Záhadný případ 12./2

20. července 2013 v 12:12 | May |  Záhadný případ 12


Zhluboka se nadechla a sáhla pro mobil.
Čekání zabralo jen pár minut. Vzduchem něco zasvištělo a v uličce se objevil Hyde v černém kabátě.
Lexi odlepila zrak od země. Hyde teď stál kousek před ní. "Kde je?" zeptal se.
Gestem ruky ukázala směr. "Támhle, u popelnice." Hlas měla klidný. Už se přes ten šok trochu přenesla.
Hyde klekl k nehybnému tělu. Důkladně ho prohlížel a zastavil zaujatě zrakem na krku. "Pravda." potvrdil. "Udělal to stínový démon."
Lexi si založila ruce. Cítila po kůži chlad noci. Na sobě měla jen tílko a sukni. "A co teď? Zajímala se. "Vydáš se ho hned hledat?"
Hyde pořád zkoumal mladíka. "Ne. Dnešní noc už nikomu neublíží." odvětil. "Démon se po nakrmení odebere do ústraní. Ani bych nevěděl, kde ho hledat."

"V tom případě." Spustila Lexi. "Máme čas, abychom zjistili, kdo je ten kluk a co se mu ošklivého stalo, že si v nitru duše přeje pomstu."
Hyde přestal prohlížet chlapce, otočil hlavu na Lexi a zaskočeně se otázal: "Kluk?"
"Jo, viděla jsem ho v klubu." přikývnula. "Poznala jsem ho díky rudému tetování. Vyšel zadním vchodem ven. Chvilku mi to trvalo, ale šla jsem za ním." Očima přelétla na bledé tělo. "Musela jsem přijít, až když skončil s… tímhle."
Hyde se rázně zvedl, ve tváři nepříjemně překvapený. "Šla za ním?" Dunivě vydechl a odvrátil se od ní. Vypadalo to, jakoby krotil veškeré démony dřímající v něm. Po pár vteřinách se otočil zpět, do Lexi zabodl chladné oči. "Jsi blázen. U tebe vlastně nic nového. Klidně dál pokoušej osud, tímhle tempem se brzy dozvíme, kdy tě to tvoje štěstí opustí."
Nechtěla mu říkat, že ve své podstatě mluví pravdu. Nakonec Lexi zareagovala, že to bylo silnější než ona a proto se rozhodla ho sledovat.

Najednou oba zaslechli bavící se lidi, kteří právě vyšli zadním vchodem. Lexi se po nich ani nestačila ohlédnout. Ucítila velké dlaně, sevřely její paže. Co se vlastně stalo, si uvědomila, až když shlížela ze střechy dolů do uličky s mrtvým mladíkem. Hyde je sem vynesl, aby je partička ve veselé náladě nespatřila na místě činu.

Nejdřív se zezdola ozvaly polekané a vyděšené výkřiky. Poté houkající sirény a ulicí už se to hemžilo policisty.

Oba dva pořád stály na střeše a dění dole pozorovali. Brzy se k nim přidala třetí osoba. Larron krátce zapískal a pak se širokým úsměvem řekl, "Páni, Lexi, v tý sukni máš krásný nohy." Jakmile se Larron ocitl vedle ní, Lexi ho loktem udeřila do břicha. "To byl přece kompliment." obhajoval se a třel zasažené místo.
"Možná někdy jindy, máme tu teď nadpřirozený problém."
Larron se naklonil, aby viděl přes římsu. "Hm, četl jsem zprávu, Hyde. - Tak další stínový démon." Narovnal se a ležérně si založil ruce do kapes. "Normálně bych řekl, jdem to zabít…, jenže podle Lexi, která mě momentálně propaluje pohledem, říkám, jdeme zachránit démonem posednutého člověka." Do vzduchu pak neadresně vydechl, "Háček je v tom, že nevíme, kdo to udělal."
"Víme." přitakal Hyde nevzrušeně. "Tahle malá pokušitelka štěstí sledovala dotyčného s rudým tetováním až ven z klubu."
"C-Cože? Sledovala?" ptal se nevěřícně Larron. "Zbláznila ses, Lexi…"
"No jo, no jo." zarazila ho kvapně. "Můžete se už přes to přenýst - prosím. Důležité je, že vím, jak vypadá."
Hyde se povrchně pousmál, zahlédl totiž dole velice známou tvář. "Vodítko k nalezení toho kluka, leží nehybně pod námi." oznámil z ničeho nic Hyde. "Musíme zjistit, kdo je ta oběť. To nás přiblíží k cíli."
"A to chceš udělat jak?" vyzvídal Larron.
Pohled měl stále upřen s menším úsměvem do uličky. "Zjistím informace od starého známého."
Lexi už to nedalo a podívala se stejným směrem. Nad mrtvým tělem postával vrchní komisař Smith.

Nezamlouvala se jí představa, že půjde za někým, kdo Logana podezřívá, že je démon Hyde. Musela nad tím uvažovat celý den ve škole, potom jí to náhle došlo. Proč Smithovi nevymaže vzpomínky? Hned by měl o problém míň a nemusel mít obavy, že nový komisař přijde pravdě na kloub. Lexi strašně chtěla znát odpověď.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Ziwa Ziwa | Web | 8. září 2013 v 20:58 | Reagovat

Strašně mě mrzí, že jsem neměla moc času a objevila se zde až teď, ale práce mě zcela zaměstnávala :'(
Je to opět další z velmi povedených dílků a Lexi mi opět nasadila brouka do hlavy. Tedy... nasadila ho nám oběma, prč mu nechává ty vzomínky?? :-?  :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama