Za trest / 30 /

10. října 2012 v 18:40 | May


..."Vážně už v tobě nezbyl ani jediný ten hřejivý milostný cit ke mně?"
....Z jeho pronesené věty mi začaly cukat koutky. Mám chuť popadnout se za břicho a válet se po zemi smíchy. "Jak se říká, Nicku, vlak už odjel ze stanice - přesněji před dvěma lety." Tak a teď se plánuji uchýlit ke lži, zbavit se ho nějak musím, "A navíc, zrovna se pozvolna dávám dohromady s jedním klukem, který je opravdu úžasný a můžu na něm oči nechat. Doufám, že ti tahle situace je dost jasná. Já nejsem k mání. Takže by si mihl už odejít."
Lhát pro mě není až takový problém, jen se pokaždé modlím, ať to nějak hloupě a trapně nepraskne. Častý vedlejší účinek lhaní.
...Nicka jsem poněkud překvapila, "Opravdu? Nic takového jsem netušil - Kdo je ten šťastný?"

.....Ou, kdo je ten šťastný… fakt se na to ptá? No, mohla bych říct: nestrkej nos do věcí, po kterých ti nic není, je to soukromá záležitost bla, bla, něco na tenhle způsob. Dobře už jsem se rozhodla, co mu odpovědět.
.....Zrovna když jsem se nadechla vypustit další matoucí lež, abych ho konečně dostala z domu, ozvalo se něco naprosto nečekaného, neuvěřitelného, šíleného (pomalu mi dochází přídavná jména, kterými bych popsala tu hrůzy strašnou scénu).
.....Do obýváku se přivandroval Viktor (který mu jsem jasně nakázala, aby zůstal nahoře v pokoji, jinak ho zabiju.) a s lehkostí pronesl s tím jeho egoistickým poloúsměvem, to budu já.
Cože!! Co to řekl?! Já?! Naprosto zmatená a mega ohromená jsem stála nehnutě a zaraženě. Cítila jsem se úplně mimo a vůbec se mi tomu nechtělo věřit. Doufám, že tohle je pouhý sen nasáklý černým humorem, a že každou vteřinkou se vzbudím… kéž by.
.....Mezitím se Viktor ke mně přikradl a jednou rukou mě uchopil kolem pasu. Já stále byla jako v transu.
..."Už jsme to tajili dost dlouho, pravda musí konečně ven." prohlásil spokojeně Viktor, "Teď víš všechno, Nicku. Tady na tebe už nic nečeká."
Nick chvilku mlčel, zřejmě si to taky musel v hlavě přebrat, "Nechodíš náhodou s Kate?"
..."Jistě, Kate. S ní jsem se rozešel. Nemohl jsem v tom dál pokračovat, když mě to tolik táhne k Tygřici. Snažil jsem se s tím pocitem bojovat, ale bylo to silnější." Jak melodramaticky to podal, slyšet ho teď Dlouhán Adams, dostal by hlavní roli a Oscara za herecký výkon.
....Nick se jen krátce usmál a z ničeho nic oznámil, že raději půjde. Jakmile jsem zaslechla zavřít vchodové dveře, zapůsobilo to na mě jako budíček. Teprve jakoby až nyní jsem pochopila, co se vlastně odehrálo. "Co to má znamenat?!" vyhrkla jsem zmateně a přitom jsem se vysmekla z jeho sevření.
Viktor se zatvářil pobaveně a nad míru spokojeně: "Ty sis začala. Já jen uviděl příležitost se pobavit."
..."Já začala?"
..."Kdo pak je ten šťastný?" naznačil, "A to byla ta příležitost. Nemělo to chybu. Dneska už si po druhé měla ten udivený výraz, ale teprve tenhle vážně měl grády. Nick byl taky pěkně v šoku."
.....Jak jsem ho tak poslouchala, jediné co mi problesklo hlavou: Seš mrtvej! Jenže než jsem mu stačila vražedným pohledem vyhrožovat, Viktor dodal, "Ber to tak, že z téhle situace těžíme oba. Já se úžasně pobavil a ty ses zbavila Nicka."
.....Nasadila jsem zamyšlený výraz. Možná na tomhle všem přeci jen něco bude, ale stejně jsem pořád suprově naštvaná za to, co tu předvedl za divadlo. "Jenže tvůj geniální plán má mouchy. Jak dlouho asi Nickovi potrvá, než mu dojde, že ty a… já-" Sakra, pomalu ani nahlas to nevyslovím, "- je jedna velká habaďůra. Lež jako věž."
..."Nepřijde na to tak dlouho, dokud budeme hrát." Jeho pomněnkové oči úplně září, jak se tu skvěle baví - na můj účet samozřejmě.
.....Hajzl jeden! Nesnáším ho! Na to co teď řekl, absolutně netuším, jak mám zareagovat. Možná něco ve smyslu, že má asi těžký otřes mozku… velice těžký, "Ani náhodou! Na to hned zapomeň. Tvoje hry nehraju." Potom jsem rázně došla ke kýčovitým hlavním dveřím od domu a otevřela je, "Myslím, že nastal čas vypadnout."
Viktor ke mně došel s provokativním úsměvem a stručně dodal, "Dobře."
.....Prudce jsem zabouchla dveře. Jsem tak naštvaná, že ani stupnice jedna až milión mi nestačí. Najednou jsem zaslechla vrznout schod. Postávala tam Amber, "Tak jak to teda je, jsem úplně zmatená."
..."Zmatená, to nejsi jediná." přitakala jsem polohlasně.
Pak Amber lehounce jako pírko, s nosem nahoru odvětila: "Nikdy bych nevěřila, že moje frigidní starší ségra bude zažívat milostný trojúhelník." Takovou hnusnou podpásovku, dokáže udělat jen Amber, která si o sobě myslí, že je dokonalá ženská bohyně. Nemohla jsem si to přeci nechat líbit: "A já bych zas nikdy nevěřila tomu, že z mojí hloupé mladší ségry roste prvotřídní děvka."
Amber se s pusou dokořán zapotácela, musela se přidržet zábradlí. Já současně kolem ní prosvištěla jako vítr do svého pokoje.
.....Zapadla jsem unavená a zoufalá do postele. Dneska už toho na mě bylo celkem dost. Doufám, že zítřek půjde o něco líp, jinak nevím, nevím…

.....Čekala jsem, že na chodbě u skříněk potkám Kate. Ráda bych si s ní o všem popovídala a vyjasnila, jenže nikdo nikde. Celkem překvapivé, obvykle v tuhle dobu dorazí do školy. To není dobré znamení.
..."Ahoj, Tigresa, tady jsi." pozdravil mě přívětivým úsměvem Andy, ale já přesto poznala, že si s něčím dělá starosti.
..."Čte se v tobě, jak v otevřené knize. Mě neoblafneš. Co se děje?"
..."Eh, no jde o Kate. Včera jsem se dozvěděl, že mezi ní a Viktorem je konec a tak jsem za ní večer zašel, abych zjistil, jak to zvládá." Ta menší odmlka, kterou teď udělal, mě akorát víc znervózňuje. Rázně jsem ho praštila po rameni, ať kouká pokračovat a bez těch dramatických pauz. "Dobře." vydechl Andy, "Jak jsem tedy řekl, rozešli se. Kate je z toho zdrcená, protože byla plná naděje, že ona by mohla být pro něj ta pravá. Teď je doma a je nemocná žalem."
.....Celou dobu, co Andy mluvil, jemně jsem pokyvovala hlavou, protože s tímhle vším jsem celkem počítala. Uklidňovala jsem se myšlenkou, že tahle její temná chvilka sice zabere nějaký čas, ale věřím, že se z toho dostane. Poté jsem se musela neochotně zeptat, "A má nějakou zlost vůči mně?"

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Jaký styl povídek a příběhů byste si přáli?

strašidelné 21.9% (106)
vtipné 23.8% (115)
romantické 39.7% (192)
dobrodružné 14.7% (71)

Komentáře

1 misqwa misqwa | Web | 10. října 2012 v 21:45 | Reagovat

Super díl... :) Vážně jsem ležela z Viktora, to co předvedl před Nickem mě vážně dostalo... :) :)

2 Sarah-W Sarah-W | E-mail | Web | 10. října 2012 v 22:03 | Reagovat

Páni, páni, tohle jsem teda ani v nejmenším nečekala :DD Hej, hustý.. to jsem fakt zvědavá na pokračování ;):)

3 Zoi Zoi | Web | 14. října 2012 v 20:22 | Reagovat

Jsem zvědavá, jestli se Nick svěří se svým objevem Kate. Musím přiznat, že Viktor vyrazil dech i mně O_O  O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama