Záhadný případ 10./ 7

13. září 2012 v 17:26 | May |  Záhadný případ 10
.
"To si nechám líbit. Místo jako stvořené pro démony všeho druhu." pronesla s lehkostí v hlase Lexi.
Opatrnými kroky se k ní přibližovali. Pod Lexi v tu chvíli křupla větev a oba dva se po ní hbitě ohlédli, "Pardon." špitla s rukama nad sebou. Bylo jí jasné, že jako tichý pronásledovatel selhala. Náhle se ozvalo prudké zašustění, něco jim nečekaně obmotalo nohy a stáhlo vzhůru tak, že viseli hlavami dolů.
"Myslíš si to samé co já?" zavolal Dany na Logana houpajícího kousek vedle.
"Už to tak vypadá. Není pochyb. Tenhle druh je dost vzácný."
"Můžete mi laskavě říct, o čem tady mluvíte?! Kdo je vzácný?" Mezitím šlahouny větví, co je drží ve vzduchu, jim pomalu utahují a obrůstají nohy. "Přírodní démon, má schopnosti manipulovat s přírodními prostředky. Plus…" Logan se zarazil a pohledem přejel na Dannyho."O úplňku jsou silnější, že jo." přitakal nejistě. Z Loganova pohledu vyčetli, že je to přesně tak, jak se Danny domnívá.
Lexi si jen zoufale povzdechla, mluvil pravdu. Něco hrozného se opravdu děje. "Už si myslíš, že je ten správný čas na pojistku?!" zeptala se Lexi ironicky. Logan z kapsy vytáhl něco zahaleného v látce, kterou následně odhodil. V ruce svíral zelený drahokam. "Teď nebo nikdy. Zkus to chytit." "Jasně, házej už." Schválně ho hodil větším obloučkem, aby měla Lexi větší příležitost. Natáhla ruku a stačila ho uchopit za stříbrný řetízek. Pár vteřin nato se drahokam jemně rozzářil a Lexi ho sevřela v dlani a poslala magickou energii ve tvaru koule nad sebe. Přistála na podušku z mechu a popadaného listí a jehličí. "Tvrdší dopad než jsem čekala." zasyčela a postavila se. Poté zelenou energickou kouli ještě dvakrát zopakovala.

Vyběhli před jeskyni a chtěli vkročit dovnitř, jenže Logana a Dannyho něco odhodilo až do vody na břehu jezera. Lexi zůstala nechápavě zírat. Jí se totiž nic nestalo a přitom byla dokonce o dva kroky před nimi. Otočila se pohledem do jeskyně a před sebou uviděla ženu v červené kápi. Měla až neuvěřitelně dlouhé, jemně zvlněné, bílé vlasy až ke kolenům. Ale to zrovna Lexi neupoutalo, nýbrž její pronikavě světle modré oči. Okamžitě se jí v mysli vybavila ta recepční.
"Kdo narušuje můj úplňkový rituál!" Její hlas se Lexi zabodával do uší, "Cítím tu dva polodémony, ale ty jsi jenom člověk."
Lexi dýchala jak o závod. Nával adrenalinu se jí prohnal celým tělem. Byla jak přikotvena k zemi a nemohla se pohnout. Záhadná žena lehce mávla zápěstím a Lexi po náporu nějaké neviditelné síly odlétla ke stěně jeskyně. Rychle se po ní podívala, ale nevěnovala jí žádnou další pozornost. Pouze kolem prošla a mířila přímo k Loganovi a Dannymu. Zřejmě v Lexi neviděla žádnou hrozbu.

"Žádní ubozí polodémoni, kteří ještě ke všemu o úplňku nemají schopnosti, se mi nebudou plést do cesty!" S jejími slovy zavál po okolí mrazivý vítr, bíle vlasy jí plápolaly ve vzduchu. Předpažila obě ruce a Logana s Dannym, kteří stáli po kolena ve vodě, zas obmotala větvemi a vyzdvihla je dva metry nad hladinu.
Lexi se tou dobou sbírala ze země. Bolela jí snad každá kost v těle, po procházce smrti, spadnutí z výšky a ještě tohle. Čapla ze země drahokam a utíkala ke středu dění. Poslala na ženu energickou kouli, která jí trefila přímo do zad. Po nárazu žena sebou mírně cukla a drsně vydechla, zůstávala však pěvně stát. Rázně se otočila na Lexi, "Ty! Jak si…?" Nestačila to ani doříct, protože Lexi vyslala další kouli. Žena se podlomila v kolenou a vztekle zachrčela, nato hbitě udělala gesto rukama a Lexi dřevěná kláda podrazila zezadu nohy a upadla. Měla pocit, že si vyrazila dech. Odkašlávala si a posadila se. Uvědomila si, že drahokam už nedrží, proto začala kolem sebe šmátrat rukama.

V tu chvíli na ní postava ženy s bílými vlasy vrhala stín, jak byla blízko. "Bezvýznamná nicka jako ty mě nedokáže zničit, ale já tebe ano." výsměšně se na Lexi dívala, "A s velkou radostí." Lexi obmotaly větve kolem lýtek a vynesly ji vzhůru nohama do výšky tak, že nyní hleděla přímo do jejích pronikavě modrých očí.
"Nejhorší recepční jakou jsem kdy potkala." zasyčela Lexi.

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74.2% (253)
Celkem ujde 13.5% (46)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Diamond Girl Diamond Girl | Web | 19. září 2012 v 17:43 | Reagovat

tak to som zvedavá, ako to dopadne :)

2 Zoi Zoi | Web | 20. září 2012 v 15:09 | Reagovat

Lexi nedej se! Nandejte jí to lidičky, i když... asi bych měla říct holka a polodémoni :D

3 Sarah-W Sarah-W | E-mail | Web | 22. září 2012 v 16:56 | Reagovat

Moc povedná část... těším na pokráčko ;) :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama