Záhadný případ 12./1

18. července 2013 v 19:50 | May |  Záhadný případ 12


Hudba se rozléhala prostorem, do rytmu tancovala barevná světla i dav. Páteční noc znamenala zábavu, tanec, pití, potkávání nových lidí a hlavně odchod až v ranních hodinách. DJ mixoval písničky, barmani míchali drinky, po parketu se pohybovali chodidla do svižné hudby. Někdo je tu na lovu, někdo s partou, někdo se svou láskou, a někdo s nejlepší kamarádkou… Rachel a Lexi seděli na barových židlích a usrkávaly brčkem koktejl. Byly celé splavené a potřebovaly dobít energii. Lexi s kamarádkou zrovna mluvila o svém strýci Ianovi.

Lexu mu zalhala, že jde přespat k Rachel kvůli učení na písemku. Kdyby totiž řekla pravý důvod, Ian by ji rozhodně nikam nepustil. Už jen při představě učení měl Ian ve tváři podezření. Naštěstí jí zachránila matka, která odvětila, ať si klidně jde.


"Už s nim nevydržim být pod jednou střechou ani minutu." povídala Lexi kvůli hudbě zvýšeným hlasem. "Ian mi připadá jak vlk na lovu. Jakoby čekal, až provedu něco, čím mu potvrdím nějakou jeho šílenou teorii."
"Jakou teorii?"
"Jo, to kdybych věděla." Uchopila vysokou sklenici do dlaně a skrze barevné brčko se napila.
Rachel se mezitím rozhlížela po okolí, poté celá usměvavá a rameny pohybujícími do rytmu zakotvila zrakem zpět na Lexi. "Hele, víš, co by bylo super. - Kdybychom tu potkali Dannyho."
Lexi se musela usmát, protože věděla, že je to nemožné přání. Leda tak Larron by mohl přijít. "Pusť ho z hlavy." navrhla Lexi. "Podívej se. Všude tady je plno jiných kluků." Když tak přejížděla letmými pohledy z jednoho kluka na druhého, náhle se zarazila. Uviděla totiž na krku rudé tetování.
"Lexi, tváříš se, jako bys viděla ducha." zasmála se pobaveně Rachel a pak houkla na barmana, že si to dá ještě jednou.
"No, dost možná." špitla, takže ji Rachel ani nemohla slyšet. Stále pozorovala toho kluka, který měl rudé tetování. Prodíral se davem. Došel až k zadnímu východu a pak zmizel za dveřmi. Najednou ucítila ruku na své. "Ježiš, přestaň s tím ustrašeným ksichtíkem." zavolala na ní Rachel, potom seskočila ze židličky a Lexi strhla s sebou, dál ji táhla až na parket. Rachel se začala kroutit do hudby, ale Lexi pořád plaval myslí ten podivný kluk.

Věděla přesně, o koho se jedná. Posedlý člověk stínovým démonem. Usadí se v lidské bytosti, která je psychicky na dně a přes pomstu se dostává k obětem, ze kterých vysává životní energii. Lexi tohle ví ze dvou zdrojů: z vlastní zkušenosti a z knihy, kterou jí dal Logan.
Lexi tušila, že se nerozhoduje zrovna moudře, ale i tak se k tomu odhodlala. "Rachel, jen si odskočím." oznámila a následně se brodila davem k zadním dveřím.

Pomalu je za sebou zavřela a dívala se do všech stran. Tmu narušovalo jen pár slabých světel. Nikoho nezahlédla, panoval tu strašidelný klid. Lexi pouze slyšela tlumenou hudbu vycházející z klubu a občas projet nějaké auto na nedaleké silnici. Opatrnými kroky postupovala uličkou tvořenou vysokými, cihlovými budovami. Došla až k velké popelnici z plechu. Určitě je už dávno pryč, pomyslela si a otáčela se s úmyslem vrátit se dovnitř, avšak něčeho si všimla. Nejdřív se domnívala, že jsou to odhozené boty u popelnice, jenže když se k nim dostala blíž, uviděla na zemi ležet bezvládné tělo.

Byl to kluk tak ve stejném věku jako Lexi. Kůži měl úplně bledou a víčka otevřená. Duhovky ztratily pigment. Hlavu měl mírně na stranu, na jeho krku byly dva černé otvory. Stínový démon saje z obětí doslova životní energii, ne tekutiny jako krev. Lexi alespoň chápala, kde se v historii lidé inspirovali pro příběhy o upírech.

Lexi se úplně rozbušilo srdce a nemohla se nadechnout. Odvrátila oči a mnula si ruce, které se roztřásly. Ten posednutý kluk právě vykonal svou pomstu a démon se dosyta najedl. Při té představě se jí udělalo mdlo. Opřela se celými zády o cihlovou zeď a zadívala se prázdným pohledem před sebe, do jejího periferního, očního pole ale zasahovaly i boty zesnulého. Zhluboka se nadechla a sáhla pro mobil.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama