Prosinec 2012

Legenda o tygrovi a drakovi

29. prosince 2012 v 20:33 | May |  May


Maminka mi vždycky před spaním, když jsem nemohla usnout, vyprávěla příběh. Příběh, který se odehrál kdysi v minulosti. Legenda pojednává o zahnání temných sil ze světa smrtelníků. Mladá dívka jménem Niamh, která sloužila jako kněžka v chrámu a opatrovnice svatyně, byla obdařena duchovní mocí Slunečního tygra. Tato duchovní síla se dědí z generace na generaci. Právě v onom klíčovém období mladá dívka oplývá nezměrnou koncentrovanou mocí od Slunečního tygra. Zvěstilo to, že se schyluje k boji mezi světlou a temnou stranou. Boj mezi světem smrtelníků a světem bytostí z jiné duchovní úrovně.
Takzvanou Temnou úroveň má pod svou vládou Stínový drak. Jeho ambice a touha po ovládnutí i země lidí ho zavedli až do chrámu, kde pro dosažení svého cíle musí zabít mladou dívku, která má propůjčenou duchovní energii. Ona jediná ho dělí od vytouženého vítězství. Dochází k ohromnému střetu dvou sil, z něhož vzejde poražený… Stínový drak. Mladá kněžka, bytost obdařenou mocí Stínového draka, uvrhla do kletby. Kletba ho udržuje daleko pod zámkem v té nejzadnější části temnoty. Avšak Stínový drak se stále svého vysněného plánu nevzdává. Kletba o stří stém prvním, letním slunovratu padne a Stínový drak bude mít opět možnost usilovat o dobití Země svou temnou silou. Jedině nová.. generace, nová kněžka získá velký dar moci od Slunečního tygra, aby mu v tom mohla zabránit.
....Opravdu nádherný příběh. Usínání jde po něm jedna báseň, až do té doby, než zjistím, že tahle legenda, mýtus, je vlastně čistá pravda, která se skutečně kdysi dávno stala. Poté se to spíš mění vnoční můru, když ještě přidám fakt, že ta mladá kněžka byla moje příbuzná, a že onen tři sta první letní slunovrat vychází zrovna na mou hlavu. Já že mám zopakovat minulost a zastavit Stínového draka? Vždyť jsem Slunečního tygra ještě nedokázala spatřit, natož si propůjčit jeho duchovní moc.


Přebal knihy


Maggie Stiefvater

29. prosince 2012 v 18:42 knihy ke stazeni
.
.
Nářek - Lest vílí královny

Stáhnout: zde

Anotace:
Pro šestnáctiletou Deirdre Monaghanovou jsou v životě důležité jen dvě věci: její harfa a nejlepší kamarád James. Pak se ale zúčastní zcela obyčejné hudební soutěže, jakých absolvovala už desítky, a náhle se kolem ní začnou dít zvláštní věci. V trávě roste příliš čtyřlístků a všude se objevují záhadní krásní cizinci, které často nikdo kromě ní ani nevidí. Zdá se, že bytosti, které dosud znala jen z pohádek, jsou skutečné a ona má s nimi něco společného… Jenže ne všechny pohádky mají šťastný konec. Zdá se, že Deirdre bude muset o svou hudbu, své blízké i svou novou, nečekanou lásku z jiného světa svést velice nerovný boj se silami, jimž jsou lidské city zcela lhostejné. Otázkou není, zda něco ztratí, ale zda toho neztratí až příliš.

Deborah Harkness

27. prosince 2012 v 21:08 knihy ke stazeni
.
.
Čas čarodějnic

Stáhnout: zde
Listování knihou (ukázka): zde
Anotace:
Jeden z nejsenzačnějších literárních objevů roku 2011, ve kterém autorka skvěle spojila milostný příběh s historickými reáliemi středověku. Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont, vědec, válečník a upír. Přestože mezi bytostmi panuje staleté nepřátelství, Diana a Matthew se jen s obtížemi brání vzájemné mrazivé přitažlivosti.

Kim Harrison

19. prosince 2012 v 18:20 knihy ke stazeni
.

Ke stažení: zde

soubor obsahuje dva díly:
Mrtvá čarodějnice přichází
Hodný, zlý a nemrtvý

Info: zde

Lauren Oliver

15. prosince 2012 v 17:50 knihy ke stazeni
.
Delirium

ke stažení - zde
Online ke čtení - zde

Anotace:
Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku,
díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný... Kdyby láska byla nemoc, nechali byste se vyléčit?

Ally Condieo

13. prosince 2012 v 19:21 knihy ke stazeni
.

Dokonalý pár

Anotace:
V dokonalém světě o všem rozhodují Správci - vyberou vám ideálního partnera, práci i den, kdy zemřete.
Cassie vždy věřila, že podřídit se těmto rozhodnutím je jen malou daní za dokonalý život. Když jí tedy Společnost vybere jako životního partnera jejího nejlepšího kamaráda Xandera, nepochybuje o tom, že je to ten pravý… dokud se na displeji s jeho portrétem nakrátko nemihne tvář někoho úplně jiného. Cassie musí najednou řešit obrovské dilema - volit mezi Xanderem a Kyem, jediným životem, jaký kdy poznala a dovedla si představit, a cestou, po níž se dosud nikdo nevydal. Musí volit mezi dokonalostí a citem, který možná dokonalý není, zato je však upřímný.

Douglas Rees

12. prosince 2012 v 19:29 knihy ke stazeni
.

Upírská střední - Prvák

pozn.: horší kvalita scanu

info: zde

Brent Weeks

12. prosince 2012 v 19:04 knihy ke stazeni
.

Noční anděl - Cesta stínů
(1.díl)

ke stažení: zde
Anotace:
Temná, akcí nabitá fantasy, vás zavede do města jménem Cenária. Do města ponurého a nebezpečného, plného odporných slumů a obývaného těmi nejvýkonnějšími nájemnými vrahy, kteří se kdy procházeli na stránkách knih.
Azoth je kluk bez rodiny, bez jakékoli budoucnosti. Má jedinou šanci změnit svůj osud - stát se nájemným vrahem. A nejlépe učedníkem skutečného mistra, Durzo Blinta, muže bez svědomí, který vraždu pokládá za umění. Z Azotha se tak stává Kylar Stern, který proniká do umění vraždy i do tajemství magie. Minulost se mu ale přesto připomene a postupem času se vrací jako bumerang…


Buď sám sebou

10. prosince 2012 v 18:36 myšlenky

"Buď sám sebou, každý jiný už je zadaný."

Oscar Wilde
.
.

Colleen Houck

6. prosince 2012 v 17:59 C. H.
.
...................Collen Houck

....Narozena: 3. řínja 1969

....Žánr: Young Aduld, Romance, Fiction, Fantasy

....Oficiální web: zdeZajímavosti:
- Nyní žije i se svým manželem v Salemu. v Oregonu
- Dřív se hodně stěhovala, bydlela například v:
..Arizona, Idaho, Utah, Kalifornie nebo v Severní Karolíně.
- Je nadšenou čtenářkou. Oblíbený žánr dobrodružné
..knihy, scifi a romantické příběhy.
- Svou první knihu Tygrovo prokletí vydala na vlastní náklady jako
..e-book.
- Nejdříve doma měla býlého plyšového tygra a později přibyl i
..černý.

Knihy: série - Tygří sága
.....1) Tygrovo prokletí (jaro 2012) - Tiger's Curse (2011)
.....2) Tygrova stezka (podzim 2012) - Tiger's Quest (2011)
.....3) Tygrova plavba - (léto 213) - Tiger's Voyage (2012)
.....4) Tygrův osud - Tiger's Destiny (2012)
.....0.5) Tygrův slib - Tiger's PromiseVideo upoutávka na první díl Tygrovo prokletí


Nic na světě

4. prosince 2012 v 11:09 myšlenky
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

Nic na světě nemá takovou cenu, abychom se kvůli tomu museli vzdát toho, co milujeme.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::