Za trest / 34 /

28. října 2012 v 11:08 | May


....Tahle záležitost s Viktorem je neskutečná síla. Nevím, jak dlouho budu schopna to ještě snášet. Možná, že přeci se přiznat by nemuselo být zas tak hrozné. S porovnáním s tímhle předstíraným divadélkem. Samozřejmě, budu za největšího idiota a zoufalou na světě, ale na druhou stranu se zbavím Viktora po všech stránkách. - Ne, když já nechci být za idiota a nej zoufalce. Do háje s tím!
....Viktor byl tak nehorázně milý a zmizel z mého zorného pole a já se opět vrátila k původní činnosti, zametat a zametat. V okamžiku kdy jsem zrovna byla u pověšených stěn z tmavých těžkých látek, mě někdo mezi ně zatáhl (nechápu, proč nikdo ke mně nemůže prostě přijít normálně, vždycky mě raději proti vůli někam zatáhne). Bohužel ten dotyčný mě dovnitř zatáhl právě za ten obvázaný loket. Sykla jsem bolestí. Nejdřív jsem si myslela, že to zas bude Viktor, ale ten přeci ví, za kterou mě má chytnout.

..."Vždyť jsem tě zase tolik silně nedržel." obhajoval se hlas, který patřil Nickovi. Zjistila jsem to v momentě, kdy jsem plánovala dotyčného umlátit koštětem.
Pálení se pomalu stupňovalo a tvář se mi zkřivila od prožívající bolesti.
..."Co se děje?" zeptal se Nick nervózně a trochu vyděšeně.
..."Dlouhý příběh." odpověděla jsem a pokračovala dál výhružkou, "Nicméně, opovaž se ještě jednou mě chytit za tuhle ruku, jinak přísahám, že do minuty potom budeš ležet na zemi bez pulzu."
Nick pár vteřin vstřebával mé varování, poté s podmínkou souhlasil: "Dobře, beru na vědomí."
Já zatím cítila, že bolest v lokti se dala pomalu na ústup. Sláva. V tom případě jsem se konečně mohla začít soustředit na Nicka, "Co tu kruci vyvádíš? Proč mě taháš… sem?" Nevím, jak tohle divné a temné místo nazvat.
..."Pravda. Půjdu tedy k věci." usoudil a pak spustil, "To přeci nemůžeš myslet vážně. Viktor? Ze všech možných. Viktor? Ne, ne, na to tě znám až moc dobře. Vždycky si jím opovrhovala a nenáviděla, kvůli jeho povrchní povaze. Mě teda rozhodně neoblafneš." Nick si stál tvrdě na svém a podtrhnul to i gestem založených rukou a sebevědomým postojem - tím myslím široce nohy od sebe.
...Tázavě jsem zvedla jedno obočí, "Fakt? Tak dobře mě znáš?" Pak jsem napodobila jeho postoj a ruce, "Nicku, můžu tě ujistit, že o žádnou lež se nejedná." Raději budu lhát, než tomu idiotovi přede mnou udělat tu radost a říct pravdu. Tahle nicka tygřici Blair na kolena nedostane, nikdy! To radši spáchám sebevraždu "A ještě v jedné věci tě mohu ujistit, vůbec mě neznáš. Nemáš ani potuchy jaká teď jsem."
..."Hm, dejme tomu." přiznal možnost, ale pořád na mě hleděl nevěřícně, "Ok, změnila ses, ale postoj k Viktorovi určitě ne. Ať už seš jakákoliv."
....Vůbec se mi nelíbí, jakým směrem se náš rozhovor ubírá, ale rozhodně to na sobě nenechávám znát. Moje chladná slupka je dostatečně silná. "Jsi trapnej a ještě něco ti povím, o Viktorovi…" Tohle bude ode mě náležitá lež (být Pinokio, nos mi v tu ránu obletí zeměkouli). "Viktor vypadá, že je lehkovážný, nezodpovědný, povýšený, děvkař, že si rád z lidí utahuje a dělá legraci," No tak Blair, to už by stačilo, teď musí přijít to slovíčko ale, "ale teprve když ho člověk pozná hlouběji, spatří, že je milý, ohleduplný, svým způsobem zábavný a vtipný, člověk se s ním rozhodně nenudí, a dokonce dokáže brát věci vážně. - On je plný překvapení." zakončila jsem svou obhajobu s menším zamyšlením.
..."Je hezké, co mi tu tvrdíš, jenže mě slovy přesvědčit nedokážeš."
..."Na co narážíš?"
Nick se pousmál, "Že chci vidět činy, důkaz. Pak teprve dokážu uvěřit." Ten jeho nadutý výraz mluví za vše, on si vážně myslí, že tu jen plácám lži a s Viktorem nic nemám. No, což je vlastně pravda, jenže! Jenže nesmím dopustit, aby Nick vyhrál. To bych nepřežila, taková potupa. Na to jsem až příliš hrdá, že možná dokážu překousnout i nějakou tu oběť… možná, záleží na její velikosti.
....Nick odešel a nechal mě samotnou s mými šílenými myšlenkami. Asi fakt z toho začínám bláznit. Unaveně jsem si povzdychla a vypadla z tohohle temného a divného… místa. Dorazila jsem k podiu a všimla si, že všichni si balí svoje saky paky. To vypadá, že jsem se konečně dočkala sladké propustky na svobodu, aspoň pro dnešek. Omyl.
....Dlouhán Adams ke mně přistoupil a zkazil mi náladu (divím se, že je to ještě možné), "Vy můžete domů, až po zametení podia." potom rychle dodal, "Jistě s ohledem na to, co se tu odehrálo minule, tu s vámi zůstane Grey, který se nabídl."
....Nabídl? To má pořád ještě sílu si ze mě utahovat a bavit se na můj účet uštěpačnými poznámkami a samolibým úsměvem. Super. "To si přeci nemusel." ohlédla jsem se na Viktora s falešně milým úsměvem, stál zrovna kousek za mnou.
..."Přeci tě tu nenechám samotnou, zlato."
Při slově zlato jsem se málem otřásla v základech.
..."Nezapomeňte při odchodu zhasnout." informoval nás dlouhán a dlouhými kroky odkráčel.
....Viktor si stoupl vedle mě. Na můj vkus až příliš blízko a spokojeně se usmíval. Vůbec nechápu proč. Viktor si prohlížel lidi, jak se balí a zrakem pak přejel na mě, "Myslím, že je ten pravý čas na činy, aby ti tvůj ex uvěřil." Ani jsem nestihla zaznamenat význam jeho slov, když oběma dlaněmi popadl mou tvář a přitiskl rty na ty mé.
....Absolutně nečekaný spád události, totálně nečekaný. Kdybych to byť jen trochu čekala, kopla bych Viktora přímo do slabin. Jenže mě zastihl nepřipravenou, navíc taky překvapil, takže jsem ztuhla jak kamenná socha a na nic se nezmohla.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaký styl povídek a příběhů byste si přáli?

strašidelné 21.8% (106)
vtipné 24% (117)
romantické 39.6% (193)
dobrodružné 14.6% (71)

Komentáře

1 Sam Sam | Web | 28. října 2012 v 11:15 | Reagovat

dobrý blog,nechceš spřátelit?

PS:když tak se zapiš tady:http://reached.blog.cz/1210/wanna-be-my-affiliate a omlouvám se za reklamu!!

2 Sarah-W Sarah-W | Web | 28. října 2012 v 12:27 | Reagovat

úúú, woow, :DD To zakončení nemá chybu.
Fatk mega super. Lbí se mi tenhle spád událostí.. no ted se ještě víc těším na to, jak bude příběh pokračovat. ;):))

3 misqwa misqwa | Web | 28. října 2012 v 12:45 | Reagovat

No teda... :) Zastihl ji nepřipravenou, to se ani nedivím, na tohle by nikdo nebyl připravenej. Vážně super kapitolka, už se těším na to, jak se to dál vyvine... :) :)

4 Dixi Dixi | E-mail | 31. října 2012 v 18:59 | Reagovat

Juu.. bomba díl!! :D Tenhle se fakt povedl. Už se nemůžu dočkat pokračování. :) ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama