a posadil se k mapě. Zabralo to pár minut a Will dokreslil další body a vznikl propojený obrazec.
"Páni!" zareagovala nadšeně Lexi. "Wille, ty si úžasnej."
Rachel byla také ohromena, jenže stále přistupoval skepticky. "Jo, jo, hele, Lexi, bráška sice něco dokreslil, ale to neznamená, že má pravdu." Rychle se podívala po Willovi. "Nic ve zlim, jen říkám, že to nemusí být správně."
Lexi se vesele ohradila slovy, lepší než nic. Zaujatě zkoumala místo, které by mělo dneska večer být teoreticky další pro založení požáru. Rachel se zas ten její zadumaný výraz, plus vševědoucí úsměv vůbec nelíbily. "Lexi." vyslovila její jméno varovně. "Opovaž se tam v noci chodit."
Lexi, jakoby se probudila ze snění, mávla rukou a nevinně se zaculila. "Neboj. Nikam nepůjdu. Zítra ráno se dočtu v novinách, jestli je to tahle adresa. Pokud jo, půjdu s tou mapu na stanici."

Lexi se dívala na hodiny. Patnáct minut po dvanácté, řekla v duchu. Dopnula tenkou bundu a tiše vyšla do tmavé chodby v domě. Nepozorovaně se dostala ven a pokračovala na zjištěnou adresu. Pěšky počítala, že tam dorazí kolem jedné, což je akorát, poněvadž požáry vždy vznikaly touhle dobou. V hlavě se jí přehrávala slova Rachel - její varování - jenže Lexi to nemohla nechat jen tak. Musela jít. Nechtěla v novinách číst o dalších obětech požáru.

Opírala se o pouliční lampu. Byla na ní doslova namáčknutá. Snažila se tak být nenápadná - Ne nadarmo se říká, že pod světlem je největší tma. Upřeně hleděla na nízkou budovu, která měla čtyři byty. Snažila se všímat pohybů, stínů, zkrátka něčeho podezřelého. Zatím co očima pozorovala, v mysli uvažovala nad tím systémem. Co je to za člověka, když se inspiruje souhvězdím? Vážně cvok.

Najednou zbystřila. Zahlédla pohyb. Tmavý obrys postavy a chodil kolem zadní části obytného domu. Lexi opatrně vykročila vpřed. Plánovala zjistit, zdali se skutečně jedná o toho žháře. Rychlým manévrem skočila za křoví. Nacházela se pár metrů od… muže. Lexi poznala, že postavou to mohl být jedině muž. V ruce držel kanystr a rozléval, podle všeho, benzín. Už ho ucítila i ve vzduchu. Z nádoby přestala téct tekutina a muž ji prázdnou odhodil. Sáhl si do kapsy. Lexi uviděla, že v ruce drží krabičku. Zápalky! Lexi se do krve vlil adrenalin, zrychlil se jí tep a srdce jí plánovalo vyskočit z hrudi. V ten moment neviděla jinou možnost. Vyběhla skrz křoví, přímo k muži, který zrovna škrtl, a ve tmě se objevil záblesk malého světla. Lexi k němu stačila doběhnout v čas, aby se jí podařilo sirku rychlým výdechem sfouknout a překvapila ho natolik, že se podařilo mu krabičku se zápalky sebrat.
"Tak dost!" vyhrkla vyšším hlasem, než čekala.
Muž naklonil hlavu na stranu, jeho tvář se ocitla jemně osvícená nedalekou pouliční lampou. Postavou vypadal jako muž středního věku, ale v obličeji samá vráska a oči vyzařovaly čiré zoufalství, strach… Ten pohled Lexi vyděsil, udělala krok dál od něj. A pak si všimla. Uprostřed čela se nacházela nějaká značka. Dalo by se tvrdit, že je modrá, ale v tom šeru se mohla klidně plést.
"Je to strašné." promluvil muž chraplavým hlasem, který drásal jeho hrdlo. Pohledem se díval na její ruce, kde svírala pevně krabičku. "Strašné. Nemůžu spát. Jíst, pít. Cítím… cítím jen bolest, svoje vlastní utrpení… Nic víc. Ty hrozné vzpomínky na tu osudnou noc. Stále mě to pronásleduje."
Lexi zmateně zamrkala víčky. Dokázala ze sebe vydat otázku, "Co-co vás pronásleduje?"
"Smrt." vydechl ublíženým hlasem. Rukou si nepřítomně přejel po znamení na svém čele. "Byl sem jen malý kluk a stal se sirotkem, když rodiče uhořeli." zlomil se mu hlas. "Vidím to. Pořád a pořád dokola se mi to přehrává v hlavě." Několikrát se pěstí uhodil do hlavy. "Nedá se to zastavit." Pak se přestal třást a pevně pravil, "Všichni na cestě draka budou hořet." Dal ruce nad sebe a zadíval se na černé nebe poseté stovkami hvězd. "Drak je moje spása. Dokončím onu cestu a budu volný."
Lexi měla oči otevřené dokořán. Dýchala mělce a sirky v ruce pomalu drtila. "Proč to děláte?"
Muž bezvládně svěsil paže podél těla, stále měl hlavu odvrácenou k nebi. "On… to on… může za mé trápení." Povídal nasáklý skrz naskrz beznadějným zoufalstvím. "Už nikdy nebudu šťastný. Vzal mi to. Ta… ta modrá příšera s ďáblovými rohy." Při posledních slovech se zaklesl očima do jejích. Působil jako šílený blázen, který ztratil poslední známky rozumu. Ruku ponořil do kapsy od bundy a něčím zachrastil.
Další zápalky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama