Záhadný případ 12./6

31. července 2013 v 21:01 | May |  Záhadný případ 12


"Jo a je to prý maškarní, takže se tam klidně můžete ukázat… Myslím, že dokonale splynete s davem."
"Hih, miluju večírky." pousmál se Danny.

Vyházela půlku skříně, než našla kostým pirátky, který si kupovala s kamarádkou. Rachel si tenkrát vybrala bohyni Afroditu, líbila se jí u toho tunika a šperky.
Lexi oblékla bílou, lehkou košili s dlouhými rukávy, přes ni uvázala tmavý korzet. Zbývala už jen černá sukně, silonky a vysoké boty z kůže, aby byla hotová. Málem vlastně zapomněla na červený šátek. Rychle si ho uvázala do rozpuštěných vlasů.


Když dorazila do kuchyně, kde se chtěla ještě před odchodem napít, narazila na svého strýce Iana. Opět se choval odměřeně, podezřívavě a vyzvídal, kam se chystá. Lexi ho odbila krátkými odpověďmi a načas vyšla z domu.
Na určenou adresu v luxusní čtvrti se dostala díky Larronovi, který jí vyzvedl autem. Hyde už tu prý má být. Zaparkovali a stanuli před velkým sídlem. Všimla si zlaté tabulky, na které bylo vyryto jméno Cooper. Lexi automaticky došlo, že dům patří Finnově rodině a tohle je ta věc, kterou měl dle Prasete Codyho zařídit. Donutil ho uspořádat tu večírek.
Lexi prohlížela velkou budovu. "Na den jsem se stala jednou z nich… Nemůžu se dočkat, až se zítra ráno probudím do starého života."
Larron se zazubil, "Ty bys fakt nechtěla žít v luxusu a bohatství?"
"Dřív mě ta představa lákala. - Už mě přešla." Sotva to dořekla, po její pravici se objevil Hyde.
"Dobrá, jsme tu všichni." řekl Hyde upřeným pohledem na rezidenci. "Půjdeme hledat člověka posednutého démonem. Předpokládám, Lexi, že opět se budeš snažit probudit jeho touhu bojovat o svou duši, abychom ho zachránili." Přelétl zrakem na ni. "Zkusíš to a pak se rozhodne, jak dopadne."
"Finn rozhodně stojí za záchranu." přitakala. "Takže žádnej jinej scénář kromě použití tý tvý modře zářící energie z krystalu se konat nebude." Věřila, že to dokáže.

Jakmile se ocitli uvnitř, spatřili dav mladých lidí v kostýmech. Byla zapnutá hudba, světla hrála všemi barvami, vzduchem létaly balónky všemožných tvarů a na zemi ležely konfety. Vypadalo to, že pařba v maskách se rozjíždí tím správným směrem.
Larron a Hyde ve stejný okamžik vyřkli tatáž slova, "Zůstaň s Lexi."
Ta si jen povzdychla. "Skvělý… Hele, ani jeden z vás mi tu nemusí dělat garde. Jsme tři, a když se rozdělíme, rychleji Finna najdem." Najednou ucítila, že jí někdo vzal za ruku. O vteřinu později před ní stanul světlovlasý kluk s kloboukem a vypadal jako mafián, možná kostým Al Capone.
"Megan, už jsem na tebe čekal." usmál se Cody na Lexi a svůdným pohledem si jí přeměřil. "Nejkrásnější pirátka, jakou jsem kdy viděl."
Chvilku zabralo, než byla schopna slova. "Eh, díky, Cody. Ty… Taky ti to sekne." Nasadila přetvářku veselého úsměvu, a že ho ráda vidí, což ve skutečnosti opravdu ne.
"A ti sou?" Ukázal na dva muže, kteří postávali hned za ní.
Ohlédla se přes rameno a poté se zas věnovala Codymu. "Jo, moji kámoši. Chtěli přijít." Pousmála se a mrkla po něm. "Určitě ti to nebude vadit, že."
"Jasně." Pohladil ji po tváři. "Jestli jsou to jen kámoši… no problemo." Podíval se po nich. "Ty tetování na krku jsou fakt hustý. - No, užijte si to tu." Vzal Lexi kolem pasu a přitáhl k sobě. "My půjdeme."

Lexi si uvědomila jednu věc. Pokud bude s Prasetem Codym, má největší šanci, že narazí na Finna. Není pochyb, že Cody by mohl být další na řadě, na kom plánuje učinit pomstu. Takže když ji za pas odvlekl od obou polodémonů, nevzpírala se. Ještě jim stačila gestem ruky naznačit, že je vše v pořádku.

"Máš taky sto chutí urvat mu tu jeho arogantní hlavu?" cedil mezi zuby Larron a hypnotizoval místo v davu, kde je ztratil z dohledu. Náhle uslyšel, jak vedle něj luplo, jakoby kloub. Otočil hlavu na Hydeho, ale ten se tvářil nevzrušeně. Zrakem pak Larron přejel na jeho dlaň a všiml si, že je silně zaťatá v pěst. Zakřenil se. "Hohóó, dusíš v sobě chuť ho zabít, Hyde?"
Klidným hlasem pronesl, "Lexi se o sebe postará." Dále mluvil o tom, proč jsou vlastně tady, "Kvůli těm maskám bude těžší najít toho Finna. Musíme si všímat rudého tetování na krku." Podíval se na Larrona. "Vezmi si vnitřek. Já to obhlédnu venku."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama