Záhadný případ 10./ 5

1. září 2012 v 16:46 | May |  Záhadný případ 10
.
Rozsvítila se lampička a před ní stál se škádlivým úsměvem Larron, "Jaká to milá a hezká návštěva."
Lexi nevěděla jak zareagovat, a tak se rozhlédla po zbytku místnosti, "Kde je Hyde?"
"Ten… chvilku neposedí, lítá někde venku. Chce si to tu omrknout v noční scenérii."
"Dobře, to nevadí. Stačí, že jsem zastihla aspoň tebe."
"Jsem rád, že ti postačím jako cena útěchy." zazubil se a popošel k ní blíž. Lexi jakoby instinktivně udělala krok vzad a jemně narazila zády na dveře. Larron se oběma dlaněmi opřel, takže byla zaklíněná mezi jeho pažemi, "Lexi," zašeptal, "pamatuješ se ještě tu noc, jak jsem tě doprovázel domů." nečekal na odpověď a pokračoval, "To co jsem ti řekl. Že jeden z důvodu, proč jsem se vrátil, jsi byla ty." jemně se pousmál, "Škoda. Přišel jsem pozdě."

Lexi naslouchala každému jeho slovu, snažila se všemu porozumět. Trochu se chvěla, protože ze začátku jí zaskočil a nevěděla, co bude následovat. Cítila se malinko zmatená, vlastně docházelo jí to až teď. I přes všechno, jak s ní vždycky flirtoval a nakonec i jistým způsobem přiznal, že jí má rád a dál to lehce předhazoval, nikdy na to nereagovala správně, tedy spíš podle jeho představ. "Promiň." pronesla tiše.
"Za tohle se přeci nemusíš omlouvat." opáčil vlídně, "Jak říkám. Moje škoda. Měla si mě potkat dřív… než jeho." Lexi se náhle zatajil dech, potom se uvolnila a rozesmála se: "Ale, ne, ne, to nemyslíš - vážně ne."
Larron už se chystal jí odporovat, ale ucítil něčí přicházející přítomnost, "Rušíš zrovna v tom nejlepším, -" otočil se tak, že stojí pořád na stejném místě a opírá se o dveře pouze jednou rukou. "-Hyde." Ten dovnitř vešel balonovými dveřmi a zastavil se, "Zvláštní, jindy mám načasování skvělé." odpálkoval ho chladným hlasem jako většinou. Tmavý oči mu zbloudily k Lexi, "Nemáte už po večerce, co tu děláš?"

Jako blesk z čistého nebe se Lexi vybavil důvod, proč sem vlastně šla. Odlepila se zády od dveří a stoupla si ke komodě, na které byla rozsvícená lampička. Hned nato spustila o tom starém muži, kterého potkala vzadu v zahradě a co jí pověděl o úplňku a o těch hrůzných věcech.
"To je všechno?" vypadlo z Hydeho nevěřícně.
"J-jak všechno. No, víc jsem tedy z něj nestihla dostat, ale stejně… něco to musí znamenat."
"Jo. Mají tu zahradníka zralýho do cvok hausu." zasmál se pobaveně Larron a svalil se na postel. Lexi se po jeho poznámce cítila docela uraženě. Přišlo jí divné, že zrovna tihle dva, polodémoni, si myslí, že to je bláznivý děda, co si vymýšlí historky, aby postrašil lidi. "Fajn." vydechla uraženě a rázně přešla ke dveřím a sáhla po klice zrovna, když se opět ozval Hyde: "Zítra je úplněk, tak uvidíme, jestli se něco stane nebo je to pouhý výplod jeho fantazie." Tohle Lexi stačilo na tolik, aby jí to trochu uklidnilo. Potají se vrátila na pokoj.

Následující den vymysleli učitelé procházku smrti, jak jí výstižně Lexi pojmenovala. Měli si vyjít blíž k horám, takže samozřejmě jeden kopec nahoru za druhým. Jediné co Lexi potěšilo, byla představa, že zpátky se aspoň může skutálet. Ještě před časem odchodu chtěla najít toho muže ze včera. Stále na něj měla plno otázek. Přišla k recepci, kde se na ní od zadního plutu otočila žena vypadající na možných čtyřicet. Ale je to taková ta udržovaná a elegantně upravená čtyřicítka, takže byste jí určitě hádali tak o pět let méně. "Ano, můžete mi pomoci." odpověděla na její otázku Lexi s úsměvem, "Ráda bych věděla, kde bydlí váš zahradník. Prve jsme začali rozhovor a neměli příležitost ho dokončit."

Žena v tmavě modrém dámském kostýmku zvedla pronikavě světle modré oči od papíru, ve kterých celou dobu listovala a zadívala se zamyšleně na Lexi, "Oh, ano." vypadlo z ní po chvilce opět s vyrovnaným výrazem v obličeji, "Jmenuje se Jeremy. Je to hodně velký podivín. Radím vám ho dále nevyhledávat, libuje si strašením hostů svými nesmyslnými historkami."


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama