Záhadný případ 10./ 8

10. října 2012 v 20:46 | May |  Záhadný případ 10
.

"Nejhorší recepční jakou jsem kdy potkala." zasyčela Lexi. Pak pocítila plazící se větve obepínající její tělo čím dál víc. Musela rychle něco vymyslet nebo tohle bude její konec. Nikdy si neplánovala, že umře udušením vzhůru nohama psychopatickou démonkou. Najednou Lexi postřehla blýskající se odlesk, zaměřila se na něj a všimla si, že řetízek, na kterém visí zelený drahokam, se jí zachytil a zapletl do řetízku na ruce při tom rychlém vynesení do výšky. Bez rozmýšlení škubla ještě docela volnou rukou a drahokam se jí podařilo chytit do dlaně. Následovala ohromná záře, až to Lexi i ženu oslepovalo. Lexi ho přitlačila na její hruď a vytvořil se silný záblesk. Žena krátce a nahlas vykřikla. Když krátký záblesk zmizel, slehla se zem i po démonce.


Lexi náhle nic nedrželo a zřítila se k zemi, stejně tak i Logan a Danny. Spěšně se vyškrábali z vody a běželi za Lexi. Oba jí pomohli se postavit.
"Nic mi není. Jsem v pohodě. Žiju." spustila roztřesena dřív, než se stačili zeptat na její stav. Záhy se snažila zpomalovat dýchání a zběsilý tep.
"Ty mě nepřestaneš ohromovat." řekl Danny a dál si jí prohlížel, jestli jí opravdu nic není.
Lexi se konečně po adrenalinovém náporu uklidnila a spokojeně a hluboce si vydechla, "To bychom měli. Teď ještě ty holky."
"O ně se postaráme my. Zatím si tu odpočiň." oznámil Logan. Danny už se dal do kroku k jeskyni. Logan se ještě obrátil k Lexi, "Zvládla jsi to přesně, jak jsem čekal. Skvěle." pronesl neutrálním tónem a odešel.

Lexi se musela posadit. Nedokázala se ubránit radostnému pocitu v sobě. To bylo poprvé, co ji Logan uznal. Vážně uznal. Chtělo se jí ten okamžik pořád přehrávat v hlavě, ale vyrušilo jí nějaké zašustění keře. Ostražitě se ohlédla za zvukem a uviděla starého muže ze zahrady.
"Mě se nemusíš bát, děvče." spustil přátelským hlasem, "Jsem moc rád, že už je po všem. A to jen díky tobě."
Lexi ho nechápavě pozorovala. Náhle se pozastavila nad jeho pronikavě modrýma očima. Jsou úplně stejné jako té recepční ala démonky z přírodního podsvětí. "Jak s vámi ona souvisí?" zeptala se narovinu, "Máte totožné oči. Zvláštní, to nemůže být náhoda."
"Není." povzdychl sklesle až smutně, "Ta žena, Laura… byla kdysi dávno moje dcera. Dávno, protože když se z ní stalo to monstrum. Bylo to strašné. Nemohl jsem proti tomu nic udělat. Od té doby vždy o úplňku brala nevinné životy, aby sama mohla existovat." Postoupil až k Lexi a položil jí obě ruce na ramena, "Děkuji, že jsi osvobodila její duši a též mou."
Lexi mírně pokynula hlavou, vůbec netušila, co na to říct. Žádná podle ní vhodná slova jí nepřicházela na jazyk. Soucítila s ním. Pouze se tedy mírně pousmála.

Nadcházející dopoledne si všichni balili věci, poněvadž výlet dneškem oficiálně končí a autobus pro všechny přijede po obědě. Lexi se podařilo zázračně veškeré svoje věci nacpat do kufru a utahaně se svalila na křeslo.
"Nějaká mrtvá, ne?" podivila se Rachel, "Co si v noci dělala?"
Lexi se zamyslela. To že bloudila o úplňku v lese, byla napadena démonem, kterého se jí následně povedlo zničit, a zachránila s pomocí dvou polodémonů dvě studentky z vedlejší třídy, samozřejmě vykládat nemohla. "Špatně se mi spalo, měla jsem noční můru." řekla nakonec Lexi uvěřitelnější a mnohem pravděpodobnější verzi.

Rachel se odlepila od zrcadla a celá rozzářená se zeptala, jak vypadá. Lexi se s námahou podařilo pootočit hlavou. Rachel měla krásně zvlněné vlasy, červený přiléhavý top a tmavé úzké džíny. "Si dokonala… Proč se tak krášlíš?" Hned jak Lexi vypustila otázku nahlas, uvědomila si ten důvod.
"Jdu za Dannym. Tohle je moje poslední šance, dokud jsme tady, na něj něco zkusit. Kdybych to neudělala, zbytečně bych se litovala, že jsem nic nepodnikla a krásný kluk mi jen tak proklouzl mezi prsty." Zatím, co jí Lexi poslouchala, představovala si scénář, kdyby se jí podařilo nějakým způsobem Dannyho uhnat. Vždycky by pak při západu slunce s všelijakou výmluvou utíkal z rande, protože před ní by se nemohl změnit na Larrona. Špatný scénář, usoudila Lexi. Ráda by svou nejlepší kamarádku odradila, uchránila a poradila jí, že na světě na ní určitě čeká vhodnější kluk, ale rozhodla se pomlčet. Nechce si Rachel znepřátelit. Lexi sází na to, že Rachel má poměrně přelétavé city, tenhle případ by to mohl být taky.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Ziwa Ziwa | Web | 30. června 2013 v 18:06 | Reagovat

Chudák Danny, docela mi ho je i líto :P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama