Záhadný případ 10./ 3

28. srpna 2012 v 10:28 | May |  Záhadný případ 10
.
"Je to celkem snadné. Až totiž pojedeme na ten tří denní výlet, bude zrovna úplněk. Jistě víš, že to znamená, že ty i Larron - žádná démonická přeměna, žádný nadpřirozený schopnosti a tak jsem nechtěla nic ponechat náhodě a raději se pojistit."
Hyde mlčel, Lexi si už začínala myslet, že to chápe, ale to by přeci nebyl on: "Pojistit tím, že ukradneš drahokam a budeš si hrát na hrdinku."
Svižně ho odpálkovala, "Půjčila, a hrát si nebudu." Potom od něj mírně osočena udělala krok, "Ustupování není tvoje parketa, my víme. A hádat se s tebou nechci, takže jak myslíš. Nech si ho, přeci jen když budeš vlastně ten člověk, můžeš ho použít ty. - Jdu domů." dodala a vystřelila chvatně ke dveřím. Cítila se strašně trapně, hloupě a pokořeně, chtěla být už raději pryč.
Velký den D, jak ho pojmenovala Rachel, nastal pro Lexi až nečekaně rychle. Za těch pár dní se potkala pouze s Dannym, aby s ní ještě probral detaily ohledně výletu. Hydeho neviděla vůbec a Logana jednou letmo na dálku zaznamenala ve městě. Při vzpomínce na onu noc, jak jí načapal… cítila se vážně provinile a hloupě. Proklínala se, že dostala ten šílený nápad.

Lexi opatrně položila cestovní zavazadlo do nákladního prostoru autobusu. Rachel mezitím nedočkavě vyhlížela, kdy se dostaví její vysněný. "Už jsou tady!" zvolala na Lexi a zamávala na ní hbitě rukou, aby k ní přišla. Danny je pozdravil a pokračoval v řeči něco ve smyslu, že se nemůže dočkat, až tam budou. "Přesně, bude to zábava." usmívala se na něj široce Rachel.
Zatím co si tihle dva vyměňovali své názory, Lexi váhavě popošla kus stranou, tam kde stál Logan. Chvíli hypnotizovala zem, protože hledala odvahu se mu podívat do očí, nakonec ji našla.

"Chtěla jsem - Omlouvám se za tu drzou noční návštěvu. Byla jsem…"
"Sama sebou." skočil jí do řeči, "Nezdravě zvědavá a umíněná. Jako vždy." potom vytáhl něco z kapsy, "Možná kdyby si se mnou ten svůj plán nejdřív probrala, nemusela ses plížit v mých věcech."
Lexi se podívala do jeho dlaně a spatřila přesně tu stejnou látku, ve které měla schovaný drahokam, zrak jí poté přejel zpátky na Logana, "Nepojmenovala bych to jako plán, spíš impulz okamžiku. Já nejdřív jednám, pak domýšlím."
"Zkus to pořadí občas obrátit."
"Hmm… dobře, někdy zkusím. Takže jak vidím, vzal si ho s sebou. Jsem ráda, že jsem ti vnukla ten geniální nápad." Lexi se začala cítit ze stavu provinilce opět postavená pevně na nohou.
"Zřejmě na tom něco bude. Půjčím ti ho tedy jen na tenhle úplněk, když bude zapotřebí. Ale doufám, že ne." záhy ho schoval zpátky do kapsy. Lexi se na něj nechápavě dívala. Logan tedy pokračoval: "Ta tvoje teorie, že ho můžu použít já, je mylná. I kdybych byl ve stavu člověka, drahokam ze mě vycítí, že jím z části zkrátka nejsem." "Aha, tahle věcička vážně nejde oblafnout." pousmála se.

Cesta byla stanovena na několik hodin jízdy. Není divu, že více jak polovina autobusu v konejšivých pohybech usnula. Lexi se to málem podařilo také, jenže to by vedle ní nesměla sedět Rachel, která byla úplně nadšená, že s nimi jede i Danny. Lexi nezbývalo nic jiného, než se soustředit na ubíhající krajinu kolem. Přitom přemýšlela o posledním rozhovoru, který vedla s Loganem. Docela jí dnes mile překvapil. Souhlasil s jejím nápadem, najednou si přišla jako velice užitečná a důležitá členka klubu polodémonů a to Lexi náramně těšilo.
"No není sladký…" Rachel náhle obrátila, "Co ten podivně spokojený úsměv, Lexi? - Na co si právě myslela? Počkej, už vím!" vhrkla zprudka, "Jsi ráda, že s námi jede i ten tvůj detektiv, že jo?" a vesele jí šťouchla do ramene. "Na to jsem nemyslela." odpověděla zamyšleně, pak se hned zarazila, "Co? Jaký můj? Jsi úplně vedle." Rachel se na ní ale spiklenecky usmívala dál. Podle jejího výrazu jí nevěřila ani jediné slovo.

Jakmile autobus zastavil, obě dychtivě vyhlédly z okna. Nádherná lesní krajina všude kolem a jezero viděly z mírného svahu, jak se jeho vodní hladina třpytí v dáli. Vystoupily a před nimi se tyčil trojpatrový dvoukřídlový hotel s hlavní budovou o jednom patře uprostřed. Následně všichni dostali klíček od dvoulůžkových pokojů a mohli se jít zabydlet.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Zoi Zoi | Web | 28. srpna 2012 v 15:46 | Reagovat

Já jim tak závidím :D Taky bych chtěla jt s nimi :D A detektiv opravdu velmi mile překvapil :D :D

2 Dixi Dixi | E-mail | 29. srpna 2012 v 13:16 | Reagovat

Skvělá část, jako vždycky :D Těším na pokráčko. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama