Záhadný případ 11./1

11. června 2013 v 22:22 | May |  Záhadný případ 11Lexi se opřela o zeď v předsíni a nazouvala si boty. Pak se shýbla pro tašku a hodila ji přes rameno. Periferním viděním přitom postřehla, že za ní někdo stojí. Na její mámu Lydii to bylo až příliš vysoké. Neochotně otočila hlavou a podívala se na strýce Iana. Stabilní postoj, založené ruce a ve tváři hořká podezřívavost. "Doslechl jsem se, že poslední dobou se dost často touláš po nocích venku."
Pokynula rameny, "Hm, jsem puberťák." vysvětlovala. "Ti mají k tomuhle chování v mém věku sklony. Nic zvláštního."
Ian ji přesto nadále pozoroval s nedůvěrou. "A co obvykle takhle po nocích děláš?"
Tahle otázka Lexi přišla hodně podivná. Na vteřinu se zatvářila nechápavě, potom se mírně usmála. "Klidně ti odpřisáhnu, že nerabuju, nedroguju ani nic podobnýho." Taška na rameni sklouzla. Lexi poskočila na místě a hodila ji tak zpět na rameno. "Už musím jít. Víš, škola." řekla a kvapně odešla.


"Cože?" divila se Rachel. Seděla na lavici hledíc na Lexi, která byla před ní. "Ten tvůj šílený strejda Ian? A bude teď u vás bydlet?" Rachel se protočily panenky a vydechla. "Hrůza."
"Jo. Úplně mi stačilo, co předvedl dneska ráno, než jsem odešla do školy." Lexi se zamyslela "Vážně nechápu, co proti mně má."
Rachel vytáhla pilník a vrhla se na nehty na pravé ruce. "No, doufej, že ta návštěva, se moc neprotáhne."
Lexi kývla na souhlas. Kousla do jablka a sledovala Rachel při ošetřování nádherných nehtů.
"Hotovo, zas je to perfektní." pochvalovala Rachel. Když si tak prohlížela ruku, pohledem poté přejela na Lexi, zaměřila se na její krk. Přesněji na místo pod ním, kde nebyla košile na tři knoflíky dopnutá. "Nový šperk?" zeptala se zvědavě.
"Co?"
"Ten velký prsten na řetízku."
Lexi ho automaticky, bez přemýšlení, uchopila do dlaně. "J-jo tohle." vypadlo z ní a cítila se nesvá. "Ten prsten mám krátce - Našla jsem ho." Což byla čistá pravda. Lexi ho našla v uličce, kde se Hyde střetl se zlodějem zeleného drahokamu. Vzala ho s vědomím, že prsten vrátí. Kupodivu k tomu stále nebyla příležitost, anebo se spíš Lexi moc do toho nehrnula. Vždyť prsten mohla Loganovi vrátit kdykoli, avšak pořád jí něco brání.

"Je docela pěkný." konstatovala Rachel. "Podle velikosti bude určitě nějakýho kluka." Zarazila se. "Lexi, fakt si ho našla… nebo ti ho dal kluk, o kterym nevim." Rachel se usmívala plná naděje, že by její nejlepší kamarádka měla přítele.
"Našla." opáčila a tím zničila Racheliny představy.

Z ničeho nic se u nich objevila dívka. Byla průměrné výšky, vlasy v barvě světlé hnědé a přirozeně se vlnily ze strany na stranu. Neznámá osoba si důkladně prohlédla Rachel a Lexi. Nakonec zakotvila zrakem na Lexi. "Jmenuješ se Lexi, že? Ty jsi ta, co řeší různé věci, no jako krádeže na škole a tak?"
S přátelským úsměvem k ní natáhla rozevřenou dlaň. "Lexi Emondová." Představila se. "Předpokládám, že jsi za mnou přišla s prosbou."
Dívka si s ní krátce potřásla. "Přesně." potvrdila. "Jsem Amélie a přišla jsem tě požádat o pomoc." Ve druhé ruce zatím celou dobu držela modré desky, které teď otevřela. Vytáhla z ní papír, na kterém se nacházela fotografie. "Tohle je Oliver, můj pes. Ztratil se před pěti dny v parku."
Lexi zaujatě uchopila obrázek se zlatým retrívrem. "Co čip? Kontaktovala si policii?" otázala se záhy. "Podle něho Olivera bez problému vypátrají."
"Jo, policie už o tom ví. Řekli mi, že čip je poškozený a nejde aktivovat a prý se budou snažit Oliverka najít, ale… ale už je to pět dní." Z Améliina hlasu Lexi vyčetla, že jí opravdu hodně záleží na jejím čtyřnohém mazlíčkovi a chce ho najít stůj, co stůj. "Nevím, co mám dělat a tak jsem přišla za tebou." Zadívala se Lexi hluboce do očí. "Pomůžeš mi?" Do otázky vložila své zoufalství.
"Samozřejmě." odpověděla hned Lexi. "A moc ráda. Budu potřebovat jeho fotografie, očkovací průkaz, čísla známek…"
"Tady." řekla Amélie a předala modré desky. "Všechno je uvnitř."

Lexi získala případ, do kterého může vložit veškeré svoje soustředění a myšlenky. Potřebovala totiž přestat uvažovat nad nepřátelským a podezřívavým Ianem a nad nejasnými city k Loganovi, které má kvůli tomu, co jí Larron řekl na školním výletě. Od té doby se jí pořád dokola hlavou proháněla slova: Co pro mě znamená? Jaký je mezi námi vztah?… Jenže teď plánuje všechno vypustit z hlavy a vrhnout se do hledání ztraceného Olivera.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Ziwa Ziwa | Web | 30. června 2013 v 18:23 | Reagovat

Toho jejího strejdu už ted nesnáším :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama