Záhadný případ 10./ 10

2. června 2013 v 22:07 | May |  Záhadný případ 10"Nemám jí to za zlé. Ztrátu manžela ještě do dnes těžce nese a nedokáže se přes to přenést."
"A ty už jsi smířená?"

Lexi měla pocit, že na kraťounký okamžik v Loganovi tváři spatřila soucítění. "Ne." vydechla. "Pořád doufám, že se jednoho dne objeví. Zmizel při -"
"- řešení případu." dopověděl za ní. Zatvářila se udiveně. "Prověřuju všechny, kteří mi zkříží cestu. Věř, ty jsi jí zkřížila až moc. Musel jsem si o tobě zjistit informace." vysvětlil. "Proto jsi neustále byla na policejní stanici, chtěla jsi mít přístup k důležitým věcem, které by tě mohli navést k nalezení otce."
Lexi se plánovala urazit, namísto toho se nakonec pousmála. "Skutečný detektiv. Ta tvoje posedlost všechno vědět, je hrozná."
Logan opětoval skoro neznatelný úsměv, v očích mu pobaveně hrálo. "Říká ta, kterou její zvědavost přivádí až do života ohrožujících situací."
Pokynula rameny. "Jsem nenapravitelná. Spálím se a klidně jdu do toho znova. Holt to mám v povaze."
Logan ji pouze mlčky pozoroval, nijak dál nereagoval. Vypadalo to, že nad něčím uvažuje. Lexi si odkašlala a zase se cítila trochu nesvá. Nevěděla co s rukama a opět si začala hrát s náramkem.


Zbytek cesty proběhl tiše. Domů se dostala díky nabídce od Dannyho, že se může svézt v autě společně s ním a Loganem. Auto zastavilo před jejím domem a Lexi si odepínala pás. "Díky za odvoz. Ta obří taška by se mi vážně hromadnou dopravou nechtěla tahat."
"Ále, nemusíš děkovat, krásko." ozval se Danny, který seděl vzadu uprostřed a hlavu měl nakloněnou dopředu. "Byla to naše povinnost."
Logan náhle k Lexi natáhl rozevřenou dlaň. "Výlet je u konce a dohoda taky."
Danny se zatvářil nechápavě, avšak Lexi věděla přesně, na co naráží. Neochotně si sáhla do kapsy a za řetízek vytáhla zelený drahokam. "Vlastně, vy byste mi měli děkovat, že jsem vás zachránila před tou dlouhovlasou příšerou." rýpla si. "Ještě, že jsem dostala ten brilantní nápad vzít drahokam s sebou."
Logan odtrhl zrak od předního skla a podíval se na ni. "Ty jsi jako magnet na nadpřirozeno. Dalo se očekávat, že se něco přihodí."
Pobaveně si odfrkla: "Nakonec to byla moje vina?" Přimhouřila oči a ironicky řekla. "Aha, netušila jsem, že přitahuju všechny démony světa." Zezadu se ozvalo tlumené zasmání.Lexi rázem došlo, že to muselo vyznít dvojsmyslně, tedy hlavně pro Dannyho. Cítila, že do tváří se zas vlévá horko a proto rychle vylezla z auta a rozloučila se.

Hodila tašku na chodbu a při zouvání si všimla pánských bot odložených na koberečku. Lexi nasadila podezřívavý obličej a pomalu došla do kuchyně. U jídelního stolu seděla její matka a dospělý muž, který poměrně dbal o vlastní vzhled. Lexi ho okamžitě poznala. Byl to její strýc Ian. O dva roky starší bratr její matky Lydii. Vždycky ho Lydia volala, když na tom byla nejhůř. Měla v něm silnou oporu. Někdy dokonce u nich zůstával celé dny, aby jí byl nápomocný.

I přesto, že byl ke své mladší sestře velice milý, k Lexi se s takovou něhou rozhodně nechoval. Byl velice odměřený, a často se na ni díval s opovržením. Nikdy svou neteř neměl v lásce, a ona jeho taky ne. Nesympatie byly vzájemné.
Lydia se zvedla ze židle a se spokojeným úsměvem došla k dceři. "Lexi, mám skvělou novinu. Ian s námi chvíli pobude." Vzala jí za ramena a hluboce se zahleděla do očí. "Chovej se slušně."
Lexi měla, co dělat, aby nedávala tolik najevo otrávený výraz a tu neradost. Přinutila se k menšímu úsměvu a snažila se z hlasu vyhnat sarkasmus. "To je moc dobře." Pro tebe, dořekla v duchu. "Půjdu si vybalit a dát špinavé prádlo do pračky." informovala vzápětí.

Chtěla z kuchyně co nejrychleji zmizet. Podařilo se, ale při odchodu zahlédla Ianův nepřátelský pohled. Nikdy nechápala důvod, proč ji tolik nesnáší. Nikdy mu neudělala nic špatného. Párkrát se to dokonce s Ianem snažila napravit, jenže jí vždy chladně odbil. Prý s někým tak hrůzným jako je ona, se nikdy nespřátelí. Dle Lexi to je skutečný cvok, už jenom chybělo, aby na ní vytáhl svěcenou vodu a prohlásil za satana.

Zábava u nich doma může oficiálně začít.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Ziwa Ziwa | Web | 30. června 2013 v 18:14 | Reagovat

Miluju dvojsmysly :D a upřímně, jsem zvědavá na toho jejího strýce :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama