Za trest / 25 /

11. září 2012 v 20:19 | May

.
Kate se spokojeně usmála, "Vy dva teď půjdete do kavárny, popovídáte si a uvidíme, jestli se z toho může zas něco vyklubat, ju."
..."A ty budeš kde? Je mi docela jasný, že tu určitě někde budeš poletovat."
"Bystrá jako vždy, co. Já a Viktor se máme za chvilku sejít ve druhém patře, kde plánuju velký nákupy." pronesla usměvavě.
V…Viktor, jéžiš, začíná to být čím dál větší síla. Páni, mám co dělat, abych všechno zkousla a na místě tady mojí kamarádku nezamordovala. Kate, jen počkej, za tohle se ti velice krutě pomstím.
..."Tak utíkej. Nápadník čeká." povzbuzovala mě a postrkávala k pohybu. Naposledy jsem stačila po ní hodit naštvaný výraz a šla jsem vstříc své minulosti.
..."Moc rád tě vidím. Už je to celkem dlouho, a ty si prošla i jistou změnou. Tvoje nová image na mě opravdu dělá dojem."
Už sedíme v oné kavárně a Nick úplně vyzařuje nedočkavostí a radostí. Zajímavá kombinace. Vraťme se ale k tomu, proč mluví o mém vzhledu. Totiž období, kdy jsem se přeorientovala na rockovou tématiku, probíhalo asi tak dva měsíce po tom, co mi Nick zmizel ze života. Nebudu říkat, že za to jakým směrem jsem se tehdy ubrala, neměl žádný podíl ten rozchod… vlastně měl a pořádně. Potřeboval jsem se soustředit na něco zcela jiného a ta přeměna mi úžasně pomohla se se vším vyrovnat.

..."Jo, potřebovala jsem ukázat světu svoji volnost a nezávislost, takhle to dopadlo. Jenže ty, hmm, příliš ses nezměnil."
..."Pravda, asi sám sobě stylem zatím vyhovuju." zasmál se, upil svého nápoje a dál pokračoval, "Víš, vrátil jsem se teprve před čtrnácti dny. Měl jsem hodně věcí na seznamu, které tu chci hned zařídit a jedna z těch věcí bylo setkání s tebou."
..."V tom případě tuhle položku si můžeš škrtnout." odvětila jsem neutrálním tónem. Nechci do téhle debaty tahat jakékoliv emoce.
..."Ano, můžu. Kate mi s tím velice pomohla. Potkal jsem jí předevčírem a popovídali si… dlouze popovídali. Kate se například nezměnila ani trochu."
..."Upovídaná a naivní je pořád." přitakala jsem a ohlédla se po ostatních lidech v kavárně. Náhle mi zrak zastavil na Andym. Seděl na druhé straně místnosti s nějakým klukem. Ne, to je to jeho rande? Hmm…, podezřelé načasování. Jen doufám, že v tomhle spiknutí proti mně nejede společně s Kate.
..."Blair-" zaslechla jsem a pozornost zas automaticky obrátila na osobu naproti, jeho hlas zněl vlídně a mile, "- Chci tě znovu začít poznávat. Hlavou mi hýří plno otázek, na které bych se tě rád zeptal." najednou se zarazil a podíval se mi hluboko do očí, "Chyběla si mi. Vážně."
.....Tak a jsem přesně tam, kam jsem se dostat nechtěla. Začínám v sobě cítit různé emoce a neutrální postoj je tytam. Přichází plán B, "Musím si odskočit." Rychle jsem se zvedla a zamířila dozadu. Cestou jsem upoutala Andyho pozornost a můj naléhavý pohled pochopil správně. Následoval mě na dívčí WC.
..."Doufám, že mi teď řekneš, že si vůbec nevěděl, co Kate na dnešek chystá." snažila jsem se mírnit a nekřičet na něj.
..."Ne, nevěděl. Zjistil jsem to asi tak o tři minuty dřív než ty." hladil mě po rameni.
..."Tři? Spousta času mi aspoň napsat sms ve stylu, za žádnou cenu sem nechoď!"
..."Stejně by ses s ním dříve či později setkala." uklidňoval mě stále milým hlasem.
..."Možná to později by bylo lepší… O co se tu vůbec snaží. Ty přece víš, jaký to pro mě tenkrát bylo. A teď? Vrátil se a chce - chce, abych to s ním zkusila znovu, aby se všechno vrátilo do starých kolejí?! - Chyběla mu? - Já se do minulosti vracet rozhodně nehodlám, dokázala jsem se přes všechno přenést a nehodlám do toho spadnout zase." Čím víc jsem na Andyho mluvila, tím víc jsem se vnitřně uklidňovala. To jak se říká, že když se člověk vypovídá, mu ulehčí, je fakt pravda.
.....Náhle z kabinky vyšla mladá žena a zaskočeně si prohlížela Andyho, samozřejmě jak jsem teď byla v ráži, vypustila jsem rázně, "Nekoukejte tak vyděšeně! Není tu, aby vás šmíroval. Je gay, pokračujte v činnosti a nás si nevšímejte." Podívala jsem se zpátky na udiveného Andyho, "Babo, raď… nemám v plánu, aby se opět vynořilo moje staré já, které Nicka šíleně milovalo."
..."Už se cítíš líp?" zeptal se starostlivě.
..."Jo, o dost. Jsi super posluchač. Tak co mám udělat? Čekám na povely."
Andy nasadil zamyšlený výraz a s ním mě i důkladně pozoroval, "Dobře, jdi zpátky, řekni mu, že bohužel o navázání na starý vztah nemáš zájem a zakonči to větou, buďme jen přáteli."
..."Hm, velice originální." odvětila jsem nezáživně, "Fajn, já jdu, už to chci mít za sebou."
..."Ještě jedna věc." zastavil mě, když jsem zrovna vzala dveře za kliku, "Je celkem možné, že o tebe bude i tak dál usilovat. V tom případě… buď silná."
Já jen dala oči v sloup a ironicky doplnila, skvělá rada. Potom jsem mu popřála hezký zbytek rande a vydala se za Nickem.
..."Promiň, že to tak trvalo. Zapovídala jsem se se známým."
..."S Andym?" usmál se.
Na souhlas jsem kývla hlavou a pak jsem dodala: "Co se týče nás dvou - to je minulost, asi tak pravěk. Doufám, že chápeš, na co narážím, takže…" Nyní přišla ta otřepaná fráze, "buďme jenom přáteli."
Nick nepohnul ani vrbou, stále se tvářil stejně klidně, "Nepřekvapuje mě tvá reakce, vlastně jsem jí očekával. Jenže tě budu muset upozornit, že takhle brzy se určitě nenechám odradit." usmál se, dlouze se na mě zadíval olivovýma očima (Které jsem na něm kdysi vždycky tak strašně obdivovala.) a spokojeně odešel.
.....Za to já jsem si připadala jako přivrtaná k dřevěné židli. Proč kluci nikdy správně nepochopí od holky odpověď: Ne (to je jak mluvit do zdi). Idioti! Hodila jsem si přes rameno černou koženou tašku a vyšla ven. Poté vyjela po eskalátoru do třetího patra nákupního centra. Cíl je jasný, Kate. Musím jí oznámit, že já jsem se rozhodla, že nic víc jak přátelství v nabídce nevedu, kdyby to nevěděla, už by jistě plánovala další schůzku, tedy jestli už to neudělala.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám design

Ano...je super 65% (464)
Tak napůl 17.9% (128)
Ne...nelíbí 17.1% (122)

Komentáře

1 Barb Mitchell Barb Mitchell | Web | 11. září 2012 v 20:26 | Reagovat

píšeš pěkně :-)

2 Dixi Dixi | E-mail | 11. září 2012 v 20:42 | Reagovat

Woow.. super!! xD :D To se to ale zaplétá. Jsem zvědá, jestli Blair odolá svému ex :D ...já doufám, že joo, protože chci, aby byla s Viktorem. ;) :D

3 Sarah-W Sarah-W | E-mail | Web | 22. září 2012 v 16:58 | Reagovat

Hmmm... zajímavé, zajímavé :D Něco mi říká, že ten Nick to tu ještě dost zamotá :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama