Za trest / 29 /

7. října 2012 v 21:54 | May


...."Máš moc hodnou sestřičku." pousmál se Viktor a odložil knihu na poličku. Já se hbitě otočila za sebe, ona stála na chodbě u svého pokoje naproti. Amber špitla: "Když on je ták sladkej." "Zabiju tě!" Sotva jsem to stačila vykřiknout, zmizela a pro jistotu si i zamkla dveře. No, ještě že to udělala, jinak by zažila pěkné rodeo. Ale zpátky k vetřelci, o kterém nemám ani nejmenší tušení, čemu vděčím za jeho návštěvu. Bouchla jsem dveřmi a ostře se zeptala na důvod, proč sem přišel.

...."Něco ti vzkázat, něco důležitého.-" potom se odmlčel, zřejmě to chtěl udělat ještě víc dramatické. To mě samozřejmě vytáčelo na maximum, ale i tak jsem mlčky stála a čekala, co z něj vypadne. Fakt jsem zvědavá.
...."-Přibližně před hodinou jsem se sešel s tvojí kamarádkou Kate a ten náš nezávazný vztah ukončil." Viktor se posadil na pracovní stůl u knihovny a lehce dodal, "Myslím, že teď nastal ten čas, abys tu skákala radostí, Tygřice"
....Eh? Co že mi to sem přišel vzkázat? Ukončil… s Kate… Hustý, moc hustý. Nevěřím svým uším, pořád mám pocit, že jsem určitě slyšela špatně. Viktor si všiml mojí zabrzděné reakce a sledoval mě tázavým pohledem. "Neděláš si tu, doufám, ze mě jen srandu?" vypadlo z mých úst. Jediný, co mě napadlo. Stále se mi tomu nechce uvěřit.
...."Ne." odpověděl celkem jasně, "Kate ti to možná každou chvíli napíše nebo určitě zavolá."
...."Dejme tomu, že je to pravda -" najednou jsem se zarazila, "-jenže o tomhle mě vědět nedá, protože… oh, sakra, musel si to udělat zrovna dneska?"
...."Cítím se trochu mimo. Není to přesně, co si chtěla. Uveď mě do obrazu."
Začala jsem si mnout spánky a dala se do vysvětlování: "Ve škole jsem mluvila s Kate a já řekla něco ve smyslu, že tomu vašemu vztahu prostě jdu zabránit a pak jsem fakt odešla… Teď doma brečí v té své obří posteli, vytahuje z krabice jeden kapesník za druhým a hystericky ječí, že je to všechno jen a jen moje vina."
Viktor si stoupl přede mě, "Nejsi příliš paranoická?"
Přestala jsem mnout spánky a tvrdě pohlédla do jeho očí, "Znáš ty vůbec aspoň trochu Kate?
...."Asi ne tak dobře jako ty." vzdal se.
.....Mělce jsem se nadechla a začala všechno vstřebávat. Takže Kate už je ze spárů démona, teď jí to určitě hrozně bolí a zraňuje…, ale stejně mi za to dříve či později poděkuje. Tím jsem si docela jistá. A ke všemu tu úžasnou zprávu mi přišel sdělit osobně sám Viktor, neuvěřitelné - absolutně nechápu proč. Založila jsem si proto ruce s koumavým pohledem, "Čemu vděčím za to, že si zblbnul mou hloupější mladší sestru, vloupal se do pokoje a oznámil tu grandiózní novinu?"
Na Viktorovi se objevil zbloudilý úsměv: "Možná jsem chtěl, aby si to slyšela první ode mě - tvůj překvapený výraz za to stál. Měla ses vidět."
.....Bavit se neustále na účet ostatních, jaká klasika. "Hm, předpokládám, že truchlit dlouho po ztrátě Kate nebudeš, tak která další holka je na nekonečném seznamu za další oběť?"
...."Kdo ví."
...."Ty seš ale vybýravej." odfrkla jsem si. To jeho super velký ego je vážně něco.
.....Najednou někdo dvakrát zaklepal na dveře a záhy se otevřely. "Přišla ti návštěva, dole na tebe čeká… jakže se to jmenuje… N… Ni… prostě další kluk. Až se máma dozví, že si tu děláš chlapský harém, pošle tě do iternátu na Sibiř." oznámil mi znuděně Ash a znuděním výrazem taky odešel.
...."Vrrr… a hned dva, ty tygřice." rýpl si Viktor.
...."Ani jednoho jsem nezvala!" vyštěkla jsem s pomyšlením, že oním druhým je zaručeně Nick. "Kam jdeš?" zarazila jsem Viktora, když se z ničeho nic dal na odchod, já ho stačila za rukáv košile zastavit.
...."Přece pozdravit tvého ex, už jste se stihli dát zase dohromady?"
.....Mám sto chutí mu vlepit facku, ne vlastně spíš pořádnou pěstí. Potom jsem řekla ostře, "Počkej tu! Vykopnu Nicka ven a pak…" - "Pak se za mnou nedočkavě vrátíš a…" - "A celá nedočkavá pak vyhodím z tohohle okna!" Strčila jsem ho ode dveří, abych mohla projít a sešla dolů schody s cílem zbavit se Nicka.
.....Stál v obývacím pokoji a prohlížel si obrazy, které zrovna nedávno generál nechal pověsit. Jsou to strašné obrazy, jak kdyby je maloval slepec, naprostá patlanina, jenže podle mámy je to moderní druh umění.
...."Pěkný obrazy, že." začala jsem sarkasmem, "Tak ses podíval a můžeš zase o dům dál." Něco mi říkalo, že ptát se, proč zavítal ke mně domů, je naprostá ztráta času.
Nick se na mě otočil se širokým úsměvem, "To není zrovna přivítání, které jsem očekával."
...."Ty naivko, ode mě vůbec nic nečekej." zareagovala jsem automaticky, aniž bych si to uvědomovala.
...."Tak chladná jako led," Nick přistoupil blíž a něžným tónem pokračoval, "Pamatuju si Blair, která byla hřejivá jako sluníčko."
....Asi ho praštím tou vázou, co stojí hned vedle mě na stolku, jestli okamžitě nepřestane mluvit a neodejde. S naprostým nezájmem jsem odvětila, "Jo, vybavuje se mi to… v té době zrovna lidstvo vynalezlo kolo."
...."Vážně už v tobě nezbyl ani jediný ten hřejivý milostný cit ke mně?"

 

12 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám design

Ano...je super 64.9% (465)
Tak napůl 17.9% (128)
Ne...nelíbí 17.2% (123)

Komentáře

1 misqwa misqwa | Web | 8. října 2012 v 18:44 | Reagovat

Páni, páni a do třetice páni. Tak Viktor se objevil u ní doma a shodou náhod se tam o pár minut déle objevil i Nick... :D Začíná to být vážně zajímavé. Tak uvidíme, jak se to vyvine dále... :) :) :)

2 HanusQa HanusQa | E-mail | 8. října 2012 v 21:16 | Reagovat

Je to jedno velky překvapení za druhým, :D fakt super kapča.;) Těším na další, ostatně jako vždycky. :D

3 Zoi Zoi | Web | 9. října 2012 v 17:21 | Reagovat

grrr to se nedělá, takhle to ukončit :( To není hezký :( Jinak, ten Viktor mě opravdu překvapil, až se divím, že Blair z něj nedostala infarkt. Já mám sto chutí ho zaškrtit :D Asi jí ho pomůžu vyhodit z toho okna :D Ale ještě před tím se společně zbavíme Nicka :D :D

4 Dixi Dixi | E-mail | 9. října 2012 v 22:10 | Reagovat

No to je teda zakončení :DD Takovou otázkou. Hrůza:D
Ten Viktor mě jednou zabije, tahhle ji uvítat doma, to bylo dobrý :) :D ;)

5 Sarah-W Sarah-W | E-mail | Web | 10. října 2012 v 18:45 | Reagovat

:) To jsem opravdu zvědavá, co Nickovi odpoví, já bych řekla, že učitě řekne, ne :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama