Záhadný případ 10./ 1

22. srpna 2012 v 12:09 | May |  Záhadný případ 10

.
Slunce příjemně hřálo. Lexi a Rachel kráčely městem, byly propuštěny ze školy a nyní si to mířily do kavárny. Chtěly si totiž popovídat o více denním výletě, o kterém se dneska dozvěděly, že pojedou. Obě z něho byly nadšené. Lokalita kam by měly jet je známá svou panenskou přírodou, výhledem na nedaleké krásně se tyčící hory pokryté čepičkami sněhu a hotel, ve kterém budou ubytovány je kousek od velkého nádherného přírodního jezera, které po sobě zanechal roztátý ledovec.
"Prostě sen." vydechla natěšeně Rachel.
"Naprostá pohádka." přidala se Lexi při představě onoho krásného prostředí. Navíc v tomhle výletě vidí i příležitost si oddychnout od démoních nadpřirozených záležitostí. Zkrátka pohoda a klídek.


Vešly do kavárny. U širokého pultu si u servírky objednaly a otočily se s úmyslem sednout si ke stolu do jejich oblíbeného rohu. Obě se však hned zarazily. Spatřily, že je obsazený.
"Podívej, podívej," cloumala nadšeně Rachel s Lexi, "To je on, ten z toho parku, ten hezký kreslíř."
"Jo, to je on." přitakala Lexi dívající se na Dannyho.
"Myslela jsem, že už ho nikdy neuvidím. Dneska mám vážně šťastný den."
"Šťastný den na co?... Ne, ne, to je stará historka, on je stará historka. Zapomeň na něj. Pojď, támhle je volné místo." Lexi se už dala do pohybu, v tom ji ale Rachel prudce zatáhla zpátky k sobě. "Úžasná příležitost." pokračovala vesele, "Sedí tam s Loganem. Toho přece znáš. Už chápeš, kam tím mířím."
Lexi věděla naprosto přesně, kam tím její kamarádka míří. Ovšem nelíbila se jí představa, že by zkoušela balit někoho, kdo ani není tak úplně člověk. Vlastně je jen z půlky, ta druhá patří do temné sféry. "Prosím, prosím… smutně koukám." naléhala neoblomně.
Lexi si poraženě povzdychla, "Oh, tak fajn, ale…" Než stačila doříct svojí podmínku, Rachel vyběhla kupředu, jako kdyby uslyšela na běžecké dráze start.
"Ahoj." pozdravila je s úsměvem Lexi, "Můžeme si přisednout?" šla rovnou k věci.
"Jasně." opáčil Danny a ukázal gestem ruky, že místa je tu dost.
Rachel také oba pozdravila, ale její oči pozorovaly jenom Dennyho a zaparkoval na sedačku vedle něho. Lexi nezbývalo nic jiného, než si sednout na opačnou stranu stolu k Loganovi. Ten na ní tázavě zvedl obočí. Lexi zakroutila hlavou a tiše pronesla, "Neptej se."

Po chvilce se debata rozjela. Hlavně ze strany Rachel, dokáže se hodně rozpovídat, když má motivaci. Nakonec Lexi ten nápad si sednout k nim už jí nepřipadal tak šílený jako na počátku. Rachel se s tématem rozhovoru dostala i k výletu, který pořádá škola. Vyprávěla o místě, kam by měli jet. Lexi se nadšeně přidala. "Jo a to jezero je prý nejkrásnější při západu slunce." podotkla a usrkla Latte.
"Zní to vážně skvěle." řekl Danny, "Už vidím ty místa, kde bych skicoval."
"A proč vlastně ne…" zarazila se Rachel a s pohledem na Lexi pokračovala, "Přece nám říkali, že můžeme vzít i někoho s sebou. Místa je dost, a čím víc, tím líp." usmála se.
"Vážně? V tom případě, jel bych rád." rozzářil se Danny, "Logane, neříkal si mi náhodou včera, že by se ti hodila nějaká ta dovolená, dát si na chvilku oddych od povinností a toho chlápka v obleku, co je ti neustále v patách?"
Jakmile Lexi zaslechla jeho proslov, bylo jí jasné, že těmi povinnostmi myslí lovení a ničení démonů a tím chlápkem v obleku určitě naráží na vrchního komisaře Smitha, který má na Logana jakési podezření. Lexi očima přejela na Logana a čekala, jak zareaguje. Byla zvědavá.
"Když jsem mluvil o pár dní dovolené, neříkal jsem, že ji chci strávit s puberťáky."
Lexi si jen v ten okamžik pomyslela, že přesně takovou reakci čekala. Musela se trochu pousmát.
"Výmluvy. Neslyšel si o té krajině. Úplně stvořená pro odpočinek. Že, Lexi." Uslyšela svoje jméno a to jí vytrhlo z podvědomí, "J-jasně, lepší dovolenou si nedokážu představit."

"Kámo, je rozhodnuto." Danny už to bral jako samozřejmost a spokojeně se opřel.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Co říkáte na příběh Záhadný případ?

Je skvělý 74% (253)
Celkem ujde 13.7% (47)
Je strašný 12.3% (42)

Komentáře

1 Zoi Zoi | Web | 22. srpna 2012 v 20:52 | Reagovat

Skvělý!! :D :D Už se strašně těším na pokráčko :D

2 May ♥ adminka May ♥ adminka | Web | 22. srpna 2012 v 21:21 | Reagovat

[1]: Jsem ráda, že se ti to líbí =)) ;) Další dílek bude zítra.

3 Dixi Dixi | E-mail | 22. srpna 2012 v 21:24 | Reagovat

Juu hezky to začíná.. vypadá to na moc pěkný příběh :DD Já věděla, že těmi dvěma osobami bude Logan s Dannym. :D Super! Těším na pokráčko.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama