Záhadný případ 12./3

22. července 2013 v 20:40 | May |  Záhadný případ 12


Po škole zamířila rovnou do domku poblíž centra. Jakmile došla do pracovny, vypálila ze sebe bez zaklepání, bez pozdravu. "Než se budeme věnovat hledání posednutého kluka, mám, Logane, dotaz." Zastavila se před starožitným stolem, opřela se oběma dlaněmi o desku a naklonila se k němu. "Proč na Smitha nepoužiješ ten váš démoní záblesk zapomnění? Vždyť to tak děláte, ne, aby o temném světě lidi nevěděli."
Logan jí zaraženě pozoroval. V podstatě do jeho pracovny vběhla. "Protože má Rughův náramek." Zareagoval po chvilce Logan. Než se Lexi stačila zeptat, co to je, pokračoval. "Vyrobeno jich bylo pouze tři kusy. Na jeho nositele nepůsobí mazání paměti, dokonce ani Stínový démon ho nemůže posednout. Rughův náramek ho chrání."
Lexi zadumaně párkrát poklepala prsty po dřevěné desce. "Aha. No a ten náramek mu nemůžeš prostě sundat. Když budeš polodémon, tak to bude hračka."


Logan se pro sebe tlumeně zasmál. Opřel se zády o vysoké opěradlo židle a založil ruce. "Hračka? Ne. Spíš nemožný úkol. Rughův náramek, jakmile se nasadí kolem zápěstí, tak se uvolní až po smrti nositele. Jiný způsob neexistuje." Zahleděl se přes Lexi z okna. "Sám Smith mi řekl, že na smrtelné posteli mu jeho dědeček náramek odkázal, prý ho bude ochraňovat před zlem."
Lexi fascinovaně hltala každé slovo. Náramek, který ochraňuje před schopnostmi bytostí z temnot… Najednou jí něco napadlo. "Komisař Smith vážně nic o nadpřirozeném světě neví? To mu dědeček nic neřekl?
"Ne, že neví, jen něco málo tuší."
"Hm, na tom něco bude." utrousila, poté dodala. "Tři náramky? - Nemáš náhodou zbylý dva v tý zadní místnosti, která je plná starožitnejch a dost podivnejch věciček? Docela by se mi šiknul."
"Ne." opáčil rázně.
"To ne znamená jakože, ne nemám, anebo jako ne nedám?" Logan na ní vrhl tvrdý pohled, v ruce svíral plnící pero, div pod tím tlakem neprasklo. "Jen vtipkuju." uvedla věc na pravou míru. "Musíš být pořád tak strašně vážnej?"

Ode dveří zaznělo zasmání. "Přesně, Logane, uvolni se trochu." řekl Danny.
Lexi též pobaveně přitakala, "Jinak ti ta vážnost zůstane a bude z tebe navždy suchar."
Logan oba klidně ignoroval, otevřel desky, které celou dobu ležely na stole. "Oběť se jmenuje Samuel Fritz, 16 let, pocházel ze zámožné rodiny a byl student Maxwellovi střední."
"Tý snobárny?" ozvala se Lexi, poté pokračovala vysvětlením, poněvadž Logan s Dannym po ní hodily nechápající výrazy. "No, všichni tomu říkají snobárna, protože je to soukromá škola, kterou si můžou dovolit jen ti šíleně bohatí."
Řeči se opět chopil Logan, "Dá se tedy předpokládat, že ten kluk, kterého jsi viděla, by mohl být Samuelův spolužák. Pro zatím je to jediné, od čeho se můžeme odrazit."
"To by chtělo zajít do té snob… školy -" opravila se Lexi s úsměvem. "- osobně. A navíc já jsem jediná, která ví, jak ten kluk z klubu vypadá."

Logan vstal od stolu, zavřel přitom desky s informace o oběti. "Ano." připustil neochotně. "Jelikož jsi jediná, kdo ho pozná, musíme tam dostat hlavně tebe." Na Lexi se objevil nekontrolovatelně obří úsměv hýřící vzrušením. U srdce jí hřál pocit cennosti a důležitosti v tomto nadpřirozeném případě. Stala se nepostradatelnou. Logan ten její výraz pozoroval. "Přestaň." vypadlo z něj rozkazovačně.
"S čím?"
"S tou přehnanou radostí."
Danny se ozval a změnil tak téma rozhovoru. "A jak chceš Lexi dostat do školy. Pokud vím, jedná se o celkem uzavřenou společnost."
Logan přešel k věšáku a oblékl si tmavé, elegantní sako. "Jednoduše." spustil. "Budeme předstírat, že jsme z bohaté podnikatelské rodiny a že chci přihlásit malou a hloupou sestřičku do školy."
"Sestřičku?" otázal se pobaveně Danny.
"Hloupou?" zeptala se zas zaskočeně Lexi.
Logan si povzdechl a zamumlal sotva slyšitelně, "Kde jsem k vám oběma vůbec přišel." Pak se dlouhými kroky dostal ke dveřím z pracovny a otevřel je. "Jdeme, Lexi, ať je to rychle za námi."
Lexi vystřelila jako torpédo a hnala se za ním. Ještě stihla zaslechnout z pracovny Dannyho volajícího: A buď na staršího bratříčka hodná.

Před tím, než jeli na Maxwellovu střední, Logan zastavil u jejího domu. Řekl jí, že se musí jít převléknout do něčeho více elegantního. Lexi z legrace prohodila a proč nemůže vypadat jako rebel, Logan jí pouze zpražil pohledem a ona vzápětí rychle vyskočila z auta.

Loganovo auto projelo otevřenou, honosnou branou. Po příjezdové cestě dojeli až k ohromné budově. Vypadala jako z viktoriánské doby.
Lexi zabouchla dveře a s polootevřenou pusou hleděla na přenádhernou stavbu. Špitla, "Tak tohle je snobárna." Podívala se na Logana. "Poprvý co jí vidím na vlastní oči. U nás ve škole se pomalu o ní mluví jako o mýtu."
Logan jí nevěnoval žádnou pozornost. Vytáhl z auta koženou brašnu a poté jí pobídl, ať jde za ním. Lexi srovnala krok a vešli dovnitř. Objevili se v prostorné hale, nad nimi visel velký skleněný lustr.
Logan zastavil a otočil se na Lexi. "Jmenuješ se Megan Harperová." pravil tlumeným, ale přesto zřetelným hlasem. "Falešné dokumenty mám s sebou. Dostaneš se tak mezi studenty a pokusíš se najít toho chlapce z klubu."
Lexi na něj ohromeně zírala. V duchu obdivovala, jak rychle dokázal tohle všechno zařídit. Dokonce má novou identitu. Náhle se halou odrážel zvuk klapajících bot. Přistoupila k nim upravená žena v kostýmu. Mírně se usmála. "Vy budete jistě pan Harper, už vás očekáváme." Lehkým gestem ruky ukázala směr. "Prosím následujte mne. Paní ředitelka Pierceová je již ve své kanceláři."

Pětihvězdičková ředitelna, pomyslela si Lexi, když byla uvnitř. Kam se na ní hrabala ta na její škole. Ona a Logan seděli v pohodlných křeslech, naproti přes pracovní stůl seděla zdejší ředitelka. Žena středního věku, ze které čišela autorita a respekt. Byla dokonale upravená, od oděvu až po vlasy.
Nejdřív se vedla seznamovací debata, mluvil především Logan. Lexi si připadala jako v divadelní hře a náramně si to užívala. Po rozhovoru došlo na papírování. Logan otevřel svou brašnu a předal potřebnou dokumentaci. Proběhlo pár podpisů a hotovo.

"Slečno Harperová, je mi potěšením přivítat vás na Maxwellově střední. Od zítřejšího dne začne váš nový život." Usmívala se, ale Lexi to přišlo umělé a hlavně neupřímné.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Ziwa Ziwa | Web | 8. září 2013 v 21:04 | Reagovat

jupí a sranda začíná :D Velice mě pobavilo to její Ne nemám nebo Ne nedám :D A pak představa malé hloupé sestřičky a velkého brášky je taky z k nezaplacení :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama