Legenda o tygrovi a drakovi

29. prosince 2012 v 20:33 | May |  May


Maminka mi vždycky před spaním, když jsem nemohla usnout, vyprávěla příběh. Příběh, který se odehrál kdysi v minulosti. Legenda pojednává o zahnání temných sil ze světa smrtelníků. Mladá dívka jménem Niamh, která sloužila jako kněžka v chrámu a opatrovnice svatyně, byla obdařena duchovní mocí Slunečního tygra. Tato duchovní síla se dědí z generace na generaci. Právě v onom klíčovém období mladá dívka oplývá nezměrnou koncentrovanou mocí od Slunečního tygra. Zvěstilo to, že se schyluje k boji mezi světlou a temnou stranou. Boj mezi světem smrtelníků a světem bytostí z jiné duchovní úrovně.
Takzvanou Temnou úroveň má pod svou vládou Stínový drak. Jeho ambice a touha po ovládnutí i země lidí ho zavedli až do chrámu, kde pro dosažení svého cíle musí zabít mladou dívku, která má propůjčenou duchovní energii. Ona jediná ho dělí od vytouženého vítězství. Dochází k ohromnému střetu dvou sil, z něhož vzejde poražený… Stínový drak. Mladá kněžka, bytost obdařenou mocí Stínového draka, uvrhla do kletby. Kletba ho udržuje daleko pod zámkem v té nejzadnější části temnoty. Avšak Stínový drak se stále svého vysněného plánu nevzdává. Kletba o stří stém prvním, letním slunovratu padne a Stínový drak bude mít opět možnost usilovat o dobití Země svou temnou silou. Jedině nová.. generace, nová kněžka získá velký dar moci od Slunečního tygra, aby mu v tom mohla zabránit.
....Opravdu nádherný příběh. Usínání jde po něm jedna báseň, až do té doby, než zjistím, že tahle legenda, mýtus, je vlastně čistá pravda, která se skutečně kdysi dávno stala. Poté se to spíš mění vnoční můru, když ještě přidám fakt, že ta mladá kněžka byla moje příbuzná, a že onen tři sta první letní slunovrat vychází zrovna na mou hlavu. Já že mám zopakovat minulost a zastavit Stínového draka? Vždyť jsem Slunečního tygra ještě nedokázala spatřit, natož si propůjčit jeho duchovní moc.


Přebal knihy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama