Záhadný případ 11./4

27. června 2013 v 20:17 | May |  Záhadný případ 11


Cítila v sobě pocit, že by nejraději šla s nimi, jenže vzápětí si vzpomněla na Loganova poslední slova, že by mu akorát práci komplikovala. Možná to byla pravda, možná ne. Lexi byla nerozhodná, a proto byla přikloněná k oběma variantám.
Ocitla se v půli cesty. Autobus se zastávkami pořád uháněl blíž a blíž k jejímu domovu, k psychicky sesypané matce a k nepřátelskému strýci. Najednou zaslechla vyzvánět něčí mobil. Chvíli trvalo, než si uvědomila, že je to ten záložní, na který se mají dovolat ti lidé, kteří by věděli něco o zlatém retrívrovi Oliverovi. Telefon vytáhla z kapsy a přijala hovor. Na druhé straně se ozvala žena s ochraptěnějším hlasem. Lexi vydedukovala, že se jedná o starší ženu. Ten způsob mluvy jí hrozně připomínal její babičku. Z podaných informací se dozvěděla, že ta žena spatřila psa z letáku kousek od svého bydliště. Prozradila jí adresu a Lexi záhy zjistila, že další autobusová zastávka je pouhý jeden blok od místa, kde Olivera před necelou půl hodinu viděla.


Bylo rozhodnuto. Těšil ji pocit, že případ, který dostala teprve dnes ráno, vyřeší do téhož večera. Jakmile autobus zastavil, vystřelila ven jako torpédo. Musela spěchat, pokud chtěla mít, co největší šanci, že ztracený pes, tam ještě někde bude.

Zpomalila a přešla do chůze, ocitla se totiž v ulici, kde prý ta stará dáma Olivera viděla. Lexi se zaměřovala na každý záhyb, dívala se za každou velkou popelnic a auto. Zrovna kontrolovala keře, když zaznamenala pohyb stínu. Hbitě se narovnala a dívala se tím směrem. Cítila, jak se adrenalin vlil do žil, tep se zrychlil a srdce silně tlouklo. Opatrnými nášlapy se dostala k hranici mezi osvětlenou ulici a temnější uličku. Zamžourala očima do tmy. Uslyšela cinknutí a pak zafunění. Lexi projel ostrý pocit strachu, protože si uvědomila, že se možná jedná o to démonické zvíře, před kterým jí varoval Logan. Celá ztuhla a zalil jí pot. V duchu se proklínala, proč alespoň pro jednou nemohla Logana poslechnout. Aspoň pro dnešek se přeci mohla vyvarovat temným uličkám. Pak k jejímu velkému překvapení zaštěkal z uličky pes a do světla přiběhl zlatý retrívr.

Lexi spadl ohromný kámen ze srdce a hlasitě vydechla úlevou. "Olivere, Olivere." špitala. Málem jsi mi přivodil infarkt." Pomalu z ní vyprchával adrenalin. Sklonila se k němu a pohladila psa po zlatavé srsti. "Teď tě odvedu k paničce a všichni budeme šťastný jako blešky." Usmívala se na něho a drbala ho za ušima. Oliver se choval přátelsky, jenže najednou zaštěkal směrem do temně vypadající uličky. Lexi ho chtěla odtáhnout, avšak pes měl jinačí plány. Vysmekl se z jejího sevření a upaloval si to neznámo kam, právě do oné tmy. Lexi zaklonila zoufale hlavu dozadu a pak nasupeně vydechla. Rozběhla se za psem. "Olivere. Olivere k noze!" volala. "Olivere ňamka! Aport! Kočka!" Už jí pomalu docházely nápady, co má vykřikovat. Zastavila a nasupeně dala ruce v bok. Potom za sebou zaslechla funění. Svěsila naštvaně ruce a hbitě se otočila. "Olivere! -" vyřkla rázně. Náhle však přišla o vzduch. "- k… noze." došeptala sotva slyšitelně.

Před ní stály mohutné tlapy s drápy poskvrněnými zaschlou krví. Pomalu zvedala hlavu výš. Nad ní se tyčila děsivá hlava s obřími, ostrými tesáky. Odporně zapáchající sliny ztékaly z tlamy. Oči nestvůry krvavě zářily. Hrdelní chrčení, které démonické stvoření vydávalo, znělo jako z toho nejhoršího hororu.

Lexi se v ten okamžik, jak ho neschopna nadechnutí pozorovala, promítl celý život před očima. Vždycky tak nějak tušila, že za svou hladovou zvědavost a hloupost zaplatí nejvyšší cenu, ale počítala s tím alespoň po třicítce. Umřít takhle mladá rozhodně nechtěla. Zkoušela tedy hledat možnosti, jak z toho ven. Napadlo ji, že když bude zticha a bez pohybu, že jí nestvůra z temnot nechá být, jenže hnusné stvoření se k ní naklonilo a očichávalo slizkým čenichem. Vzpomněla si, jak Trevis mluvil o devíti obětech, něco vnitru jí našeptávalo, že ona bude číslo deset.

Sevřela ruce v pěst a přestala se třást. Rozhodla se, že jestli má umřít, tak ne bez boje. Dokud stále ve vzduchu visela aspoň nějaká naděje, bude o svůj život bojovat.

Oliver zaštěkal a zrůda se po psu ohlédla. Teď!, zavelela Lexi v duchu. Dala se na útěk. Běžela, co jí nohy stačily. Za ní se odehrávaly zvuky, připomínající vití, boření zdí a dunivý dusot postupující směrem k ní. Snažila se mezi tmavými uličkami kličkovat. Doleva, doprava, doleva… Narazila dlaněmi na zeď. Kvapně se rozhlédla kolem sebe, ale zjistila, že žádná jiná cesta odsud nevedla. Pěstí zuřivě praštila do cihlové zídky. Když se odvrátila od zdi, uviděla, jak démonické zvíře se na ní vrhá ze skoku. Lexi instinktivně padla na kolena a tak se dokázala vyhnout čelisti s ostrými tesáky. Ležela na břiše pod tlapami nestvůry a snažila se rychle odplazit. Byla celá od prachu. Odvalila se stranou a dostala se zpod jeho těla. Lexi zůstávala na čtyřech a se skoro zatajeným dechem čekala, kterým směrem se bestie podívá. Démon začenichal ve vzduchu a Lexi bylo hned jasné, že mu utéct nedokáže, že to bylo nemožné. Znal její pach.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 It doesn't matter It doesn't matter | Web | 27. června 2013 v 20:35 | Reagovat

Krásná povídky ;D umíš opravdu krásně psát

2 Katy Katy | E-mail | 27. června 2013 v 21:01 | Reagovat

Ahoj, máš krásný blog :) ráda sem chodím stahovat knížky :) měla bych na tebe dotaz, nevíš kde bych mohla sehnat beccu fitzpatrick - finále, Julii Kagawu - železná dcera a další díly, to samé od Lauren Kate první 3 díly mám nebo ještě Alyson Noel u té mám taky první 3 díly...Nevím kde tyhle knížky sehnat, tak jsem se tě chtěla zeptat jestli o něčem nevíš, projela už jsem snad všechny stránky...Byla bych ti moc vděčná :)

3 ♥ May - Adminka ♥ May - Adminka | Web | 27. června 2013 v 21:33 | Reagovat

2) Katy, děkuji ti za pochvalu blogu, a taky že navštěvuješ naše stránky zaměřené na knihy.
Co se týče knih, které sháníš, sama tyto tituly už nějakou dobu hledám. Finále od Beccy a Železná dcera od Julie jsou stále knižní novinky, takže jistou dobu potrvá, než se objeví na internetu, ale budu je pořád vyhlížet.
Se zbytkem knih mám podobný problém. Ke stažení ještě nikde nejsou.
Ráda bych ti pomohla, ale pro zatím to není v mé moci.

4 Katy Katy | 27. června 2013 v 21:42 | Reagovat

Však v pořádku, jen jsem se chtěla zeptat :) děkuji za odpověď :)

5 Ziwa Ziwa | Web | 30. června 2013 v 18:36 | Reagovat

Držím Lexi palce, takhle napnutá jsem nebyla už opravdu hodně dlouho. Snad se jí podaří dostat se v pořádku do bezpečí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama