Záhadný případ 13./1

28. ledna 2014 v 17:55 | May |  Záhadný případ 13


Hyde shlížel na město, které do tmy zářilo tisíce barvami. Stál na vrcholu jedné z vyšších budov. Černý plášť mu plápolal za zády ve větru. Ruce měl založené na hrudi a hypnotizoval noční, městskou scenérii.
"Tvůj pohled se za ty léta vůbec nezměnil, Hyde. Tak ráda ho zase vidím. Chyběl mi." Ozval se náhle do ticha ženský hlas. Zněl tak líbezně jako jemné pohlazení po kůži.
Bez otáčení za hlasem pravil, "Hm, věděl jsem, že sem máš namířeno. Nedávno jsem narazil na pár informací, které mě k té domněnce zavedly." Hyde svěsil ruce podél těla a obrátil se k ženě čelem. Koutky úst se zvedly do mírného úsměvu. "Dlouho jsme se neviděli, Zeyanro."


Pokoj osvětlovala pouze lampička na nočním stolku. Lexi ležela na posteli a opírala se zády o zeď. V ruce držela otevřenou knihu, kterou jí dal Logan, aby se vyhnul jejím otázkám ohledně nadpřirozeného světa. Často v ní listovala a četla o různých démonech, kteří se prohání po nocích venku. Občas nemohla uvěřit, co všechno za potvory to jsou. Vždycky ale skončila u kapitoly, kde se text týkal polodémonů. O tetování, nadlidské síle, rychlosti, mazání paměti a o úplňku, kdy se do své démonické formy nemění, věděla, ještě než dostala knihu. Nyní ale měla hlubší znalosti. Dokonce zjistila, že polodémoni se nerodí, stanou se jimi za lidského života. Prý je k tomu zapotřebí speciální kámen. - Lexi se nikdy nezeptala Logana ani Dannyho, jak se vlastně z nich stali napůl démoni. Ta zvědavost nad jejich odpověďmi jí poslední dobou nedala spát. Chtěla to vědět. - Taky si přečetla, že ti co jsou z poloviny démoni, sice stárnou, ale mnohem, mnohem pomaleji než normální člověk. - Další dost podstatná otázka - Kolik jim je let?

Odložila knihu stranou. Víčka jí těžkla a tak se rozhodla jít spát. Natáhla se k lampičce a zhasla.

Lexi odpoledne mířila do své oblíbené kavárny u centra. Rachel se podařilo zajistit si tam brigádu. Když se jí zeptala, jak to dokázala, odpověděla s úsměvem na rtech: Tátův kamarád… Lexi to bylo hned jasné - Měj známosti a dostaneš se všude.
Ještě si skočila koupit dnešní noviny a pak konečně zašla do kavárny. Zakotvila rovnou u vyvýšeného pultu, posadila se na barovou židličku a pozdravila kamarádku.
Rachel jí přinesla rovnou Latté. Nemusela se ani ptát, co si dá k pití. "Tady je. Připravené přímo ode mě, s láskou."
"Mmm… Tak to bude vynikající." usmála se vesele Lexi a napila se. "Ta ingredience lásky tomu dodává dokonalou chuť." Položila nápoj na podšálek a rozevřela před sebou noviny. Lexi se zatvářila zadumaně.
"Už zase ten tvůj výraz." promluvila Rachel s povzdychem. "A ten nevěstí nic dobrýho."
Lexi neotrhávala zrak od textu. "Včera v noci byl založený další požár. To už je popátý. Zřejmě tu máme notorickýho žháře, který se v tom vyžívá. Podle hasičů je postup stále stejný, takže vědí, že všechny požáry jsou práce toho samého člověka." Lexi ještě více svrásčila obočí k sobě.
Rachel dala oči v sloup. "Je to tady. Lexi se pouští do dalšího vyšetřování." Poté si všimla nových zákazníků a šla je obsloužit. Když se vrátila, Lexi už noviny odložila a zírala před sebe zcela ponořená do svých myšlenek. Rachel jí zamávala dlaní před nosem, jakmile upoutala její pozornost, zatvářila se vážněji. "Vlastně, Lexi, je dobře, že sis našla něco, na čem budeš tak usilovně pracovat. Víš… Nemám zrovna dobrou zprávu."
Lexi se zatvářila udiveně. "Co se stalo?" Položila otázku automaticky.
"No… včera… včera tu byl odpoledne Logan. A ne sám." Naklonila se přes pult, blíž k Lexi. "Byl tu s nějakou ženskou, která… která byla fakt pěkná. Ježiši, ty její blond vlasy na mikádo, a to si neviděla její dokonalou tvář, křivky… Ježiši." klela zas a ještě naštvaněji. "Vypadala jak nějaká modelka z časáku. No hrůza." Zabubnovala prsty o desku pultu. "A zdálo se, že se dost dobře znají. - Takhle často se Logana usmívat… To jsem ještě neviděla."
Lexi pootevřela ústa překvapením. Vůbec netušila, jak má zareagovat. Otřepala se a s výdechem pronesla, "No a." Snažila se, aby to znělo co nejvíce lhostejně.

"Sakra, Lexi, poslouchala si mě vůbec?" zeptala se Rachel nevěřícně. Ukázala na ní prstem. "Nemysli si, že jsem idiot. Ty si všímavá ohledně vyšetřování a já zas ohledně vztahů. - Poslední dobou se na Logana rozhodně nedíváš jako jenom na kamaráda." Ukazováčkem jí šťouchla do čela. "Je v tom víc, takže přestaň zapírat."
Lexi najednou měla pocit, že na ní teď mluvil Danny. Ten totiž do ní šije podobná slova. Neuvěřitelné jak jí tihle dva připadali podobní. Najednou jí blesklo hlavou, že by se k sobě fakt hodili.

"Díky za tvou starost, opravdu." usmála se Lexi přátelsky. Dopila kávu a seskočila z vysoké židle. Vzala noviny a řekla. "Půjdu zkusit zjistit něco víc o těch požárech. Jo, a jestli navečer nebudeš mrtvá z práce. Napiš. Stavim se na návštěvu."
Rachel chápavě pokynula hlavou. "Votravnej strejda Ian. Pořád stejně nesnesitelnej, že ani doma nevydržíš?"

Lexi mohla jen souhlasit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74.2% (253)
Celkem ujde 13.5% (46)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama