Červen 2013

Dětská fantazie

30. června 2013 v 20:41
Vytvořit si vlastní svět, vymyslet si nadpřirozené bytosti, kouzelná místa... V dětském věku je fantazie ten nejlepší způsob zábavy. Někdo v dospělosti přestane snít a zcela ho pohltní realita, některým zas fantazie zůstane a pomáhá mu napsat například vlastní příběh, nebo se kreativně vybouřit v malbě či kresbě. ;)


Záhadný případ 11./5

30. června 2013 v 16:04 | May |  Záhadný případ 11


Byla celá od prachu. Odvalila se stranou a dostala se zpod jeho těla. Lexi zůstávala na čtyřech a se skoro zatajeným dechem čekala, kterým směrem se bestie podívá. Démon začenichal ve vzduchu a Lexi bylo hned jasné, že mu utéct nedokáže, že to bylo nemožné. Znal její pach.
Lexi ozářilo světlo v červených tónech. Dlaní si zakryla tvář a pak uslyšela bolestné zakvílení monstra. Zaznělo to tak hlasitě, že jí řev trhal uši. Tu záři Lexi znala. Před ní se postavila postava v černém kabátě a zrůdě uštědřila další ránu rudě zářícím shlukem energie ve tvaru koule. Ozvalo se zas kvílení, tentokrát v hlubší tónině. Lexi ucítila, že jí velká dlaň pevně uchopila za paži a zvedla ze země. Lexi měla spoustu prachu v očích a tak je nedokázala mít otevřené. Cítila pouze, že teď jí někdo sevřel v náručí a kolem ní zasvištěl vzduch. Všechno se seběhlo tak rychle.

Susan Cooper

27. června 2013 v 21:34 knihy ke stazeni


Probuzení tmy

Anotace:
2. kniha série Probuzení Tmy (první díl v češtině nevyšel).
Klasický americký fantasy příběh konečně na našem trhu! Uprostřed zimy, v den svých jedenáctých narozenin, odhalí Will Stanton, že má zvláštní dar je posledním z Dávných, nesmrtelných bytostí, jejichž posláním je chránit svět před vládou Tmy. Okamžitě se vydává na cestu za šesti kouzelnými Znameními, která jednoho dne pomohou Dávným v rozhodující bitvě mezi Temnem a Světlem. Na dvanáct dní kolem Vánoc, kdy se Temno probouzí k útoku, Willovi zaplní život divy, kouzla, hrůza i radost.Susan Cooperová patří k několika málo současným americkým spisovatelům, kteří mají živou představivost, vypravěčské nadání i originální vize. Díky jim vytváří obraz rozsáhlého střetnutí mezi dobrem a zlem, který se stává srdcem velké fantasy. Autorka navázala na tradici klasiků žánru J. R. R. Tolkiena a C. S. Lewise, její román Probuzení Tmy z roku 1973 zcela jistě ovlivnil i J. K. Rowlingovou.

Záhadný případ 11./4

27. června 2013 v 20:17 | May |  Záhadný případ 11


Cítila v sobě pocit, že by nejraději šla s nimi, jenže vzápětí si vzpomněla na Loganova poslední slova, že by mu akorát práci komplikovala. Možná to byla pravda, možná ne. Lexi byla nerozhodná, a proto byla přikloněná k oběma variantám.
Ocitla se v půli cesty. Autobus se zastávkami pořád uháněl blíž a blíž k jejímu domovu, k psychicky sesypané matce a k nepřátelskému strýci. Najednou zaslechla vyzvánět něčí mobil. Chvíli trvalo, než si uvědomila, že je to ten záložní, na který se mají dovolat ti lidé, kteří by věděli něco o zlatém retrívrovi Oliverovi. Telefon vytáhla z kapsy a přijala hovor. Na druhé straně se ozvala žena s ochraptěnějším hlasem. Lexi vydedukovala, že se jedná o starší ženu. Ten způsob mluvy jí hrozně připomínal její babičku. Z podaných informací se dozvěděla, že ta žena spatřila psa z letáku kousek od svého bydliště. Prozradila jí adresu a Lexi záhy zjistila, že další autobusová zastávka je pouhý jeden blok od místa, kde Olivera před necelou půl hodinu viděla.

Záhadný případ 11./3

26. června 2013 v 22:18 | May |  Záhadný případ 11Spatřila Logana stojícího u okna a v ruce držel otevřenou starobylou knihu. Logan prudce zabouchl desky, až se zaprášilo a propaloval ji chladným pohledem. "Nerad se stále opakuji. Nauč se klepat."
"Zaslechla jsem, že pátráte po něčem démonickém, co se prohání v noci venku." Nebrala si servítky, šla rovnou k věci.
"Ano." přisvědčil suše. "Tebe se to nijak netýká." Přešel místnost a knihu odložil na stůl. "Co tu tedy děláš?"
Lexi svrběla odpověď na jazyku: Byla jsem k tomu vyhecována. Tuhle větu však polkla a vyloudila na sobě nepatrný úsměv. "Jen jsem chtěla vědět, jak vám to jde a říct, že to bude brnkačka. Jsem tu teda jako morální opora." Zaculila se nakonec.
Logan přejel pohledem od stolu na ní. Tvář měl oproštěnou od jakékoli známky emoce. Působil jako vytesaná socha. "Dobře."

Anne Bishop (3)

26. června 2013 v 20:26 knihy ke stazeni


Černé drahokamy 3
Královna temnoty

Stáhnout - soubor obsahuje celou sérii

Anotace:
Jaenelle vládne jako královna na dvoře Ebon Askavi, a proto zkorumpovaná čistá krev už nemůže masakrovat její lid a zneuctívat její zemi. Ale kde se uzavřou dveře, může být prolomeno okno, proto musí být nepřátelé zničeni jednou provždy.Ani Čarodějka sama však nemá dostatek sil k tomu, aby ochránila Říši Stínů. Někde, dlouho ztracen v Šíleném království, se nachází Daemon, její předurčený společník. Neoblomná láska, kterou k Jaenelle chová, sjednotí dvůr a zajistí moc. Ukazuje se ale, že spojené síly nebudou stačit k odražení útoků nepřátel - pouze strašlivá oběť může zachránit ty, které Jaenelle miluje…

Anne Bishop (2)

26. června 2013 v 20:25 knihy ke stazeni


Černé drahokami 2
Dědička stínů


Anotace:
V tomto násilném, vášnivém i temném světě fantazie vládne čistá krev - rasa čarodějnic a princů válečníků, jejichž síla se ukrývá v magických drahokamech. V druhém díle trilogie Černých drahokamů se sny říše Temnoty o osvoboditelce konečně stávají skutečností. Čistá krev čekala staletí na příchod Čarodějky, živoucí nositelky magie. Někteří ji považují za mýtus, další odmítají uvěřit, zatímco někteří se těší, že ji využijí jako loutku pro své vlastní temné záměry. Jaenellina fyzická zranění vyléčí pouze čas. Křehká mysl je jen stěží schopna ochránit ji před hrůznými vzpomínkami z dětství. Nic ji však nemůže odvrátit od jejího osudu, který bude naplněn, až se vzpomínky vrátí a magie dozraje. Jaenellin bude donucena přijmout svůj úděl. V ten den se říše Temnoty dozví, co to znamená, když vládne Čarodějka…

Catherine Coulter

23. června 2013 v 20:01 knihy ke stazeni


Půlnoční hvězda


Anotace:
Elizabetu ještě bolí srdce z toho, že jí zemřel otec, a už ji čeká další rána: dozví se, že je chudá jako kostelní myš. Vypadá to, že bude trpěnou příbuznou v rodině lakotné tetinky. Kdo vlastně stojí za otcovým nešťastným koncem? Z chudé příbuzné, která zůstala na krku hamižné tetě, se však stane Elizabeta Jamesonová-Fitzhughová doslova přes noc bohatou dědičkou majetku neznámého kmotra. Odrazí promyšlené nástrahy bratrance Owena, který by rád dosáhl toho, aby se Líza musela provdat právě za něho. Je totiž pevně odhodlaná vydat se z Anglie na cestu do Ameriky a pomstít se tam muži, kterého podezírá, že jejího otce zruinoval a dohnal ho tím až k sebevraždě. Nechá se právníkem poučit, jak má sama spravovat své finance, a pak se vypraví ve společnosti komorné Mary vstříc dobrodružství.

Nejlepší přítel je

23. června 2013 v 19:33 myšlenky

"Nejlepší přítel je ten,co tě napomene,co ti řekne pravdu do očí.
Toho si važ!"

Božena Němcová
:::::::::::::::::::::::

Tři mohou

20. června 2013 v 19:17 myšlenky

...

"Tři mohou zachovat tajemství, jsou-li dva z nich mrtví."

Benjamin Franklin
...

Elizabeth Bevarly

20. června 2013 v 19:17 knihy ke stazeni


Hra o štěstí


Anotace:
Na předvolební akci guvernéra Toma Meyerse se novinářům podařilo získat fotografie kompromitující jeho dceru. Lanie se marně snažila otci vysvětlit, že Milese Fortunea sotva zná a že mezi nimi k ničemu nedošlo. Guvernér už měl plán, jak využít situace ve svůj prospěch. Rozhodl se, že místo skandálu předhodí veřejnosti příběh tajného zasnoubení a velké lásky mezi jeho dcerou a Milesem Fortunem. Ty dva pak donutil, aby na veřejnosti hráli po uši zamilovaný pár. Po nějaké době si ale Miles i Lanie uvědomili, že už ani tolik předstírat nemusejí a že jsou spolu opravdu rádi…

Rána, kterou

19. června 2013 v 22:33 myšlenky


"Rána, kterou zasadil přítel, se nehojí."

Africké příslovíLynsay Sands

19. června 2013 v 20:19 knihy ke stazeni

Agreneau


1. Rychlé kousnutí
2. Kousnutí lásky
3. Svobodný bílý upír
4. Vysoký, temný a hladový
5. Kousnutí na pamětnou
6. Kousni mě, jestli můžeš
7. Náhodná upírka
8. Upíři jsou navždy
9. Upírka, narušená
10. Lovec psanců
11. Nesmrtelný lovec
12. Lovec regenát
13.5. Upíří valentýn
13. Zrozena ke kousání
14. Hladovím po tobě
15. Zdráhavý upír

Anotace - 1. Rychlé kousnutí
Lissianna je upírka, která omdlévá při pohledu na krev a proto její matka unese známého doktora Gregoryho Hewitta aby její dcerku vyléčil.
Gregory se probouzí přivázán k posteli a nad ním se sklání nejkrásnější žena jakou kdy viděl, která mu tvrdí že je stvořením noci. Mezi Gregorym a Liss vzplane nespoutaná vášeň avšak Lissiannin poklidný život náhle končí neboť se dozvídá že jí někdo chce zabít a do všeho se zaplete i Gregory.
Vyléčí Dr. Gregory Lissianninu nechuť ke krvi? Zachrání se Lissianna před neznámým útočníkem?

Soucit s

18. června 2013 v 21:25 myšlenky
...

"Soucit s přítelovým utrpením cítí každý.
Těšit se z úspěchů přítele, to vyžaduje velmi ušlechtilou povahu."

Oscar Wilde

...

Opravdový přítel je

18. června 2013 v 21:18 myšlenky"Opravdový přítel je ten, který první přijde, když celý svět odejde."

___________________________________________

Většina žen

15. června 2013 v 19:51 myšlenky


"Většina žen vybírá svou noční košili s větším rozmyslem než svého muže."

Coco Chanel

Povaha člověka

14. června 2013 v 22:25 myšlenky


"Povaha člověka je jeho osudem."

Cicero
..............

Záhadný případ 11./2

14. června 2013 v 18:45 Záhadný případ 11Teď Lexi plánuje všechno vypustit z hlavy a vrhnout se do hledání ztraceného Olivera. Jakmile skončila škola, doma se pustila do práce. Na počítači Lexi vytvořila letáky s oznámením, že se pohřešuje zlatý retrívr, dále napsala několik inzerátů a rozeslala je jako spam do všech emailových schránek lidem tady ve městě. Díky technickým schopnostem, které ovládá, to nebylo příliš těžké.

Když udělala vše, co se na notebooku dalo, sáhla do šuplíku a vytáhla mobil na jedno použití. Právě číslo na tento mobil napsala na letáky, do inzerátů a zpráv. Teď telefon jen musela nosit stále při sobě a čekat, až se někdo ozve. Zasunula přístroj do kapsy od džínů, do ruky vzala desky s letáky a vydala se ven.

Jak dlouho žiji

14. června 2013 v 18:22 myšlenky


"Jak dlouho žiji, to nezávisí na mně. Ale jestli skutečně žiji, to na mně závisí."

Seneca
::::::::::::::Meg Cabot - Heather Wellsová

14. června 2013 v 18:05 knihy ke stazeni


Heather Wellsová

1 Velikost L
2 Velikost XL
3 Na velikosti nezáleží


Anotace - Velikost L
Heather Wellsová válí! Tady přinejmenším ještě před nedávnem válela. To bylo ovšem předtím, než se musela vzdát života popové hvězdy a přibrala tak, že teď nosí šaty o jednu či dvě konfekční velikosti větší a než přišla o přítele, o smlouvu s nahrávací společností a o celoživotní úspory (její máti totiž sebrala peníze a zmizela s nimi do Argentiny). Teď jsou slavné dny plné nekonečného vystupování po nákupních střediscích už minulostí a Heather je naprosto spokojená s tím, že teď chodí v šatech velikosti L (což je velikost, jakou nosí většina Američanek!), i se svou novou prací, místem zástupkyně vedoucí koleje jedné z nejprestižnějších univerzit v New Yorku. Jednoho dne je však na dně jedné z výtahových šachet v budově koleje nalezena mrtvá studentka.