Říjen 2012

Záložky s tygrem

31. října 2012 v 20:03 | May |  Záložky
:○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○:
:○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○○:

Tyto záložky jsou má vlastní tvorba, to značí známou frázi - kopírovat se zdrojem :)

Zrovna dneska mě napadla myšlenka, proč si neudělat do knížek vlastní záložky a vzhledem k tomu, že tygr je mé oblíbené zvíře, použila jsem toto téma.
Takže pokud by někdo také chtěl takovou záložku s tygrem do knihy, může si některou z nich vytisknout. ;)Jak nabídnout svůj rukopis...

31. října 2012 v 18:05 | May |  Tipy a rady, jak vydat svou knihu
Pátrala jsem na internetu, jak by člověk mohl nabídnout svůj příběh, čili rukopis a dostal se do rukou lidem pracující v nakladatelství.
Někomu by se mohlo poštěstit, splnit sen, že by jeho rukopis zaujal natolik a vydali mu tak vlastní knihu.

Cesty rukopisů do nakladatelství - Odkaz na článek, kde naleznete rozhovor s redaktorkou jednoho nakladatelství, která odpovídá na dotazy ohledně způsobu, jak ukázat své dílo.

Jak správně nabídnout vydavatelství rukopis knihy - Odkaz, kde naleznete přehledně sepsané rady ohledně toho, jak správně předat rukopis a v jaké formě. Také se tam nachází rady, čemu se určitě vyvarovat atd.


...dole anketa

Margit Sandemo (3)

29. října 2012 v 17:44 knihy ke stazeni

Sága prokletých
Propast
3.díl

stáhnout: zde
info: zde

Za trest / 34 /

28. října 2012 v 11:08 | May


....Tahle záležitost s Viktorem je neskutečná síla. Nevím, jak dlouho budu schopna to ještě snášet. Možná, že přeci se přiznat by nemuselo být zas tak hrozné. S porovnáním s tímhle předstíraným divadélkem. Samozřejmě, budu za největšího idiota a zoufalou na světě, ale na druhou stranu se zbavím Viktora po všech stránkách. - Ne, když já nechci být za idiota a nej zoufalce. Do háje s tím!
....Viktor byl tak nehorázně milý a zmizel z mého zorného pole a já se opět vrátila k původní činnosti, zametat a zametat. V okamžiku kdy jsem zrovna byla u pověšených stěn z tmavých těžkých látek, mě někdo mezi ně zatáhl (nechápu, proč nikdo ke mně nemůže prostě přijít normálně, vždycky mě raději proti vůli někam zatáhne). Bohužel ten dotyčný mě dovnitř zatáhl právě za ten obvázaný loket. Sykla jsem bolestí. Nejdřív jsem si myslela, že to zas bude Viktor, ale ten přeci ví, za kterou mě má chytnout.

Margit Sandemo (2)

27. října 2012 v 20:02 knihy ke stazeni

Sága prokletých
Hon na čarodějnice
2.díl

stáhnout: zde
info: zde

Jména pro postavy aneb kam se jít inspirovat

26. října 2012 v 20:15 obecné rady k psaní

Přináším další velice užitečné odkazy, kde můžete najít plno jmen rozdělené v různých kategoriích

Jsou tam klasická jména, neobvyklá, viktoriánská, starobylá, rozdělená i podle států... atd.
(nebudete si pomalu ani schopni vybrat :)

---------------
--------------

Margit Sandemo (1)

26. října 2012 v 11:25 knihy ke stazeni

Sága prokletých
Morová rána
1.díl

stáhnout: zde
info: zde

Za trest / 33 /

24. října 2012 v 13:53 | May


....To mě kupodivu donutilo zastavit z vlastní vůle a otráveně se zeptat, "Co ještě?"
..."Hmm… já jen tak." Najednou se tvářil, že mu absolutně o nic nejde. Po chvilce dodal, "Jak mu vysvětlíš, co jsem dělal u vás doma, když tedy… nejsem tvůj přítel."
..."No, fakt je, že kdybych mu řekla tu skutečnou pravdu, co jsi tam dělal - to by mi vážně neuvěřil." souhlasila jsem, ale stejně jsem se nechtěla vzdát plánu sdělit mu, že mezi mnou a Viktorem nic není. Možná je to jediná cesta, jak se někdy zas udobřit s Kate.
....Sakra, já nevím, co mám udělat! Tohle rozhodování nesnáším, nejraději bych si hodila mincí, ať vybere za mě. Jsem naprosto v koncích.
..."A, tady jste vy dva."

Za trest / 32 /

20. října 2012 v 22:10 | May


....Na chodbě jsem se zastavila u vitríny s diplomy a trofejemi. Viktor si toho všiml a vrátil se pár kroků zpátky. V hlavě mi to zběsile šrotovalo. Tak Godzile se přihodilo něco podobného co mě. V tom případě se zde vylučuje, že by ten prvotní útok měl být určen především a jedině mě. To znamená, že onen dotyčný pachatel vede asi delší seznam s více jmény, se kterými je ve křížku a má v plánu jim něco provést. Celé je to děsně zvláštní… kdo to může být? A jestli to hodlá opakovat, kdo bude další?
..."Víš přesně, co se stalo Godz… eh Glorii?" zajímala jsem se.

Colleen Houck

19. října 2012 v 19:42 knihy ke stazeni
.

Tygrovo prokletí

stáhnout - zde

recnze - zde

Anotace:
Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud?
Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu. A to se záhadným bílým tygrem Renem. Na druhé straně zeměkoule. Ale přesně to se stane. Kelsey je vtažena do dobrodružství, kde na ni číhají temné síly, prastará magie a mystikou zahalené světy, v nichž není nic takové, jaké se na první pohled zdá. Nakonec musí riskovat vše, aby pochopila dávné proroctví a mohla tak kletbu zrušit navždy.
Prokletí tygra je prvním dílem romantické fantasy série, který vás strhne a zanechá ve vás pocit nenaplněné touhy

Za trest / 31 /

15. října 2012 v 17:28 | May


..."A má nějakou zlost vůči mně?"
....Andy se zatvářil soucitně a mírným hlasem spustil, "Ano, velkou. Přímo obří, protože včera se u ní stavil, ještě před mým příchodem Nick, který jí pověděl o tobě a Viktorovi. Prý zjistil, že mezi vámi už déle něco je a důvod rozchodu jsi byla… ty." Poslední věta byla dopovězena utlumovaným hlasem, protože Andy zřejmě na mě postřehl totálně vytřeštěné oči a šílený výraz.
..."Co že jí ten idiot řekl?!" procedila jsem mezi zuby s nervy na krajíčku.

Michelle Zink (2)

14. října 2012 v 19:52 knihy ke stazeni

Strážkyně brány
2.díl

ke stažení: zde

info o knize: zde

Becca Fitzpatrick

12. října 2012 v 19:38 knihy ke stazeni

Zavržený

stáhnout

Anotace:
Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.
Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné - držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: "Jak hluboko dokážeš padnout?"

Michelle Zink

11. října 2012 v 19:39 knihy ke stazeni

Proroctví sester
1.díl

ke stažení: zde

info o knize: zde

Záhadný případ 10./ 8

10. října 2012 v 20:46 | May |  Záhadný případ 10
.

"Nejhorší recepční jakou jsem kdy potkala." zasyčela Lexi. Pak pocítila plazící se větve obepínající její tělo čím dál víc. Musela rychle něco vymyslet nebo tohle bude její konec. Nikdy si neplánovala, že umře udušením vzhůru nohama psychopatickou démonkou. Najednou Lexi postřehla blýskající se odlesk, zaměřila se na něj a všimla si, že řetízek, na kterém visí zelený drahokam, se jí zachytil a zapletl do řetízku na ruce při tom rychlém vynesení do výšky. Bez rozmýšlení škubla ještě docela volnou rukou a drahokam se jí podařilo chytit do dlaně. Následovala ohromná záře, až to Lexi i ženu oslepovalo. Lexi ho přitlačila na její hruď a vytvořil se silný záblesk. Žena krátce a nahlas vykřikla. Když krátký záblesk zmizel, slehla se zem i po démonce.

Za trest / 30 /

10. října 2012 v 18:40 | May


..."Vážně už v tobě nezbyl ani jediný ten hřejivý milostný cit ke mně?"
....Z jeho pronesené věty mi začaly cukat koutky. Mám chuť popadnout se za břicho a válet se po zemi smíchy. "Jak se říká, Nicku, vlak už odjel ze stanice - přesněji před dvěma lety." Tak a teď se plánuji uchýlit ke lži, zbavit se ho nějak musím, "A navíc, zrovna se pozvolna dávám dohromady s jedním klukem, který je opravdu úžasný a můžu na něm oči nechat. Doufám, že ti tahle situace je dost jasná. Já nejsem k mání. Takže by si mihl už odejít."
Lhát pro mě není až takový problém, jen se pokaždé modlím, ať to nějak hloupě a trapně nepraskne. Častý vedlejší účinek lhaní.
...Nicka jsem poněkud překvapila, "Opravdu? Nic takového jsem netušil - Kdo je ten šťastný?"

Kimberly Pauley

9. října 2012 v 21:31 knihy ke stazeni
.

Pořád mi piju krev

ke stažení - zde

info - zde

Anotace:
S upířím klukem Georgem a nejlepší kamarádkou Serenou po boku se Mině zdá, že má celý život před sebou. Ale pak přijdou rodiče s tím, že se budou stěhovat. Někam do zapadlého městečka, kde škole vládnou usměvavé roztleskávačky a nabušení sportovci. Mina musí nahrát svou smrt a všechno opustit, včetně George a Sereny. Dokonce ani upírský kurz o změně podoby jí nezvedne náladu. Najednou se objeví Serena s novinkami, z nichž se Mině doslova zatočí hlava. Možná jí to s upírskými špičáky více sluší, ale vůbec to neznamená, že je její nový život méně komplikovaný.

Kiersten White

8. října 2012 v 21:56 knihy ke stazeni
.

Paranormálové - Zlodějka duší
(1.díl)

ke stažení - zde nebo zde

recenze - zde na blogu

Za trest / 29 /

7. října 2012 v 21:54 | May


...."Máš moc hodnou sestřičku." pousmál se Viktor a odložil knihu na poličku. Já se hbitě otočila za sebe, ona stála na chodbě u svého pokoje naproti. Amber špitla: "Když on je ták sladkej." "Zabiju tě!" Sotva jsem to stačila vykřiknout, zmizela a pro jistotu si i zamkla dveře. No, ještě že to udělala, jinak by zažila pěkné rodeo. Ale zpátky k vetřelci, o kterém nemám ani nejmenší tušení, čemu vděčím za jeho návštěvu. Bouchla jsem dveřmi a ostře se zeptala na důvod, proč sem přišel.

Rachel Caine

7. října 2012 v 16:28 knihy ke stazeni
.

Prokletý dům - Upíří z Morganville


info - zde
Anotace:
Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví...
Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou k lepšímu. Noví spolubydlící mají svá temná tajemství... ale přijmou Claire mezi sebe, když se ulice města začnou hemžit zlem žíznícím po čerstvé krvi...