Srpen 2013

Rachel Hawkins - Hex Hall 3

29. srpna 2013 v 20:24 knihy ke stazeni


Bitva o Hex Hall


Anotace
Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon, a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?

Rachel Hawkins - Hex Hall

29. srpna 2013 v 20:18 knihy ke stazeni


Čarodějnice z Hex Hall


Anotace
Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.

Jennifer Probst - Manželská smlouva

15. srpna 2013 v 16:37 knihy ke stazeni

Manželská smlouva


Anotace
Aby zachránila dům, pomůže Alexe už asi jen kouzlo. V životě by jí však nenapadlo, že jedno takové jí do cesty přičaruje staršího bratra její nejlepší kamarádky - a mocného muže, který jí zlomil srdce. Miliardář Nicholas Ryan sice v institut manželství nevěří, ale aby se mohl stát dědicem rodinné společnosti, potřebuje sehnat manželku. A to rychle. Když se dozví, že sestřina dávná kamarádka má finanční trable, dá Alexe odvážnou nabídku. Má to být manželství s jednoduchými pravidly: nezaplést se, nezamilovat se a jeden rok předstírat pár. Je to jen obchod. To přece nemůže být tak těžké zvládnout, ne?

Sylvia Day - Obnažená, Spoutaná

10. srpna 2013 v 17:32 knihy ke stazeni
Anotace - Obnažená
Je možné, aby dva emocionálně labilní a minulostí poznačení lidé, jimiž jsou milionář Gideon Cross a mladičká Eva Tramellová, navázali vztah - a udrželi si ho? Hluboké citové pouto mezi nimi sice vznikne, je však natolik zvláštní, že v jistých momentech se jejich vztah dá přirovnat k boji kdo s koho. Často je před rozchodem zachrání jen tělesná touha, protože jeden druhého až démonicky přitahují.

E. L. James - Padesát Odstínů Šedi...

8. srpna 2013 v 20:08 knihy ke stazeniStáhnout .rar - odkaz je funkční
soubor obsahuje:

Trilogie Padesát Odstínů Šedi 1. díl CZ - 50 Odstínů Šedi.pdf
Trilogie Padesát Odstínů Šedi 2. díl CZ - 50 Odstínů Temnoty.pdf
Trilogie Padesát Odstínů Šedi 3. díl CZ - 50 Odstínů Svobody.pdf


Záhadný případ 12./8

8. srpna 2013 v 20:07 | May |  Záhadný případ 12


Závěrečná část 12. příběhu

"Řekni to. Řekni, že to nechceš, že chceš být volný… Bojuj o svou duši… Prosím."
"Ne!" vykřikl rázně. Ruka mu vylétla vzhůru. Chytil Lexi pod krkem. Naštěstí ne příliš silně. "Ty nejsi ta, které chci ublížit, Megan!" zvýšil hlas. "Jestli se budeš plést mezi mě a mou pomstu, donutíš mě k tomu! Takže poslední šance. Nech mě být!"
Zaslechl, jak Lexi šeptla, že ho nemůže nechat. Finn zesílil stisk jejího krku. "Ty to nechápeš Megan!?" zařval. "Démon mě k pomstě nenutí. Já ty parchanty, co mi ničí život musím zabít, jinak nikdy nebudu mít klid! Co si myslíš, že se stane, kdyby si mě teda zachránila, h!? - Zase by mě šikanovali a vydírali, že řeknou mým rodičům pravdu! Ti hajzlové pokud budou žít, tak já nemůžu!" Finn se zhluboka nadechl a tvrdě dodal, "Existují pouze dvě možnosti, Megan. Buď umřou oni, nebo já!"
"Slyšelas toho kluka? Je úžasný." ozval se zas deformovaný hlas démona. "Tebe si dám k svačince později." Jakmile to dořekl, odhodil Lexi od sebe.

Melissa de la Cruz

7. srpna 2013 v 21:48 knihy ke stazeni


Modrá krev


Anotace
Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní
Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků z prestižní newyorské střední školy začínají objevovat podivné příznaky - modrající žíly na rukou, náhlé vize z minulosti a chuť na syrové maso. Když je za záhadných okolností zavražděna šestnáctiletá Aggie, Schuyler a ostatní se dozvídají děsivou pravdu - nejsou tak úplně lidé…
Kolik tajemství skrývají nejbohatší rodiny New Yorku? Možná jen jedno - ale zato je staré jako lidstvo samo a doslova krvavé. V kulisách metropole se rozvíjí příběh plný lásky, nenávisti a napětí.
Napadlo vás někdy, co všechno se děje za zavřenými dveřmi nejluxusnějších domácností v New Yorku? Newyorská smetánka je bohatá, slavná… a nesmrtelná.
Mají styl, moc, peníze - a sužuje je podivná žízeň. Osud rozehrává v kulisách New Yorku příběh, v němž účinkují láska, nenávist, naděje, smrt i fascinující tajemství, které navždy změní život všech, kterých se dotkne.

Malba do mé knížky

6. srpna 2013 v 17:56 | May |  Voda, štětec a barvy...
________________________
kopírování pouze se zdrojem ;)

K mé povídce s názvem Ztracený sen (na blogu není uveřejněna) jsem namalovala čtyři obrázky.
Tuto povídku jsem v programu Adobe Indesign nastránkovala. Nalila text a přidala celostránkové ilustrace.

1) Tyčící se skála uprostřed lesa
2) Mrakodrap z knih
3) Oválný, zlatý sál s dveřmy
4) Diamantová korunka

Když jsem měla v počítači hotovo, začala jsem tisknout. Potištěné dvojlisty jsem přeložila a pak poskládala dle číslování. Odměřila jsem tužkou body, kvůli vazbě. Sešila jsem papíry bílou nití a připevnila vnější desky, které jsem vyrobila s pevného kartonu. A knížka klasického formátu A5 byla na světě.

Jde o jednoduchou techniku - Nejdřív jsem vše předkreslila tužkou. Hlavní linky poté obtáhla centropenem a následně použila vodu, štětce a normální vodovky.
Byla s tím práce, ale opravdu mě to bavilo. Vždycky si ke tvoření, ať už se jedná o malování nebo psaní, pouštím hudbu. Nejčastěji soundtracky z filmů a seriálů. Mám je nejraději. ;)
Laurell K. Hamilton

5. srpna 2013 v 17:15 knihy ke stazeni


Série - Anita Blake

(obsahuje díl 1-14)


1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.

Anotace - Provinilé slasti
Nové vydání prvního dílu světoznámé série balancující na pomezí městské fantasy a erotické paranormální romance. "Jmenuji se Anita Blakeová. Upíři mi říkají ,Popravčí'. Jak jim říkám já, to se nedá reprodukovat. Od té doby, co nejvyšší soud přiřkl nemrtvým rovnoprávnost, si většina lidí myslí, že upíři jsou normální občané s tesáky. Ale já vím svoje. Viděla jsem jejich oběti. Sama mám jizvy… Jenomže teď mezi upíry řádí sériový vrah - a nejmocnější pijavice ve městě po mně chce, abych ho vypátrala…" Ve světě, kde jsou upíři, zombie a vlkodlaci uznáváni za plnoprávné občany Spojených států, působí Anita Blakeová jako "oživovatelka": v popisu práce má na žádost truchlících pozůstalých povolávat z hrobu mrtvé. Ale Anita má zároveň pověst obávané lovkyně upířích zločinců a často asistuje při vyšetřování zločinů, na které jsou konvenční postupy policie krátké. Když však přiláká pozornost upířích vládců svého domovského města St. Louis, hrozí, že bude odhaleno její tajemství - zdroj Anitiny neobyčejné síly a moci.

Záhadný případ 12./7

5. srpna 2013 v 17:14 | May |  Záhadný případ 12


Zakřenil se. "Hohóó, dusíš v sobě chuť ho zabít, Hyde?"
Klidným hlasem pronesl, "Lexi se o sebe postará." Dále mluvil o tom, proč jsou vlastně tady, "Kvůli těm maskám bude těžší najít toho Finna. Musíme si všímat rudého tetování na krku." Podíval se na Larrona. "Vezmi si vnitřek. Já to obhlédnu venku."

Jim Hines

2. srpna 2013 v 19:02 knihy ke stazeni


Goblin


Anotace
1. kniha série Goblin.
Goblin Jig touží jen po klidu. Už pochopil, že jedinou šancí, jak se dožít vysokého věku, je neplést se silnějším členům tlupy pod nohy. Když Jigovu hlídku přepadne skupina dobrodruhů, udělá tedy to, v čem jsou goblini nejlepší: odhodí zbraň a vzdá se.
A tak začíná Jigovo dobrodružství. Dobrodruzi ho přinutí, aby je provedl labyrintem tunelů pod horou. Touží totiž po magickém artefaktu, který byl kdysi dávno ukryt právě v těchto tunelech. Jak postupují hlouběji do podzemí, musí Jig čelit tvorům z gobliních legend: ogrům, trolům, dávno mrtvým sluhům hrozivého Nekromancera a nakonec i drakovi Straumovi. Jig si brzy uvědomí, že bude žít, jen dokud bude dobrodruhům užitečný, a až je vyvede ven z tunelů, jsou jeho dny sečteny. Pokud chce přežít, musí být rychlejší než oni. Stačí pouze najít způsob, jak je porazit.

Sky I.

1. srpna 2013 v 21:00 | May |  Fotky, foto, fotečky...


Občas se musím zastavit a podívat se nad sebe. Co příroda umí vykouzlit na nebi je opravdu nádhera. Jedna z mých zálib je fotit momenty, které mraky, slunce a barvy vytváří.
Jelikož to jsou fotografie pomalu za chůze a záběry pořizuji mobilním telefonem, kterému bude 8 let, kvalita tomu i odpovídá. Stejně se mi líbí, doufám že Vám také. :D

Ta první vznikla cestou do školy.
Druhá při ranním vstávání.
Třetí u vody. - Vypadá to jakoby nebe hořelo.
A čtvrtá o prázdninách u mé kamarádky.

Datum: rok 2011