Za trest / 33 /

24. října 2012 v 13:53 | May


....To mě kupodivu donutilo zastavit z vlastní vůle a otráveně se zeptat, "Co ještě?"
..."Hmm… já jen tak." Najednou se tvářil, že mu absolutně o nic nejde. Po chvilce dodal, "Jak mu vysvětlíš, co jsem dělal u vás doma, když tedy… nejsem tvůj přítel."
..."No, fakt je, že kdybych mu řekla tu skutečnou pravdu, co jsi tam dělal - to by mi vážně neuvěřil." souhlasila jsem, ale stejně jsem se nechtěla vzdát plánu sdělit mu, že mezi mnou a Viktorem nic není. Možná je to jediná cesta, jak se někdy zas udobřit s Kate.
....Sakra, já nevím, co mám udělat! Tohle rozhodování nesnáším, nejraději bych si hodila mincí, ať vybere za mě. Jsem naprosto v koncích.
..."A, tady jste vy dva."

....Lepší okamžik příchodu si Nick nemohl vybrat. Já jsem jak na vážkách a Viktor se určitě těší na podívanou, pro co se rozhodnu tu předvést. Mám dvě možnosti, přiznat barvu a říct mu, že žádný přítel není (tím tedy ze sebe udělat totální ubohou lhářku) anebo naoko předstírat, že Viktor je… blé… ani vyslovit mi to nejde, ani představit. Tohle je vážně konec, kde mám tu minci!
..."Jen doufám, že jsem nenarušil nějaký imtimčo." pousmál se Nick na nás oba docela přátelsky.
....Já si pouze (zoufale a stále nerozhodnutá) prohrábla prsty svou blond hřívu s černým melírem a tak nějak vyčkávala, jestli náhodou Viktor něco neřekne. A nic, ten mlčel, jak kdyby mu vytrhli jazyk. Mizera jeden, on to nechává všechno na mě. Jistě se nemůže dočkat, co teda Nickovi oznámím.
....To ticho, tlak, a jak mě oba pozorují je k nevydržení. "Ne, nerušíš." vylezlo ze mě a o žádné
přiznání se nepochybně nejednalo.
..."Ok. Adams mně sem poslal pomoc s uklízením. Raději bych se do toho pustil, umí pěkně lidi děsit." informoval Nick, vzal si hadr a šel si napustit vodu do červeného kýble.
....Mezitím se u mě zastavil Viktor se svým vítězným úsměvem a blízko mého ucha jemně prohlásil, "Neboj, tu hru a přetvářku budu hrát jen, když budu mít obecenstvo." Potom se nahlas a krátce zasmál a zamířil někam do zadnější části zákulisí.
....Super, tohle mi scházelo. Co víc si přát. Andy mi přece tuhle nedávno tvrdil, že jsem moc jako led a pro své dobro bych si měla najít přítele… Celá jsem se náhle otřásla - V životě jsem si nepředstavovala, že by to mohl být Viktor, i když je to pouze hrané. Jestli se z téhle zamotané situace dostanu, bude to zázrak.
....Další hodinu jsem zametala, kde se dalo, hlavně aby to bylo daleko od Viktora a Nicka. Těm se mi povedlo vyhnout na jedničku, jenže přeci jsem se setkala s někým, o koho jsem vůbec nestála. Harpie ke mně přistoupila v šatech z dob renesance, poněvadž zrovna všichni měli kostýmovou zkoušku a povýšeně se na mě zakřenila, "Doufám, že si nevynechala ani smítko."
..."Jestli jo, ty mi určitě dáš vědět." odbila jsem jí.
..."Rázná a nepřátelská jako vždy. Nedivím se, že o tebe žádný kluk nestojí. Jak by taky mohl o takovou mumii."
Hodila jsem po ní vražedný pohled. Nesnáším, když mě někdo jakkoliv uráží, ráda to pak oplácím a ne zrovna v rukavičkách. "Hlavně, že o takovou koketní couru má zájem každý. Díky za neocenitelnou radu."
Harpii se naškrobilo čelo. Teď se mi povedlo jí hodně naštvat. "Cos to řekla?! Za tohle zaplatíš, je ti to jasný!!"
..."Nemůžu se dočkat." provokovala jsem, aniž bych se na ní podívala, protože jsem byla spíš zaujatá tím obřím černým pavoukem, který se pomalu sápal na její dlouhé šaty až zem.
..."Čemu se tlemíš?!" zeptala se vztekle.
Ony mi totiž dost slušně cukaly koutky z představy, jak asi bude vyšilovat, až se dozví o přítomnosti toho pavouka na šatech. Pro sebe jsem si mumlala, každou vteřinkou se to dozvíš.
....Už jsem se chystala jí to velké a černé překvapení odhalit, ale plán mi narušil Viktor, který se přiřítil, kdo ví odkud a rukou rovnou zabruslil kolem mého pasu, "Tady jsi, Tygřice." a vlepil mi rychlý polibek někam na oblast spánku. Rozhodilo mě to takovým způsobem, že si to určitě nedovedete ani představit. Harpie byla také naprosto v šoku. Nevěřila, čeho právě byla svědkem. Ten její ohromený výraz, vykulené oči a pootevřená pusa, jo mluví to zkrátka za vše. Já na tom byla podobně.
....Snažila jsem se vzpamatovat z toho jeho letmého polibku. Teď použiju pouze dvě slova: noční můra (nic jiného mou situaci nedokáže vystihnout lépe).
..."Zdravím, Meredith." usmál se Viktor a potom se schválně zatvářil ustaraně, "Jsi nějaká bledá, je ti dobře?"
..."To nic - není, aspoň dou-fám." vykoktala ze sebe černovláska a upřeně pozorovala Viktorovu paži na mém pasu. Poté pokračovala jak ve zpomaleném filmu, "Slyšela jsem drby, že ses rozešel s Kate, a že v tom měla prsty nějaká holka, ale… tahle."
To slovo tahle z jejího podání vyznělo jako ta největší urážka na světě. Kéž by se teď uvolnil jeden z reflektorů nad její kebulí. Marné přání. Půjdu na to jinak, "Ten velký černý pavouk na tvých šatech - To je rekvizita? Na můj vkus až příliš živá."
....Harpiin jekot se nedal skoro vydržet. Poskakovala a běhala dokola, jako by se jí rozbila navigace a vřeštěla u toho, ať z ní to nechutný zvíře kouká slézt. Viktor vedle mě se tvářil nadmíru pobaveně a křenil se, seč mu ústa dovolila. Já se samozřejmě smála rovněž (vidět ji v tomhle stavu a nezasmát se… nemožný úkol). Jakmile mě už rozbolela bránice a uši od jejího křiku, vzala jsem koště a toho pavouka smetla. Aby se Harpie konečně uklidnila, musela jsem se ozvat, že už je dávno pryč a ať kouká přestat vyšilovat.
....Harpie dýchala zprudka a mělce a třásla se jak ustrašený malý ratlík. Já sice prožívám noční můru, ale díky ní nejsem jediná. To mě při nejmenším uspokojovalo a zvedalo náladu. Když se Harpii povedlo trochu uklidnit samu sebe, pochopila pěkně velký trapas, do kterého se dostala a celá rudá se bleskem odklidila hodně daleko (řekla bych tak do Číny).
..."Už tu nikdo není, dej tu ruku pryč!" sykla jsem na Viktora, který se stále pobaveně culil.
..."Ty seš ale kousavá." rýpl si a podíval se mi do očí. Ty moje skoro doslova šlehaly plameny. Naštěstí ten signál pochopil správně, "Fajn, hele už je pryč. Spokojená?"
..."Nesmírně." vydechla jsem s předstíraným širokým úsměvem.

 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám design

Ano...je super 64.9% (465)
Tak napůl 17.9% (128)
Ne...nelíbí 17.2% (123)

Komentáře

1 misqwa misqwa | Web | 26. října 2012 v 18:10 | Reagovat

Viktor je prostě nejlepší... a ten pavouk to totálně zabil. :D Fakt skvělej díl!!! :D

2 May ♥ adminka May ♥ adminka | Web | 26. října 2012 v 20:21 | Reagovat

[1]: Upřímně moc děkuji. Jsem ráda, že se to líbí ;) =)

3 Sarah-W Sarah-W | E-mail | 26. října 2012 v 20:35 | Reagovat

Skvělý a ještě jednou skvělý dílek. Tenhle se fakt povedl a pobavil. :D Pavouk a Viktor byli prostě super :D Moc moc se těším na pokráčko. ;)
Jo a taky..mezi Blair a Viktorem se to hustě rozjíždí..jsem ty dva zvědavá. :)

4 Dixi Dixi | E-mail | 26. října 2012 v 22:33 | Reagovat

Už jsem si to přečetla včera, ale ke komentíku jsem se dostala až tedka :))
Úplně boží dílek, nasmála jsem se a Viktor je prostě hustej :D umí to luxusně zamotat. S ním se člověk fakt nenudí. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama