Za trest / 32 /

20. října 2012 v 22:10 | May


....Na chodbě jsem se zastavila u vitríny s diplomy a trofejemi. Viktor si toho všiml a vrátil se pár kroků zpátky. V hlavě mi to zběsile šrotovalo. Tak Godzile se přihodilo něco podobného co mě. V tom případě se zde vylučuje, že by ten prvotní útok měl být určen především a jedině mě. To znamená, že onen dotyčný pachatel vede asi delší seznam s více jmény, se kterými je ve křížku a má v plánu jim něco provést. Celé je to děsně zvláštní… kdo to může být? A jestli to hodlá opakovat, kdo bude další?
..."Víš přesně, co se stalo Godz… eh Glorii?" zajímala jsem se.

..."Z matinky je čím dál větší tajnůstkář. To mi neřekla." odpověděl upřímně. Nevidět na něm jeho věhlasný povýšený a všemohoucí úsměv mě trochu znervózňuje. Když už Viktor něco bere vážně, to je co říct.
Mám v hlavě ještě spoustu otázek, tak třeba: "Kdo byl ten chlap v obleku?" Byl mi prostě hrozně povědomý.
Viktor mě bez ostychu obeznámil, "Jmenuje se James. Patří k policejnímu sboru a vyšetřuje různé případy. Matinka a on jsou starými dobrými přáteli."
....Raději bych si to shrnula: Tak za prvé, stejnak si pořád nevzpomínám, kde jsem toho chlápka viděla, za druhé, co se přihodilo Godzile, a zřejmě máme ve škole sériového vraha (kterému se tedy ještě nepovedlo nikoho kupodivu zabít) a na závěr ta věc s Kate, Nickem atd… ale to mi teď po návštěvě u Cruely přijde jako pěkně trapná malichernost.
....Náhle jsem ucítila přes tenké kožené sáčko v oblasti rukávu jemný dotek, který mě vytrhl z mého přemítání. Po uvědomění jsem zbystřila Viktora, jak mi drží paži u zraněného loktu a stojí snad jen pár pomyslných centimetrů od mé osoby. "Jak je na tom tvoje zranění?"
....Ouha, to nemůže. Nemůže se mě zeptat takhle s… s citem a pomalu i šeptem, to nejde. Polil mě omamný pocit, ze kterého se za každou cenu musím probudit. Zprudka jsem se nadechla a bleskově od něj odskočila, "Jojo, je v poho. Už-už půjdu na další hodinu." Pak jsem rychle jako střela zmizela z jeho dosahu.
....Po vyučování jsem si šla rovnou odpykávat trest. Sakra, jak ještě dlouho. Zlá, zlá Cruela! To se nemůže nade mnou slitovat, když už se mi stala ta příhoda a zranění. Hrůza, má ta ženská vůbec srdce? Já bych řekla, že ne. Dokazuje mi to neustále.
....Když jsem se přiblížila ke vchodu do zdejšího školního divadla, napadla mě myšlenka, kdo bude hrát Julii. Hlavní hvězda leží v nemocnici a o záskoku vím, že dostala neštovice. Hm, to jsem fakt zvědavá, komu Dlouhán Adams dal roli. Doufám, že to bude zas nějaká prvotřídní kráva jako ty před ní. Rozevřela jsem dveře a do uší mě praštila ta super otřepaná pasáž:
"Ach Romeo, Romeo! Proč jsi Romeo?
Své jméno zapři, odřekni se otce,
anebo, nechceš-li, zasvěť se mně,
a přestanu být Kapuletová."

Asi budu zvracet. Oči mi přejely na podium. Eh, no jistě, kdo jiný. Zrovna sleduju na balkoně Harpii (ta černovlasá potvora, co chtěla zosnovat pomstu na Andyho a ještě ho přede mnou urážela a pomlouvala). Kdybych patřila mezi ty emoční typy holek, nejspíš bych se tu na místě rozbrečela, jak může být ke mně osud tak strašně krutý. Jelikož jsem ale v klubu tvrdých holek, Harpii budu ignorovat s naprostým nezájmem.
....Otráveně jsem se dobelhala až k podiu. "Dobrá, skvěle. Julie, teď si dáme malou pauzičku a poté si balkonovou scénu zopakujeme." zvolal nadšeně Adams, na můj vkus to až moc prožíval. "Hendersonová, pozdě!" vyhrkl na mě rázně. Musím přiznat, že jsem se i trochu lekla. "Do zákulisí a uklízet." pro lepší představu i rukou ukázal směr, kudy se mám kvapně vydat. Dlouho jsem neotálela a zmizela mu z dohledu. Sice jsem to nedávno říkala, no neva: ta jeho pomíjivá nálada - fakt děsivá.
....Dostala jsem se po schodech do zákulisí, kde všude ležela tuna prachu. Snad se mi tu nespustí alergie, to by bylo značně nepříjemné a nechutné. Taky to tu zatuchle zapáchalo.
....Čekala jsem tu jednoho člověka a ten zde také byl, bohužel. Viktora jsem zahlédla kousek přede mnou. Všiml si mě a se spokojený úsměvem ke mně došel a podal mi návrh v zajímavém znění: "Utírat prach či zametat podlahu?"
Jeho mluvě jsem se na moment podivila, ale mávla jsem nad tím rukou, "Zametat." Rozhodla jsem se držet od prachu co nejdál.
..."Skvělá volba, košťata se k holkám hodí víc." usmál se pobaveně.
..."Jo, až tady toho budu mít plný zuby, nasednu na něj a odletím pryč." přidala jsem nenuceně a popadla násadu.
Viktor se pohodlně opřel bokem o skříň, která stála u stěny, "Julii si určitě viděla - jak jí to přezdíváš - Harpie? Ale je tu ještě jedno schované překvapení." Stěží dořekl poslední větu, na jeho tváři se vyloudil tajemný úsměv, ze kterého čišelo, že ví něco podstatného, o čem já nemám ani páru.
..."Ven s tím." pobídla jsem ho zvědavě.
..."Máme nového člena v pomocném týmu… A není to nikdo jiný než tvůj ex."
....A já si naivně myslela, že dneska bylo překvápek dost. Na to se nedá nijak jinak zareagovat než, super. To mi ještě scházelo, mít během trestu nablízku Nicka. Dneska už je to po druhé, co jsem se plácla do čela - To snad není možný.
..."Vidím, že máš ohromnou radost." konstatoval s ironií Viktor, když mě sledoval pomněnkovýma očima.
Na oplátku jsem mu poslala chladný pohled. "Přeci jen jednu světlou stránku to má. Půjdu mu sdělit, jak hodně se spletl ohledně tebe a mě." Když jsem se otáčela na patě, Viktor zatím stihl ke mně doběhnout, zastavit a otočit k sobě, ..."Přiznáš se mu, že sis vymyslela přítele? To se před ním chceš tak ztrapnit?" jeho povrchní tón mě trochu štval.
..."Ne, jen mu sdělím, že to ty sis dělal legraci, když jsi o sobě prohlásil, že jsi to ty, kdo má být oním přítelem. Řeknu, že ho vážně mám, ale ty to nejsi." Myslím, že ráznosti jsem použila tak akorát. Znovu jsem se otočila a vydala se na opačnou stranu od Viktora. Toho jsem jen zaslechla ledabyle prohlásit, no jak myslíš.

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jaký styl povídek a příběhů byste si přáli?

strašidelné 21.9% (106)
vtipné 23.8% (115)
romantické 39.7% (192)
dobrodružné 14.7% (71)

Komentáře

1 misqwa misqwa | Web | 21. října 2012 v 9:35 | Reagovat

Páni, překvapilo mě Viktorovo chování... :) Vážně zajímavé. Těším se na další.. :) :) :)

2 Zoi Zoi | Web | 21. října 2012 v 21:55 | Reagovat

S Viktůrkem se nám to pěkně zamotává :D Ale to se mi líbí :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama