Červenec 2013

Manga holky

31. července 2013 v 21:24 | May |  Co ruka nakreslila...


....Na základní škole, bylo mi asi čtrnáct let, jsem objevila svět anime a mangy a uchvátil mne na tolik, že jsem si zkoušela osvojit ten specifický styl kresby. Koupila jsem si blok s čistě bílými papíry, řadu tužek atd. a pustila se do práce. Kreslila jsem pořád, pořád a pilovala techniku, až nakonec v deváté třídě mne spolužačky poprosily, jestli bych je nenakreslila v manga stylu. Samozřejmě jsem se do té výzvy pustila a ráda bych se s Vámi podělila o výsledek.
....Všechny své výtvory skenuji do počítače... Už ani nevím, kde po šuplíkách mám originály. - Už je to přeci pár let, takže jsem ráda, že vlastním alespoň digitální zálohy. :)

Datum: rok 2009
(dívenka vpravo je adminka Diggy :)


Záhadný případ 12./6

31. července 2013 v 21:01 | May |  Záhadný případ 12


"Jo a je to prý maškarní, takže se tam klidně můžete ukázat… Myslím, že dokonale splynete s davem."
"Hih, miluju večírky." pousmál se Danny.

Vyházela půlku skříně, než našla kostým pirátky, který si kupovala s kamarádkou. Rachel si tenkrát vybrala bohyni Afroditu, líbila se jí u toho tunika a šperky.
Lexi oblékla bílou, lehkou košili s dlouhými rukávy, přes ni uvázala tmavý korzet. Zbývala už jen černá sukně, silonky a vysoké boty z kůže, aby byla hotová. Málem vlastně zapomněla na červený šátek. Rychle si ho uvázala do rozpuštěných vlasů.

Nádherné knižní desky

30. července 2013 v 17:42 book

Opět přináším na ukázku pár netradičních přebalů knih, nebo zápisníků.
Kouzelný design, ze kterého máte pocit, že pochází z říše fantasy. :)
Vytvořit něco takového, to potřebujete opravdu šikovné ručičky a nápady.

(víc obrázků v celém článku)


Koutek adminky May

29. července 2013 v 16:28(články, co jsem napsala)

(seznam přečtených knih)
________________

Přečteno knih: 85
Mám rozečtené: ...
Vlastní obrázková tvorba:
.: Grafika :.


.

Záhadný případ 12./5

27. července 2013 v 20:47 | May |  Záhadný případ 12


"Jmenuju se Megan Harperová."
Mladík jí jemně opětoval úsměv a zdráhavě si s ní potřásl. Avšak odezva žádná, proto musela přidat: "A ty jsi?"
Teď teprve jakoby se doopravdy probudil ze snění. "Jo… jas-ně.. F-Finn. Finn Coo-per."
Lexi si nebyla jistá, zdali koktá z nesmělosti, anebo protože to má vrozené. Pokračovala veselým tónem. "Jsi první s kým, jsem se tady seznámila. Vypadáš moc mile. Ostatní - no, rozhodně ne. Připadám si tu jak ve lví kleci."
Kluk se neochotně pousmál. "J-jo, mě ta-ky. Ho-dně hlado-vích lvů."

Záhadný případ 12./4

25. července 2013 v 18:59 | May |  Záhadný případ 12


Cestou domů se Lexi dozvěděla, že do školy půjde pouze zítra. To znamenalo, že má jeden den ta to najít mladíka posednutého démonem. Za předpokladu, že jsou na správné stopě a že je ze studentů. Jinak by se hnali za falešnou domněnkou. Třeba ten kluk nebyl spolužák oběti, ale někdo úplně jiný.

Záhadný případ 12./3

22. července 2013 v 20:40 | May |  Záhadný případ 12


Po škole zamířila rovnou do domku poblíž centra. Jakmile došla do pracovny, vypálila ze sebe bez zaklepání, bez pozdravu. "Než se budeme věnovat hledání posednutého kluka, mám, Logane, dotaz." Zastavila se před starožitným stolem, opřela se oběma dlaněmi o desku a naklonila se k němu. "Proč na Smitha nepoužiješ ten váš démoní záblesk zapomnění? Vždyť to tak děláte, ne, aby o temném světě lidi nevěděli."
Logan jí zaraženě pozoroval. V podstatě do jeho pracovny vběhla. "Protože má Rughův náramek." Zareagoval po chvilce Logan. Než se Lexi stačila zeptat, co to je, pokračoval. "Vyrobeno jich bylo pouze tři kusy. Na jeho nositele nepůsobí mazání paměti, dokonce ani Stínový démon ho nemůže posednout. Rughův náramek ho chrání."
Lexi zadumaně párkrát poklepala prsty po dřevěné desce. "Aha. No a ten náramek mu nemůžeš prostě sundat. Když budeš polodémon, tak to bude hračka."

Jodi Meadows - Incarnate

21. července 2013 v 18:32 knihy ke stazeni


Incarnate (Vtělený)

jazyk: sk

Anotace
Ana je nová duša. Po tisícoch rokov v Rozsahu, kde sa milión duší prevteľuje znovu a znovu, so svojimi spomienkami a skúsenosťami z minulých životov, sa narodila Ana a ďalšia duša zmizla a nikto nevie prečo. Aj Anina vlastná matka si myslí, že je bezduchá, znamenie horších vecí, ktoré prídu. Ana sa túži dozvedieť či bude tiež reinkarnovaná a preto cestuje do mesta Srdca, ale aj jeho obyvatelia majú strach z toho čo jej prítomnosť znamená. Je Anina vina, že na mesto zaútočili sylfi a draci? Sam verí, že Ana je dobrá a postaví sa za ňu. Ich vzťah kvitne. Ana musí odhaliť chybu, kvôli ktorej dostala život niekoho iného, ale jej snaha môže ohroziť mier v Srdci a zničíť prísľub reinkarnácie pre všetkých.

Záhadný případ 12./2

20. července 2013 v 12:12 | May |  Záhadný případ 12


Zhluboka se nadechla a sáhla pro mobil.
Čekání zabralo jen pár minut. Vzduchem něco zasvištělo a v uličce se objevil Hyde v černém kabátě.
Lexi odlepila zrak od země. Hyde teď stál kousek před ní. "Kde je?" zeptal se.
Gestem ruky ukázala směr. "Támhle, u popelnice." Hlas měla klidný. Už se přes ten šok trochu přenesla.
Hyde klekl k nehybnému tělu. Důkladně ho prohlížel a zastavil zaujatě zrakem na krku. "Pravda." potvrdil. "Udělal to stínový démon."
Lexi si založila ruce. Cítila po kůži chlad noci. Na sobě měla jen tílko a sukni. "A co teď? Zajímala se. "Vydáš se ho hned hledat?"
Hyde pořád zkoumal mladíka. "Ne. Dnešní noc už nikomu neublíží." odvětil. "Démon se po nakrmení odebere do ústraní. Ani bych nevěděl, kde ho hledat."

Alyson Noël - Modrý měsíc 2

19. července 2013 v 18:08 knihy ke stazeni


Modrý měsíc - Nesmrtelní 2


Anotace
Na začátku druhého dílu bestsellerové knižní řady Nesmrtelní, jejíž překladová práva se prodala do 34 zemí, se zdá, že lásce mezi Ever a Damenem už nestojí nic v cestě. Hrdinka proniká to tajů své nové identity a do temného, svůdného světa nesmrtelných. Jenže pak Damen onemocní, začne chřadnout a ztrácet své neobyčejné schopnosti. Zoufalá Ever se na jeho záchranu vydá do Země léta a tam objeví způsob, jak vrátit čas. A najednou má na výběr ze dvou možností: Může zachránit umírajícího Damena, nebo otočit běh času, zabránit nehodě, která jí vzala celou rodinu, a žít jako dřív. Jenže cena je příliš vysoká…

Záhadný případ 12./1

18. července 2013 v 19:50 | May |  Záhadný případ 12


Hudba se rozléhala prostorem, do rytmu tancovala barevná světla i dav. Páteční noc znamenala zábavu, tanec, pití, potkávání nových lidí a hlavně odchod až v ranních hodinách. DJ mixoval písničky, barmani míchali drinky, po parketu se pohybovali chodidla do svižné hudby. Někdo je tu na lovu, někdo s partou, někdo se svou láskou, a někdo s nejlepší kamarádkou… Rachel a Lexi seděli na barových židlích a usrkávaly brčkem koktejl. Byly celé splavené a potřebovaly dobít energii. Lexi s kamarádkou zrovna mluvila o svém strýci Ianovi.

Lexu mu zalhala, že jde přespat k Rachel kvůli učení na písemku. Kdyby totiž řekla pravý důvod, Ian by ji rozhodně nikam nepustil. Už jen při představě učení měl Ian ve tváři podezření. Naštěstí jí zachránila matka, která odvětila, ať si klidně jde.

Záhadný případ 12 - Anotace

18. července 2013 v 19:33Snobárna

....Lexi se svou kamarádkou Rachel vyráží na pořádnou noční jízdu. Potřebují se pobavit, zatančit a tak navštěvují oblíbený klub ve městě. Vše probíhá hladce a hlavně normálně, ovšem do té doby než Lexi v davu zahlédne mladou osobu, která má co dočinění s démonem.
....Hledání po pachateli toužícím po své pomstě se rozjede právě tuto osudovou noc. Lexi se pouští s oběma polodémony do pátrání a snaží se zachránit zbylé, lidské terče, které jsou stále ještě naživu.
...Kam nalezené stopy zavedou Lexi hledat Stínového démona? Záhy zjistí, že na místo, kam by se už nikdy rozhodně nechtěla vracet.Alyson Noël - Napořád 1

18. července 2013 v 15:00 knihy ke stazeni


Napořád - Nesmrtelní 1


Anotace
První díl nové knižní řady Nesmrtelní ocení především čtenáři Stephenie Meyerové a její série Stmívání.

Sedmnáctiletou Ever trápí po automobilové nehodě, při které zahynuli její rodiče, mladší sestra a pes, pocit viny za to, že jako jediná přežila. Navíc se z ní po nehodě stala jasnovidka, slyší myšlenky jiných lidí a vidí jejich auru. Cizí myšlenky na ni dotírají na každém kroku, a proto se Ever stále víc uzavírá před světem. Okolní hlasy se snaží přehlušit muzikou burácející ze sluchátek, která skoro nesundává z uší. Všechno se ale změní, když potká Damena, který jediný dokáže zklidnit její mysl a ztišit hluk v její hlavě. Ani on není jako ostatní smrtelníci, jeho svět plný tajemství a zázraků Ever neobyčejně přitahuje, zároveň v ní však vyvolává znepokojivé otázky…

Kerstin Gier - Zelená jako smaragd

13. července 2013 v 18:59 knihy ke stazeni


Zelená jako smaragd
(3. díl)Anotace:
Gwendolyn má zlomené srdce. Zdá se, že Gideonovo vyznání lásky bylo pouhou fraškou, aby šel na ruku jejich úhlavnímu nepříteli, hrozivému hraběti Saint Germainovi. Ale pak se stane něco naprosto nepochopitelného a Gwennin svět je vzhůru nohama. Ji i Gideona čeká dech beroucí úprk do minulosti, a taky menuety, paruky, kordy a divoké pronásledování a nad tím vším se vznáší otázka, zda se dá stav pokojové fontány vůbec léčit…

Kerstin Gier - Modrá jako safír

11. července 2013 v 18:38 knihy ke stazeni


Modrá jako safír - Láska nezná čas
(2. díl)Anotace:
Být čerstvě zamilovaná v minulosti vážně není dobrý nápad. To si přinejmenším myslí šestnáctiletá Gwendolyn, novopečená cestovatelka časem. Koneckonců mají oba s Gideonem docela jiné starosti. Například jak zachránit svět. Nebo se naučit tančit menuet (A ani jedno není vůbec snadné!). Gwen má sice po svém boku několik dobrých rádců, ale když se Gideon začne chovat tajuplně, je jí jasné, že musí své hormony co nejdříve dostat pod kontrolu. Jinak z toho, že láska nezná čas, nezbude vůbec nic!

Záhadný případ 11./7

5. července 2013 v 17:45 | May |  Záhadný případ 11
(závěrečná část 11. případu)

Nervalo to dlouho a Lexi pomalu kráčela domů s Larronem po boku. Na jeho žádost Lexi povyprávěla celý incident s nestvůrou, jak doslova hleděla smrti do rudě žhnoucích očí.
"Ach, Lexi." vydechl ztrápeně. "Ještě, že se tam Hyde ukázal včas, jinak bys…" Větu nechal nedopovězenou. Jeho samotného ta představa pěkně děsila a Lexi jistým způsobem taky.
Lexi se pokusila debatu odlehčit. "Štěstí dneska stálo na mojí straně. Hele, jsem živá a vyvázla jsem skoro bez zranění." Podívala se na obvázané paže. "Hyde mi ruce napatlal nějakou bylinou směsí a říkal, že se rány zahojí rychleji."
Povolil starostmi nasáklou tvář. "To je dobře." Larron zůstal zrakem na ní zakotvený a zkoumavě ji prohlížel. Poté spustil: "Pořád dokola mě jenom ohromuješ, Lexi. Jiný člověk na tvém místě by se určitě z toho všeho démonického nejspíš zbláznil."
"Mám až podivně pro strach uděláno." Její koutky úst se samovolně zdvihly do mírného úsměvu.

Záhadný případ 11./6

3. července 2013 v 18:55 Záhadný případ 11


Když Hyde nijak slovně nereagoval, dodala. "Ian je cvok, nic jinýho." Lexi se nervózně pousmála a přejela očima na lampu vedle sebe.
Hyde nakonec promluvil. "Dlouhé rukávy. Nos je tak dva dny. Do té doby se všechna ta povrchová poranění uzdraví." Vzal misku se zelenou tekutinou a vstal. "Strýc nic nepozná." Otočil se a zašel do vedlejší místnosti.
Lexi ucítila píchnutí u srdce. Hyde se vždy choval chladně a odměřeně, ale tentokrát to bylo snad trojnásobné. Pomyslela si, že všechno zkazila. Kvůli své hlouposti, že vkročila do té temné uličky, i přes jeho vyslovené varování. A přitom se Lexi poslední dobou domnívala, že se stala užitečnou členkou týmu polodémonů a že ji Hyde začal uznávat. Naposledy si své tvrzení potvrdila na školním výletě, kdy zničila přírodního démona.