Za trest / 28 /

5. října 2012 v 20:12 | May


.....Rozhovor s Kate mě naprosto připravil o chuť k jídlu, takže do jídelny jsem se dneska vůbec ani nedostala. Po vyučování jsem zavítala do divadelního sálu. Zjistila jsem totiž, když jsem prve mířila do tělocvičny na zkoušky představení, že Cruela povolila Dlouhánovi Adamsovi se vrátit na podium.
.....Vsadím se, že byl osobně v ředitelně, klečel na kolenou, plazil se po zemi, dramaticky prosil a říkal něco vy smyslu, že tahle hra může být dokonalá, pouze pokud se zkoušky budou konat v divadelním sále… a tadá, jsme tu. Zázrak. A další je, že nikde nevidím Viktora. Vůbec ho nepostrádám, doufám, že nedorazí vůbec, anebo ať klidně přijde, chci vidět, jak si ho Dlouhán podá. To bývají velice zábavné scénky.

.....Sedla jsem si do zadnější části na rudě potaženou sedačku. Na tomhle místě se mi zamlouvá to menší šero, alespoň jsem méně vidět. Čekala jsem, až si Adams udělá čas, pak doskáče dlouhými kroky až sem dozadu a pověří mě nějakým totálně důležitým úkolem, například barvením kulis. Ležérně jsem seděla a zírala znuděně na strop. V tom mě přepadl zvláštní pocit, že tu nejsem sama. Pomalu jsem se napřímila, mírně obrátila hlavu dozadu a zažila šok. No, to přeháním, šok ne, ale překvapená trochu jsem. O pár vteřin později jsem se mlčky otočila zpátky a opět zírala nezáživně na strop.
...."Libuješ si v mém ignorování?" ozval se Viktor.
"Přímo pro to žiju. Takže pokud si ceníš svého zdraví, vůbec na mě nemluv." Ještě jsem pociťovala vztek z debaty s Kate, a to pořádný vztek.
...."Co jsem udělala tentokrát?"
Hluboce jsem se nadechla a tu jeho větu jsem si v hlavě přehrála minimálně desetkrát. Bodavě jsem se na něj podívala: ...."Nehraj si na hloupýho, jde ti to hůř a hůř… Jaký tentokrát? Pořád, děláš to pořád."
...."Kate."
...."Kate." zopakovala jsem po něm mnohem důrazněji, "Pokud si správně vybavuju, střídáš holky jako košile, ale jí si z nepochopitelného důvodu vydržuješ - už asi tři týdny, nevím přesně - To je jedno! Chci říct, proč? Hned teď mi odpověz! Nemáš to přece zapotřebí, tak už Kate konečně vynech!"
...."Tygřice, nejdřív se nadechni, rudneš." odvětil s neutrálním výrazem, ze kterého nelze nic vyčíst.
...."Nesnaž se zamlouvat!" zareagovala jsem pohotově a přitom si najednou uvědomila, že se nacházím přes opěradlo sedačky nakloněná na pár centimetrů od něj. Určitě se mu hlavou míhají myšlenky, že jsem se už musela totálně zbláznit, úplně přišla o zdraví rozum.
.....O co se tu vůbec snažím, vždyť to je jak mluvit do zdi. Naštvaně jsem vydechla, nenávidím tě! Hned nato jsem vstala a šla za Dlouhánem, aby mi konečně řekl, co mám dělat, ale ať je to hodně daleko od Viktora. Varovala jsem ho, že jestli nám dá společný úkol, dopadne to tak, že se bude vyšetřovat něčí vražda. A moje rozhodně ne.
.....Dlouhý den ve škole, moc, moc dlouhý a ještě těch negativních věcí, které se stihli odehrát. Prostě hrůza. Potřebuju se nutně odreagovat. Vzhledem k tomu, že Kate bude po našem rozhovoru pořád uražená a Andy má zaručeně rande s Jeremym (a jelikož na seznamu blízkých přátel už nikoho nevedu, ne že by mi to nějak vadilo.) rozhodla jsem se zajít do centra do obchodu s hudbou. Poslechnu si nějaký starý hity, prohrabu se hordou cédéček a zapomenu na všechno, co mě poslední dobou neuvěřitelně vytáčí. Vím, že obchod s hudbou je zaručený lék, která nikdy nezklame.
.....Zabavila jsem se tak dobře, že jsem absolutně ztratila pojem o čase. Odložila jsem sluchátka zpátky na stojan a zamířila domů. Za chvilku odbije sedmá hodina a já si užívám faktu, že mi nikdo nevolá nebo neposílá sms s obsahem, že večeře je přesně v šest hodit… ten někdo je samozřejmě generál. Je moc příjemné, když je na pár dní z domu, každý si může na okamžik žít vlastní život.
.....Utahaně jsem zabouchla za sebou kýčovitými hlavními dveřmi a hodila boty do botníku (další výhoda! Můžu je tam hodit a ne rovnat.) Jakmile jsem se dostala ke schodišti, zarazila jsem se. Moje sestra na nich stála opřená o zábradlí a hrozně zvláštně a podezřele si mě prohlížela. Dneska je obzvlášť vadná. "Amber, uhni mi z cesty." vybídla jsem jí, jako správná straší otrávená sestra.
...."Mě se tomu jen pořád nechce věřit." pronesla udiveně.
Absolutně nechápu, o čem to tu mele, anebo na co naráží. Nasadila jsem ještě otrávenější tón: "Přestaň mě trestat, pohni se už a nech mě projít do mého pokoje."
...."Tam se ti teď určitě strašně chce, co… Ale pořád mi to je divný - u tebe ták nepřirozený."
Zoufale jsem zaklonila hlavu, nadechla se a podívala se vytočeně zpátky na sestru, "Sakra, o čem to mluvíš!"
...."No, no, jen se tak nerozčiluj." mávala mi rukama před obličejem, poté si je dala v bok, "Jen nechápu, jak tě mohl přijít navštívit ták nádherný kluk… hezčího jsem zatím ještě nepotkala. Pochybuju, že s ním chodíš, na takový přece nemáš..." Ona mluvila dál a dál a já jen nevěřícně zírala, jak se jí ta pusinka hýbe. To mi tu naznačuje, že nahoře, v mém pokoji je… Čapla jsem jí pevně za obě paže a vražedně se jí podívala do očí. "Jo, čeká tam na tebe." pískla vysokým hláskem.
.....Nezabralo mi to ani pár sekund a vřítila jsem se bezmyšlenkovitě do pokoje. Uviděla jsem ho u mojí malé knihovničky. Zrovna si prohlížel knížku o bass kytarách. "Ty? Co - co tu sakra děláš? Proč? Kdo tě vůbec pustil dovnitř!"
...."Máš moc hodnou sestřičku."

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám design

Ano...je super 65% (464)
Tak napůl 17.9% (128)
Ne...nelíbí 17.1% (122)

Komentáře

1 Dixi Dixi | E-mail | 5. října 2012 v 21:49 | Reagovat

Tak to je super :DD Rychle pokráčko, chci vědět, kdo je v jejím pokoji. ;)

2 misqwa misqwa | Web | 6. října 2012 v 9:14 | Reagovat

Skvělej díl naprosto úžasnej, ale teď jsem vážně napnutá. Kdo to vlastně bude v tom pokoji? Možná mám malé tušení, ale i tak si tím nejsem jistá. Takže se moc těším na další! :) :) :)

3 Sarah-W Sarah-W | 6. října 2012 v 11:53 | Reagovat

Hmmm.. páni. :) Moc povedný dílek. Je to fakt napínavé. Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat dál. ;) :)

4 HanusQa HanusQa | E-mail | 7. října 2012 v 13:58 | Reagovat

Nádherný příběh ;):) čte se to samo. Bezva postavy, hlavně Blair a Viktor nemají chybu.
Těším se na další dílek :D:) Prostě úža, úža.;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama